maron13
21.11.12,13:42
Dobrý deň,
pracujem v školstve a chcela by som sa spýtať, či som nesprávne zaradila vychovávateľku, ktorá má vyštudované vychovávateľstvo ako strednú školu, bola zaradená do plat. triedy 9, spravila si magisterské štúdium Učiteľstvo histórie a etickej výchovy a ja som ju zaradila do 10 plat. triedy.
Známa mi povedala, že je to nesprávne z dôvodu, že do plat. triedy 10 mala byť zaradená ak by študovala vychovávateľstvo
Takže to mám zle?
Dakujem :)
Sabadka
21.11.12,15:57
Už pôvodne si to mala zle, pretože vychovávateľka so strednou školou, čiže ÚSO nemôže byť zaradená do 9 PT. Tu ti prikladám tabuľku pre zaraďovanie pedagogických zamestnancov. Pri zaraďovaní musíš brať do úvahy nie len najvyššie dosiahnuté vzdelanie ale aj kvalifikačné predpoklady, tie nájdeš vo vyhláške 437/2009. Ak jej VŠ vzdelanie II. stupňa splňa kvalifikačné predpoklady pre vychovávateľku podľa 437-ky tak ju do tej 10 PT môžeš zaradiť. Schválne nepíšem konkrétne áno, či nie, lebo priložila som ti dva dokumenty, v ktorých tú správnu odpoveď nájdeš a nie len pri tejto vychovávateľke ale pri každom pedagogickom zamestnancovi. A cvik robí majstra :)
maron13
22.11.12,07:12
Dobrý deň, dakujem za radu, ak som to správne zo zákona 437/2009 pochopila, je to v poriadku pretože má vyštudované učiteľstvo akademických predmetov a prax má.
Ďakujem za pomoc :)