ala42
21.11.12,11:38
Dobrý deň,
na základe čoho môže dostať nezisková organizácia príspevok na prevádzku, ak je mesto zriaďovateľ neziskovej organizácie? Zaujíma ma postup....
a_je_to
21.11.12,18:40
No ... určite by som si ako prvú pozrel zriaďovaciu listinu, s akými zdrojmi sa počítalo pri zriadení. Ako druhé VZN obce o poskytovaní dotácií a ako tretie zákon o rozpočtových pravidlách samosprávy.
ala42
21.11.12,19:04
mňa by zaujímal príspevok..., rozpočtové pravidlá som už pozerala, je tam §7 odst 2 kde je písané, že obec môže................, ešte musím prezrieť zriaďovaciu listinu..Keď je zriaďovateľom mesto a bolo by to zahrnuté v rozpočte, malo by to byť v poriadku...či ???
a_je_to
23.11.12,10:42
mňa by zaujímal príspevok..., rozpočtové pravidlá som už pozerala, je tam §7 odst 2 kde je písané, že obec môže................, ešte musím prezrieť zriaďovaciu listinu..Keď je zriaďovateľom mesto a bolo by to zahrnuté v rozpočte, malo by to byť v poriadku...či ???

Ak je napísané, že ... môže ... tak znamená, že ... treba dať v čase príprav rozpočtu /=čo najskôr/ žiadosť o príspevok na prevádzku. Ak je mesto zriaďovateľom, tak ním založené subjekty patria do konsolidovaného celku. Do rozpočtu mesta by mal patriť aj rozpočet jeho neziskovky, ktorý by mal riešiť jej finančnú bilanciu. Ak nemá iné plánované príjmy, tak sa to na úrovni mesta musí riešiť. Buď príspevkom, alebo obmedzením jej nákladov a fungovania ... podľa priorít mesta.