szskola
21.11.12,19:06
Prosím, vie mi niekto vysvetliť pojem "bezúhonné obohatenie"? Ktorý zákon sa naň vzťahuje? Ďakujem
Tweety
21.11.12,18:08
Prosím, vie mi niekto vysvetliť pojem "bezúhonné obohatenie"? Ktorý zákon sa naň vzťahuje? Ďakujem
Takýto pojem nemá zmysel. Bezúhonné-dôveryhodné obohatenie?
JankaO
21.11.12,18:09
Slovné spojenie bezúhonné obohatenie žiaden zákon nepozná. No pozná bezdôvodné obohatenie.
trisestri
21.11.12,18:18
poznam iba pravny pojem bezdovodne obohatenie-asi doslo k omylu pri zamene slovneho spojenia./hoci clovek nikdy nevie co kto na sudoch vypoti,ale pojem bezuhonne obohatenie ma iba slovny vyznam v zmysle legalne zbohatnutie.
marjankaj
21.11.12,18:20
Prosím, vie mi niekto vysvetliť pojem "bezúhonné obohatenie"? Ktorý zákon sa naň vzťahuje? Ďakujem
No mohlo by to byť napríklad vyplatenie mzdy.:---
To zrejme trestné nebude. Teda je to bezúhonné.:---
misoft
22.11.12,16:16
Bezúhonné obohatenie = legálna zlodejina.
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s7737.gif
barokka
22.11.12,17:47
Bezúhonné obohatenie = legálna zlodejina.


Alebo :

Keby mi na účet prišla hocijaká suma (len svynyjennaškaradá nechodí) , ja by som si ju " v dobrej viere" , že mi to poslal ako odmenu za moju dobrotu (Ježiško ( ten by mohol mať tlačiarničku ) / Rockefeller junior IV. (tomu by to nechýbalo ) ) nechal = bol by som bezúhonne obohatený :---
barokka
22.11.12,17:48
No mohlo by to byť napríklad vyplatenie mzdy.:---
To zrejme trestné nebude. Teda je to bezúhonné.:---

Aj naopak.
barokka
22.11.12,17:51
Prosím, vie mi niekto vysvetliť pojem "bezúhonné obohatenie"? Ktorý zákon sa naň vzťahuje? Ďakujem

Ak ťa napr. výplata obohatí (povedzme že si veľký manager v banke) , tak je to bezúhonné.
A keď zlodeja nechytia, tiež sa obohatí BEZ úhony :D
misoft
22.11.12,17:58
Vianočný príspevok? :D:D:D Od Rockefellera :D:D? Si na toto? :D:D:D
jurmiro
22.11.12,19:55
Ako tu už bolo povedané, zákon pozná len bezdôvodné obohatenie, ktoré je upravené v §§ 451-459 Občianskeho zákonníka (zákon č. 40/1964 Zb.)

Aspoň na úvod :
Tretia hlava
BEZDÔVODNÉ OBOHATENIE
§ 451
(1) Kto sa na úkor iného bezdôvodne obohatí, musí obohatenie vydať.
(2) Bezdôvodným obohatením je majetkový prospech získaný plnením bez právneho dôvodu, plnením z
neplatného právneho úkonu alebo plnením z právneho dôvodu, ktorý odpadol, ako aj majetkový
prospech získaný z nepoctivých zdrojov.
szskola
27.11.12,18:56
Ďakujem za info i vysvetlenie...