ekopo
21.11.12,14:30
Pravdepodobne sa zruší možnosť posunutia termínu podania DP na základe oznámenia už za rok 2012...........

bližšie

http://profesia.pravda.sk/zivnost/clanok/76126-vlada-chce-zrusit-moznost-podat-danove-priznanie-neskor/
Mila123
21.11.12,21:17
dnes som bola na školení a spomenulo sa to tam, že asi na 2 roky sa nebude môcť podávať neskôr DP......iba pri príjme zo zahraničia.......
vraj sa máme nechať prekvapiť.......:D
srska
21.11.12,21:21
dnes som bola na školení a spomenulo sa to tam, že asi na 2 roky sa nebude môcť podávať neskôr DP......iba pri príjme zo zahraničia.......
vraj sa máme nechať prekvapiť.......:Dkazko má pripraviť návrh zmeny 595-ky aby to platilo čím skôr - dnes som to čítal na etrend.sk a aj tu na porade
Katy a R
21.11.12,21:24
kazko má pripraviť návrh zmeny 595-ky aby to platilo čím skôr - dnes som to čítal na etrend.sk a aj tu na porade
a nejako je ticho okolo tej lotérie - už som si ak krabicu na bločky vymaľovala ... alebo je to už hotová vec :confused:;)
srska
21.11.12,21:26
a nejako je ticho okolo tej lotérie - už som si ak krabicu na bločky vymaľovala ... alebo je to už hotová vec :confused:;)údajne od polovičky 2014 - postrehol som tuším na ta3 asi pred 10 dňami
Mila123
21.11.12,21:29
Katy, doklady z ERP ti preexpirujú.......:D, resp. nebudú čitateľné.......
Katy a R
21.11.12,21:31
aj bločky vymaľujem, ak vyblednú .. tá vidina výhry !!!
srska
21.11.12,21:33
Katy, doklady z ERP ti preexpirujú.......:D, resp. nebudú čitateľné.......no, na to jedna firma vyhrá verejné obstarávaie na dodávku špec. papiera, z ktorého nevybledne tlač - zhrabne z rezervy vlády love a keď tlač vybledne, nebude toho, kto je za to zodpovedný:D vitajte v sk
ekopo
22.11.12,10:07
som zvedavý, čoho sa ešte dočkáme od Kazisveta........
JankaO
22.11.12,10:13
Ešteže si pamätám pioniersky sľub...vždy pripravený...na všetko
srska
22.11.12,10:20
som zvedavý, čoho sa ešte dočkáme od Kazisveta........momentálne dumá ako určiť hranice
cacka
22.11.12,11:06
Nuž, hlavne aby z ich strany bolo všetko pripravené ako má byť. Nie ako tento rok v marci neboli tlačivá k dispozícii a nič prakticky nefungovalo....
Katy a R
22.11.12,12:20
ako voľakedy - však to sú len koruny na eurá prepísané ...
IvetaH
23.11.12,09:53
Možno, že zamachrujú a možnosť posunutia termínu pre podanie DP zrušia len pre daňovníkov, ktorým vyjde daňová povinnosť. A zvyšných 70% daňovníkov si môžu podávať DP kedy chcú, ALEBO ani nebudú musieť.
Tweety
23.11.12,09:55
Možno, že zamachrujú a možnosť posunutia termínu pre podanie DP zrušia len pre daňovníkov, ktorým vyjde daňová povinnosť. A zvyšných 70% daňovníkov si môžu podávať DP kedy chcú, ALEBO ani nebudú musieť.
Ako DÚ zistí, komu vznikne povinnosť a komu nie, keď DP nepodajú, ha?
Dav
23.11.12,10:14
Ako DÚ zistí, komu vznikne povinnosť a komu nie, keď DP nepodajú, ha?
Kontrolami u tých, čo nepodali... a následne výberom sankcií vylepšia štátny rozpočet...
IvetaH
23.11.12,12:31
Ale baby, trochu fantázie, do zákona napíšu:

§1. Daňovník, ktorému vznikla daňová povinnosť t.j. povinnosť zaplatiť daň, musí podať daňové priznanie a zaplatiť daň do 31.3.

A ďalej bude,
§2 Daňovník, ktorý je obvykle v strate, alebo mu nevyšla povinnosť niečo zaplatiť, nech tie papiere ani neposiela. Iba čo zdržuje ostatných od roboty.

§3 Daňové kontroly budú vykonávané výlučne len u daňovníkov, ktorí PODALI daňové priznanie.


Takto by sa mi to aj páčilo.:D
Tweety
23.11.12,12:36
Ale baby, trochu fantázie, do zákona napíšu:

§1. Daňovník, ktorému vznikla daňová povinnosť t.j. povinnosť zaplatiť daň, musí podať daňové priznanie a zaplatiť daň do 31.3.

A ďalej bude,
§2 Daňovník, ktorý je obvykle v strate, alebo mu nevyšla povinnosť niečo zaplatiť, nech tie papiere ani neposiela. Iba čo zdržuje ostatných od roboty.

§3 Daňové kontroly budú vykonávané výlučne len u daňovníkov, ktorí PODALI daňové priznanie.


Takto by sa mi to aj páčilo.:D
A za ďalšie by mohlo byť, tí, ktorým na daň v DP nevyšlo, pošleme my.
Orsz
23.11.12,12:42
Škoda, že v marci nás ten humor prejde :) keď budeme musieť všetko mať hotové do 31.3. ....
IvetaH
23.11.12,12:46
No to fakt, a ja už mám rozplánovaných klientov, kedy ktorý bude mať hotové DP. Už ma nejedovali ani tí takí "pohodlňáci", čo zvyknú 31.3. ráno zavolať, že ešte niečo podstatné našiel. Tým som povedala, že termín je 31.3., ale na DU som oznámila posun na 30.4. a prežívala som krásnu pokojnú jar.
ekopo
23.11.12,12:51
......no aj ja som pokojnejšie robil priznania..
Melnick
24.11.12,19:37
http://www.porada.sk/t204737-predlzenie-lehoty-na-podanie-danoveho-priznania.html

:mee: účtovníčka nesmie byť manželka, stará mama - iba robot spracovávajúci haldy nečitateľných dokladov ???? 3 dni sa nevenujem práci , iba príprave narodenín môjho dospievajúceho a už teda dospelého vnuka a unikli mi dôležité informácie.:mee:
marjankaj
24.11.12,20:12
Veď to by nepodával nikto.
ekopo
27.11.12,16:19
všetko sa robí tak, ako sa to niekomu hodí , cit." Kažimír zvažuje aj možnosť posunutia termínu schválenia štátneho rozpočtu na rok 2013...."



Čítajte viac: http://spravy.pravda.sk/vypadok-dani-sa-zvacsuje-kazimir-hlada-zachrannu-brzdu-pge-/sk_ekonomika.asp?c=A121127_152432_sk_ekonomika_p01 #ixzz2DRIGfZF5
srska
27.11.12,16:47
danielaz
10.12.12,09:27
ahojte, ako hľadám, tak hľadám, zatiaľ mi nie je jasné, či bude možné využiť posunutie termínu na podanie DP za rok 2012 do 30.6.2013. Pomôže mi niekto? Ďakujem
Mila123
10.12.12,09:39
ahojte, ako hľadám, tak hľadám, zatiaľ mi nie je jasné, či bude možné využiť posunutie termínu na podanie DP za rok 2012 do 30.6.2013. Pomôže mi niekto? Ďakujem
áno, bude to možné ale iba v prípade že má dotyčný príjem zo zahraničia ....
kattka.c
10.12.12,10:16
ale je to už schválené? vyšlo to v zbierke?
danielaz
10.12.12,14:14
a právnické osoby len do 31.3.--- :(
kattka.c
02.01.13,17:59
Ahojte, zas hľadám a hľadám a nič som nenašla. Takže predpokladám, že to neschválili a môžeme dať odklad za rok 2012?
Anik
02.01.13,19:15
Novelou zákona o dani z príjmov, číslo parlamentnej tlače 239, ktorá bola Národnou radou SR schválená 4.12.2012 je táto možnosť pre rok 2013 vylúčená a to z akýchkoľvek dôvodov. Výnimku majú len daňovníci, ktorí majú príjmy zo zdrojov v zahraničí a daňovníci v konkurze a reštrukturalizácii. Uvedená úprava je obsiahnutá v § 52t ods. 7 a 8 schváleného ( ale dosiaľ nepublikovaného ) právneho predpisu citujem

(7) Ustanovenia § 49 ods. 3 písm. a) a b) sa nepoužijú pri podaní daňového priznania, ktorého posledný deň lehoty na podanie pripadne na kalendárny rok 2013. Daňovníkovi, ktorý je povinný podať daňové priznanie po uplynutí zdaňovacieho obdobia v lehote podľa § 49 ods. 2 a súčasťou jeho príjmov sú príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí okrem daňovníka v konkurze alebo v likvidácii, sa na základe oznámenia podaného príslušnému správcovi dane do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa § 49 ods. 2 predlžuje lehota na podanie daňového priznania najviac o tri kalendárne mesiace, pričom koniec tejto predĺženej lehoty musí byť stanovený na posledný deň jedného z týchto troch kalendárnych mesiacov. Daňovník v oznámení uvedie skutočnosť o príjmoch zo zdrojov v zahraničí a predĺženú lehotu podľa druhej vety; v tejto predĺženej lehote je daň aj splatná.

(8) Lehotu podľa odseku 7 možno v odôvodnených prípadoch opätovne predĺžiť najviac o tri kalendárne mesiace na základe žiadosti daňovníka podanej príslušnému správcovi dane najneskôr 15 dní pred uplynutím predĺženej lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 7. Ak daňovník do uplynutia predĺženej lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 7 neobdrží rozhodnutie správcu dane o opätovnom predĺžení lehoty na podanie daňového priznania, je povinný daňové priznanie podať v lehote na podanie daňového priznania uvedenej v oznámení podľa odseku 7. Ak správca dane rozhodne o opätovnom predĺžení lehoty na podanie daňového priznania, v tejto opätovne predĺženej lehote je daň aj splatná.

Táto novela zákona o dani z príjmov má navrhovanú účinnosť od 1.1.2013.
Aljok
02.01.13,21:04
Ahojte, zas hľadám a hľadám a nič som nenašla. Takže predpokladám, že to neschválili a môžeme dať odklad za rok 2012?

Bohužiaľ, schválili. Už je aj v Zbierke zákonov č. 395/2012 :
http://www.zbierka.sk/sk/ciastky/ciastka-98-2012
mimuška
03.01.13,09:35
Bohužiaľ nikto neprepísal §49 na Porade v zákonoch (Zákon o dani z príjmov od 01.01.2013)

napriek tomu že tam uviedli :

Znenie zákona o dani z príjmov ponovele zo 4. decembra 2012.
martinapo77
04.01.13,07:23
no je to tak ze predlzit o tri mesiace budu moct len danovnici s prijmami zo zdrojov v zahranici, ktori dorucia miestne prislusnemu spravcovi dane oznamenie do 2.4.2013, cize max do 30.6.2013
ak spravca dane zisti ze danovnik s predlzenou lehotou nemal prijmy zo zahranicia bude sa danove priznanie povazovat za oneskorene podane,

v odovodnenych pripadoch mozno predllzenu lehotu predlzit este o tri mesiace na zaklade ziadosti podanej miestne prislusnemu spravcovi dane najneskor 15 dni pred uplynutim lehoty cize napr. do 15.6.2013, ale spravca dane musi dorucit v lehote 15 dni rozhodnutie ze opatovne predlzuje lehotu ak danovnik nebude mat toto rozhodnutie musi podat DP do 30.6.2013

och och to bude velka noc toho roku :cool:
anka1
08.01.13,12:46
no je to tak ze predlzit o tri mesiace budu moct len danovnici s prijmami zo zdrojov v zahranici, ktori dorucia miestne prislusnemu spravcovi dane oznamenie do 2.4.2013, cize max do 30.6.2013
ak spravca dane zisti ze danovnik s predlzenou lehotou nemal prijmy zo zahranicia bude sa danove priznanie povazovat za oneskorene podane,

v odovodnenych pripadoch mozno predllzenu lehotu predlzit este o tri mesiace na zaklade ziadosti podanej miestne prislusnemu spravcovi dane najneskor 15 dni pred uplynutim lehoty cize napr. do 15.6.2013, ale spravca dane musi dorucit v lehote 15 dni rozhodnutie ze opatovne predlzuje lehotu ak danovnik nebude mat toto rozhodnutie musi podat DP do 30.6.2013

och och to bude velka noc toho roku :cool:

Ahojte, prosím Vás o aké príjmy sa jedná? Dnes mi volala správkyňa z DU, nakoľko sme si posunuli lehotu na podanie daňového priznania a povedala mi, že oznámenie budú akceptovať, ale že či sme si vedomí, že nejde o príjmy, ktoré nám zahraničný subjekt vyplatí, ale že by to mali byť príjmy napr. zo stálej prevádzkárne..... pls sú niekde definované takéto príjmy? Napr. vyplatené dividendy a úroky, sú takéto príjmy? ďakujem
Topas
08.01.13,12:59
Ide napr. o príjmy stálej prevádzkarne v zahraničí.
http://www.porada.sk/t205662-ake-prijmy-sa-povazuju-za-prijmy-zo-zahranicia.html
Anik
09.01.13,09:37
Dobrý deň,

Kompetenčné centrum finančných operácií Banská Bystrica Vám na základe Vašej žiadosti oznamuje nasledovné:
Podľa § 52t ods. 7 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (ďalej len zákon o dani z príjmov) ustanovenia § 49 ods. 3 písm. a) a b) sa nepoužijú pri podaní daňového priznania, ktorého posledný deň lehoty na podanie pripadne na kalendárny rok 2013.
Daňovníkovi, ktorý je povinný podať daňové priznanie po uplynutí zdaňovacieho obdobia v lehote podľa § 49 ods. 2 a súčasťou jeho príjmov sú príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí (aj príjmy zo živnosti vykonávanej v zahraničí) okrem daňovníka v konkurze alebo v likvidácii, sa na základe oznámenia podaného príslušnému správcovi dane do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa § 49 ods. 2 predlžuje lehota na podanie daňového priznania najviac o tri kalendárne mesiace, pričom koniec tejto predĺženej lehoty musí byť stanovený na posledný deň jedného z týchto troch kalendárnych mesiacov. Daňovník v oznámení uvedie skutočnosť o príjmoch zo zdrojov v zahraničí a predĺženú lehotu podľa druhej vety; v tejto predĺženej lehote je daň aj splatná.
Daňovník uvedie príjmy zo živnosti vykonávanej v zahraničí ako súčasť príjmov zo živnosti (§ 6 ods. 1 b) zákona o dani z príjmov). Druh a výška príjmov dosiahnutých zo zdrojov v zahraničí sa uvádza v daňovom priznaní k dani z príjmov FO typu B na oddiel č. XIV.
Likavcová, odbor podpory a služieb pre verejnosť, FR SR Banská Bystrica

Váš dopyt:

Dobrý deň
robím daňové priznania osobám, ktoré majú slovenský živnostenský list a svoju prácu vykonávajú aj v zahraničí pre zahraničných partnerov - napr. opatrovateľky. Svoju prácu fakturujú či už slovenským agentúram, alebo priamo zahraničnému odberateľovi služieb.
Pravdu povediac uvažujem nad tým z toho titulu, že u zamestnanca sa tento príjem v DP zapíše v prislúchajúcich riadkoch či už zápočet, alebo vyňatie. U slovenského živnostníka je vlastne súčasťou slovenského príjmu a dalo by sa to uviesť len v poznámke, že príjmy na základe živnosti plynuli aj zo zahraničia

Moja otázka teda znie či si môže aj takáto osoba živnostník , ktorý má príjem zo zahraničia požiadať o odklad daňového priznania za rok 2012 , alebo sa táto možnosť týka len zamestnancov pracujúcich v zahraničí.
Za odpoveď ďakujem
druzstvo81
20.03.13,12:05
Dobrý deň,
ak predávame vlastné výrobky - drevo do českej republiky (odberateľ má sídlo v ČR) môžeme požiadať o odklad podania DP? alebo sa tie to príjmy nepovažujú za príjem zo zahraničia? som z toho jeleň..
druzstvo81
20.03.13,14:30
posúvam
Mila123
20.03.13,14:38
Dobrý deň,
ak predávame vlastné výrobky - drevo do českej republiky (odberateľ má sídlo v ČR) môžeme požiadať o odklad podania DP? alebo sa tie to príjmy nepovažujú za príjem zo zahraničia? som z toho jeleň..

na školení J.Acsová vravela, že je to taký zahraničný príjem, ktorý zdaňujeme metódou vyňatia alebo zápočtu
druzstvo81
20.03.13,14:44
na školení J.Acsová vravela, že je to taký zahraničný príjem, ktorý zdaňujeme metódou vyňatia alebo zápočtu

a čo to teda znamená? môžme požiadať o odklad podania DP?
Mila123
20.03.13,14:47
a čo to teda znamená? môžme požiadať o odklad podania DP?
požiadať môžete o odklad, ale obávam sa už je neskoro, žiadosti sa dávajú do 15. dní od skončenia ZO

ale oznámiť o tom, že si predlžujete lehotu? ak ste FO a máte príjem, kt. budete započítavať, resp. vynímať - použitie hore spomínanej metódy, tak áno
Anik
20.03.13,15:14
(3) Daňovníkovi, ktorý je povinný podať daňové priznanie po uplynutí zdaňovacieho obdobia v lehote podľa odseku 2, sa na základe
a) oznámenia podaného príslušnému správcovi dane128) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2, predlžuje táto lehota najviac o tri celé kalendárne mesiace s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii; daňovník v oznámení uvedie novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie, a v tejto novej lehote je aj daň splatná,
b) oznámenia podaného príslušnému správcovi dane128) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2, predlžuje táto lehota najviac o šesť celých kalendárnych mesiacov, ak súčasťou jeho príjmov sú príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii; daňovník v oznámení uvedie túto skutočnosť a novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie a v tejto novej lehote je aj daň splatná, pričom ak v podanom daňovom priznaní daňovník neuvedie príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí, správca dane uplatní postup podľa osobitného predpisu132a).
c) žiadosti daňovníka v konkurze alebo v likvidácii podanej najneskôr 15 dní pred uplynutím lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2 o predĺženie tejto lehoty môže správcom dane rozhodnutím predĺžiť lehota na podanie daňového priznania podľa odseku 2, najviac o tri kalendárne mesiace, pričom proti rozhodnutiu o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania sa nemožno odvolať
Aljok
20.03.13,15:52
(3) Daňovníkovi, ktorý je povinný podať daňové priznanie po uplynutí zdaňovacieho obdobia v lehote podľa odseku 2, sa na základe
a) oznámenia podaného príslušnému správcovi dane128) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2, predlžuje táto lehota najviac o tri celé kalendárne mesiace s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii; daňovník v oznámení uvedie novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie, a v tejto novej lehote je aj daň splatná,
b) oznámenia podaného príslušnému správcovi dane128) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2, predlžuje táto lehota najviac o šesť celých kalendárnych mesiacov, ak súčasťou jeho príjmov sú príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii; daňovník v oznámení uvedie túto skutočnosť a novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie a v tejto novej lehote je aj daň splatná, pričom ak v podanom daňovom priznaní daňovník neuvedie príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí, správca dane uplatní postup podľa osobitného predpisu132a).
c) žiadosti daňovníka v konkurze alebo v likvidácii podanej najneskôr 15 dní pred uplynutím lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2 o predĺženie tejto lehoty môže správcom dane rozhodnutím predĺžiť lehota na podanie daňového priznania podľa odseku 2, najviac o tri kalendárne mesiace, pričom proti rozhodnutiu o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania sa nemožno odvolať
Anik, cituješ § 49 ods. 3 , ale ušiel Ti § 52/t :
(7) Ustanovenia § 49 ods. 3 písm. a) a b) sa nepoužijú pri podaní daňového priznania, ktorého posledný deň lehoty na podanie pripadne na kalendárny rok 2013. Daňovníkovi, ktorý je povinný podať daňové priznanie po uplynutí zdaňovacieho obdobia v lehote podľa § 49 ods. 2 a súčasťou jeho príjmov sú príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí okrem daňovníka v konkurze alebo v likvidácii, sa na základe oznámenia podaného príslušnému správcovi dane do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa § 49 ods. 2 predlžuje lehota na podanie daňového priznania najviac o tri kalendárne mesiace, pričom koniec tejto predĺženej lehoty musí byť stanovený na posledný deň jedného z týchto troch kalendárnych mesiacov. Daňovník v oznámení uvedie skutočnosť o príjmoch zo zdrojov v zahraničí a predĺženú lehotu podľa druhej vety; v tejto predĺženej lehote je daň aj splatná.
Aljok
20.03.13,15:56
Dobrý deň,
ak predávame vlastné výrobky - drevo do českej republiky (odberateľ má sídlo v ČR) môžeme požiadať o odklad podania DP? alebo sa tie to príjmy nepovažujú za príjem zo zahraničia? som z toho jeleň..


Citujem z materiálu FR SR :

Z uvedeného vyplýva, že skutočnosť, keď má daňovník najväčšieho odberateľa v zahraničí, nie je dôvodom na predĺženie lehoty na podanie daňového priznania daňovníka podľa ustanovenia § 52t zákona dani z príjmov. Jediným legitímnym dôvodom na predĺženie lehoty na podanie daňového priznania daňovníka podľa tohto ustanovenia zákona je skutočnosť, že súčasťou príjmov daňovníka zahrnutých do výsledku hospodárenia právnickej osoby, resp. príjmov fyzickej osoby, sú príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí.

Materiál nájdeš tu :
http://www.porada.sk/t205662-ake-prijmy-sa-povazuju-za-prijmy-zo-zahranicia.html
Anik
20.03.13,17:57
Anik, cituješ § 49 ods. 3 , ale ušiel Ti § 52/t :
(7) Ustanovenia § 49 ods. 3 písm. a) a b) sa nepoužijú pri podaní daňového priznania, ktorého posledný deň lehoty na podanie pripadne na kalendárny rok 2013. Daňovníkovi, ktorý je povinný podať daňové priznanie po uplynutí zdaňovacieho obdobia v lehote podľa § 49 ods. 2 a súčasťou jeho príjmov sú príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí okrem daňovníka v konkurze alebo v likvidácii, sa na základe oznámenia podaného príslušnému správcovi dane do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa § 49 ods. 2 predlžuje lehota na podanie daňového priznania najviac o tri kalendárne mesiace, pričom koniec tejto predĺženej lehoty musí byť stanovený na posledný deň jedného z týchto troch kalendárnych mesiacov. Daňovník v oznámení uvedie skutočnosť o príjmoch zo zdrojov v zahraničí a predĺženú lehotu podľa druhej vety; v tejto predĺženej lehote je daň aj splatná.

Aljok ďakujem za reakciu - čítanie s porozumením u mňa niekedy hapruje, takže preložím do reči môjho kmeňa - ja som si to vysvetlila tak
- samozrejme požiadať môže len osoba, ktorá má preukázateľne príjmy zo zahraničia, môže požiadať do 2.4.13 ak odklad žiada do 30,6.13
a zistí, že aj tak to nestíha musí požiadať nejneskôr do 15.6.2013 o ďalší odklad
vysvetlila som si to zle? a už sa nedá požiadať odklad?
Anik
20.03.13,19:02
poprosím o radu dá, alebo sa už nedá požiadať o odklad DP pri príjmoch zo zahraničia
Zita5
20.03.13,19:05
Anik a prečo by sa nedalo
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/a_data/2013_01_22_dzp_oznamenie.pdf

alebo závislá činnosť ..........................
Môžem si predĺžiť lehotu na podanie daňového priznania
Daňovník, ktorý poberal v roku 2012 príjmy zo závislej činnosti zo zdrojov v zahraničí, má možnosť predĺženia lehoty na podanie daňového priznania prostredníctvom oznámenia, ktoré podá svojmu miestne príslušnému správcovi dane najneskôr do lehoty na podanie daňového priznania (do 2.4.2013). Na základe oznámenia možno predĺžiť lehotu najviac o tri kalendárne mesiace (najviac do 30.6.2013), pričom koniec predĺženej lehoty musí byť stanovený na posledný deň jedného z týchto troch kalendárnych mesiacov. V oznámení je potrebné uviesť skutočnosť o príjmoch zo zdrojov v zahraničí a predĺženú lehotu, pričom v tejto predĺženej lehote je daň aj splatná.
Lehotu predĺženú oznámením je možné znovu predĺžiť o ďalšie najviac tri kalendárne mesiace, a to na základe žiadosti daňovníka. Táto žiadosť musí byť podaná najneskôr 15 dní pred uplynutím lehoty predĺženej oznámením. Ak daňovník do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania predĺženej oznámením neobdrží rozhodnutie správcu dane o opätovnom predĺžení lehoty na podanie daňového priznania, je povinný daňové priznanie podať v lehote na podanie daňového priznania uvedenej v oznámení. Ak správca dane rozhodne o opätovnom predĺžení lehoty na podanie daňového priznania, v tejto opätovne predĺženej lehote je daň aj splatná.
Tweety
20.03.13,19:08
poprosím o radu dá, alebo sa už nedá požiadať o odklad DP pri príjmoch zo zahraničia
Dá sa,ale oznámiť, nie žiadať,(to som si nevšimla, že máš tam žiadať) veď ešte neuplynula lehota na podanie DP. Viď prechodné ustanovenia §52t.
Anik
20.03.13,19:14
Dámy ďakujem za reakciu, lebo som bola o tom presvedčená, že sa to dá, ale zneistila som sa predchádzajúcimi príspevkami
Aljok
20.03.13,19:15
Aljok ďakujem za reakciu - čítanie s porozumením u mňa niekedy hapruje, takže preložím do reči môjho kmeňa - ja som si to vysvetlila tak
- samozrejme požiadať môže len osoba, ktorá má preukázateľne príjmy zo zahraničia, môže požiadať do 2.4.13 ak odklad žiada do 30,6.13
a zistí, že aj tak to nestíha musí požiadať nejneskôr do 15.6.2013 o ďalší odklad
vysvetlila som si to zle? a už sa nedá požiadať odklad?

Pozri si poriadne § 52/t. Ak sú súčasťou DP aj príjmy zo zdrojov v zahraničí nežiadaš ale oznamuješ predĺženie lehoty. Oznámenie doručíš do 2.4.2013 a v ňom si určíš o koľko si predlžuješ lehotu na podanie DP .
Aljok
20.03.13,19:16
Pretože si zamieňaš pojmy žiadosť a oznámenie....
druzstvo81
21.03.13,07:11
Pozri si poriadne § 52/t. Ak sú súčasťou DP aj príjmy zo zdrojov v zahraničí nežiadaš ale oznamuješ predĺženie lehoty. Oznámenie doručíš do 2.4.2013 a v ňom si určíš o koľko si predlžuješ lehotu na podanie DP .

už mám v tom aj ja jasnejšie, sme PO, žiadať nemôžeme, len neviem či môžeme oznámiť? (vyvážame drevo do zahraničia..)
Aljok
21.03.13,07:33
Keby si si dal tú "námahu" a prečítal aspoň príspevky na tejto strane, tak vieš....
druzstvo81
22.03.13,08:06
Aljok, vychádza mi to že nemôžeme podať oznámenie o odklade podania DP, ale stále dúfam že by sa našla nejaká možnosť..
tibor1000
09.01.14,21:01
Dobry večer prosím Vás je nejaká podmienka-koľko percent z celkový príjmov-musí mať živnostník-príjmy zo zahraničia,aby mohol žiadať o odklad DP?dakujem
Mila123
09.01.14,21:04
Dobry večer prosím Vás je nejaká podmienka-koľko percent z celkový príjmov-musí mať živnostník-príjmy zo zahraničia,aby mohol žiadať o odklad DP?dakujem
nie, bez % zastúpenia...
.t.r. sa dá podať riadne DP typ A aj B, popr. DP PO k 31 03 2014,
s oznámením k 30 06 2014
a s príjmom zo zahraničia (myslí sa podľa § 5 ZDP) až do 30 09 2014
kn-alka
09.01.14,21:17
tibor1000, pod príjmamy zo zahraničia sa rozumie príjem zo závislej činnosti v zahraničí, nie slovenká živnosť s príjmami zo zahraničia.
Tento rok sa znova môže predlžiť podanie priznania o 3 mesiace a ak máš príjmy zo zamestnania v zahraničí, tak aj o 6 mesiacov.
tibor1000
10.01.14,13:51
tibor1000, pod príjmamy zo zahraničia sa rozumie príjem zo závislej činnosti v zahraničí, nie slovenká živnosť s príjmami zo zahraničia.
Tento rok sa znova môže predlžiť podanie priznania o 3 mesiace a ak máš príjmy zo zamestnania v zahraničí, tak aj o 6 mesiacov.
nám minulý rok uznali predĺženie lehoty do 30.6-to pracoval živnostík v ČR,na slovenskú živnosť