Liliana137
21.11.12,13:42
Prečítal som si niekoľko výkladov k § 83 Zákonníka práce, ale ani z jedného som sa jasne nedozvedela, či smiem počas trvania pracovného pomeru pracovať aj pre niekoho iného, ak jeho predmet činnosti je úplne iný ako predmet činnosti môjho zamestnávateľa.
Napríklad ak som účtovníčka v obchodnej firme, môžem na dohodu robiť účtovníctvo pre školu?
Alebo aj na to potrebujem súhlas zamestnávateľa?
dara
21.11.12,12:44
len so súhlasom zamestnávateľa ak je predmet činnosti identický ako ten u zamestnávateľa
Tweety
21.11.12,12:45
Prečítal som si niekoľko výkladov k § 83 Zákonníka práce, ale ani z jedného som sa jasne nedozvedela, či smiem počas trvania pracovného pomeru pracovať aj pre niekoho iného, ak jeho predmet činnosti je úplne iný ako predmet činnosti môjho zamestnávateľa.
Napríklad ak som účtovníčka v obchodnej firme, môžem na dohodu robiť účtovníctvo pre školu?
Alebo aj na to potrebujem súhlas zamestnávateľa? Môžeš pracovať, žiaden súhlas nepotrebuješ.
V texte.
Mila123
21.11.12,12:46
nepotrebuješ súhlas....ak by tvoj zamestnávateľ mal v predmete činnosti vedenie účtovníctva , ty chceš účtovníctvo niekde inde pomimo vykonávať, musíš mať súhlas.....inak nie......