Retuska
21.11.12,21:02
Ahojte,
známa,ktorá byva v bytovke sa stazovala na domovnika,na nastenku davala "oznamy" resp staznosti na domovnika.ten nanu podal staznost .ona sa voci tomu chce odvolat.neviem rpesne o co ide,no zaujimalo by ma ci je nejaky osobitny redpis ktory upravuje susedske vztahy.dakujem :)
Retuska
21.11.12,20:26
a este by som sa chcea spytat,ci neviete kde najdem nejaky vzor na odvolanie proti rozhodnutiu o priestupkoch.na nete som nic zatial nenasla...
misoft
22.11.12,16:25
buchač
22.11.12,16:35
Ahojte,
známa,ktorá byva v bytovke sa stazovala na domovnika,na nastenku davala "oznamy" resp staznosti na domovnika.ten nanu podal staznost .ona sa voci tomu chce odvolat.neviem rpesne o co ide,no zaujimalo by ma ci je nejaky osobitny redpis ktory upravuje susedske vztahy.dakujem :)
Keby Tvoja známa dávala na mňa oznamy na nástenku ???
Taký fofr by som jej narobil , že dlho by si nemusela holiť intímne partie ...

Na sťažnosti má nárok , dokonca aj právo ... no určite nie štýlom nejakých oznamov typu agentúry JPP....

Známa môže byť aj rada , že iba sťažnosť...kľudne mohol dať podanie , žalobu ...


P.S.:
Jeden sused si len zákulisne ústa otvoril , dostalo sa to ( šak jasné ) ku mne .
Po jednostrannom studenom monológu z mojej strany sa mi dosť dlho vyhýbal...
Retuska
22.11.12,17:06
Žeby zle hľadala? Ujo Gúgl nepomohol po otázke "susedské vzťahy"?
http://www.vop.gov.sk/susedske-vztahy-otazky-a-odpovedexx
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=2206
http://www.akbenova.sk/publikacie/41--pravna-uprava-susedskych-vz357ahov

Alebo mám "protekciu"? http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11946.gif


Tss-tsss-tsss-tss!

dakujem,no ja som toto nehladala :)hladala som vzor na odvolanie,pri niecom takom,pripadne predpis,nie defininicie
Retuska
22.11.12,17:08
myslim si,ze vzhladom nato,ze slo o domovnika,ktory si neplnil povinnosti,mala pravo sa nanho takto postazovat,ved nic ine nenapisala.hold...blbe,ze urobila priestupok
buchač
22.11.12,17:12
Ahojte,
známa,ktorá byva v bytovke sa stazovala na domovnika,na nastenku davala "oznamy" resp staznosti na domovnika.ten nanu podal staznost .ona sa voci tomu chce odvolat.neviem rpesne o co ide,no zaujimalo by ma ci je nejaky osobitny redpis ktory upravuje susedske vztahy.dakujem :)


dakujem,no ja som toto nehladala :)hladala som vzor na odvolanie,pri niecom takom,pripadne predpis,nie defininicie

Ale odvolať sa môžeš len voči nejakému rozhodnutiu a toto ešte neexistuje ...

...a vzory na odvolanie ( konkrétne ) sú na nete ...neúrekom .
Len iné odvolanie ( štylizácia ) sa na súd dáva a iné na obec , aj keď v princípe ide o to isté .
Valcake
22.11.12,17:12
Duško, aj u uja gugla????
Paula
22.11.12,17:13
Sťažovať sa na nástenke ? To by nemalo účinok asi ani na základnej škole. I tam existuje nejaký postup - že kam, komu a akou formou ,aleboi sa mýlim?
Valcake
22.11.12,17:15
...a čo?..odvolať sa ho nedá???..keďže si neplnil povinnosti:confused:
buchač
22.11.12,17:15
myslim si,ze vzhladom nato,ze slo o domovnika,ktory si neplnil povinnosti,mala pravo sa nanho takto postazovat,ved nic ine nenapisala.hold...blbe,ze urobila priestupok
TAKTO ?????????...na zabitie riešenie...:eek::confused:

Ešte raz prečítaj príspevok č. 4 .
misoft
22.11.12,17:39
Neviem - ale mne našiel, čo som hľadal.
Retuska
22.11.12,17:39
Ale odvolať sa môžeš len voči nejakému rozhodnutiu a toto ešte neexistuje ...

...a vzory na odvolanie ( konkrétne ) sú na nete ...neúrekom .
Len iné odvolanie ( štylizácia ) sa na súd dáva a iné na obec , aj keď v princípe ide o to isté .

no ved jej prislo rozhodnutie,voci nemu sa odvolava,asi som sa zle vyjadrila ;)
Retuska
22.11.12,17:40
[QUOTE=Valčake;2188716]...a čo?..odvolať sa ho nedá???..keďže si neplnil povinnosti:confused:[/QUOTE
ono sa to odohralo vo februari,ci v marci,medzitym bol ale odvolany a teraz jej prislo toto ;)
lujza.j
22.11.12,17:41
Ahojte,
známa,ktorá byva v bytovke sa stazovala na domovnika,na nastenku davala "oznamy" resp staznosti na domovnika.ten nanu podal staznost .ona sa voci tomu chce odvolat.neviem rpesne o co ide,no zaujimalo by ma ci je nejaky osobitny redpis ktory upravuje susedske vztahy.dakujem :)

a este by som sa chcea spytat,ci neviete kde najdem nejaky vzor na odvolanie proti rozhodnutiu o priestupkoch.na nete som nic zatial nenasla...

takže asi to je už vyriešené....
Retuska
22.11.12,17:44
no stale som nenasla vzor :D
misoft
22.11.12,17:53
myslim si,ze vzhladom nato,ze slo o domovnika,ktory si neplnil povinnosti,mala pravo sa nanho takto postazovat,ved nic ine nenapisala.hold...blbe,ze urobila priestupok
Éééééé - žeby ostatní boli nesvojprávní a neotvorili huby - hoci aj na schôdzi a odvolať ho? Šak to len funkcia - dočasná, nie dedičná.
Mala, ale nie takto - toto je len JPP a kydy.

Až príde na lámanie chleba - len potom to bude blbé, až schytá oné..... nejaký ten § a € cálovať (za napísanie a nepodloženie - bo keď raz niečo vypustíš, späť to nedostaneš!)

P.S. keď sa bude na takéto "partizánske" výpravy chystať, radšej nech si po pa**li dá - možno sa spamätá!

A písali - voči čomu sa chce odvolávať, keď ešte nerozhodli? Hádam chce podnet dať. Tam už len slovenčinu a sloh treba.
Paula
22.11.12,17:54
naozaj smiešne, súdiac podľa vyškerenca
buchač
22.11.12,17:55
no stale som nenasla vzor :D
...jéééžiškové husličky ...

Radšej dám celé znenie , ako nejaký ten link ...

Napríklad takto , ale je jasné , že na svoje podmienky upraviť ..


Odvolanie poškodeného proti rozsudku


Okresný súd Bratislava I.
Záhradnícka 10
812 44 Bratislava

k sp. zn. 1A-123/123

Navrhovateľ:

Ján Vážny
Nábrežná 14
841 01 Bratislava
r.č.123456/7890

Povinný:

Miroslav Pekný
Prievozská 25
852 02 Bratislava
r.č. 987654/3210

Odvolanie proti rozsudku zo dňa 12.5. 2010

Súdny poplatok vo výške 20,- EUR uhradený kolkom.

T r o j m o

Čl. 1

1.1

Okresný súd Bratislava I. dňa 12.05.2010 rozhodol, že obžalovaný pán Miroslav Pekný je vinným zo spáchania trestného činu vandalizmu, ktorého sa dopustil na mojej garáži, vedľa môjho domu.

1.2

V konaní som včas uplatnil nárok na náhradu škody vo výške 400,- EUR.

Čl. 2

2.1

Okresný súd uvedeným rozsudkom uložil povinnosť obžalovanému, aby mi uhradil škodu vo výške 255,- EUR.

2.2

Súd sa zrejme riadil odborným vyjadrením od policajtov, ktorí zaprotokolovali stav na mieste.
Tým súd nevyhovel mojim požiadavkám na náhradu škody spôsobenej vylomením zámku na mojej garáži a postriekaním dvier sprejom s vulgárnymi obrázkami.

2.3

Súdu som predložil doklad o zakúpení a výmene nového zámku a zakúpení čistiacich prostriedkov, na vyčistenie obrázkov z dverí. Tieto kópie prikladám i k tomuto odvolaniu.

Čl. 3

3.1

Žiadam preto:

Aby Okresný súd Bratislava I. zrušil svoj výrok o náhrade škody a uložil obžalovanému povinnosť nahradiť mi škodu vo výške 400,- EUR.

V Bratislave, dňa 20.05.2010

Ján Vážny
navrhovateľ


http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/obcianske-a-ludske-prava/obciansky-zakonnik/odvolanie-poskodeneho-proti-rozsudku/
misoft
22.11.12,17:56
Kámo - neviem, ale ich stále za ručičky vodiť nebudeme - nemali by sa konečne osamostatniť?
Retuska
22.11.12,17:58
no,susedia ostatni sa ho boja,je to zlozita situacia,bolo tam popri tom aj cosi ine ;)
dakujem,skor som chcela rpesne na priestupok,taky vzor som ansla:)
misoft
22.11.12,17:59
mimotemy
Aha! Takže obyvatelia = stádečko ovečiek!
Retuska
22.11.12,18:01
je to tak,ked v bytovke byvaju sami dochodcovia
buchač
22.11.12,18:04
no,susedia ostatni sa ho boja,je to zlozita situacia,bolo tam popri tom aj cosi ine ;)
dakujem,skor som chcela rpesne na priestupok,taky vzor som ansla:)

TEBE jeden nevyhovie ...

To aj svoju polovičku takto drezuríruješ ??? :rolleyes:
lujza.j
22.11.12,18:06
no,susedia ostatni sa ho boja,je to zlozita situacia,bolo tam popri tom aj cosi ine ;)
dakujem,skor som chcela rpesne na priestupok,taky vzor som ansla:)
načo ti je vzor nevieš napísať jedno odvolanie:eek: nato nepotrebuješ žiadny vzor.....ja ked som písala odpor proti platobnému rozkazu...tak som si sadla a napísala.... a vyhrala.
misoft
22.11.12,18:11
To vieš, holka - niekto potrebuje "vzor" a niekto vzor.
Retuska
22.11.12,18:20
potrebujem vzor na formu,nie ako sa pise,ale ako ma forma vyzerat...tiez na odpor
misoft
22.11.12,18:26
Retuska
22.11.12,18:29
zjavne porada je o urazani,pytam sa na normalnu vec,ak sa vam zda nenormalna tak sorry,ale urazat sa tu od "mudrlantov" nenecham
buchač
22.11.12,18:31
zjavne porada je o urazani,pytam sa na normalnu vec,ak sa vam zda nenormalna tak sorry,ale urazat sa tu od "mudrlantov" nenecham

Lenže normálne si každý najprv na nete skúsi vyhľadať a nie hneď " zákazku " na Poradu šmariť ...šak starajte sa , mudrlanti ...
lujza.j
22.11.12,18:38
zjavne porada je o urazani,pytam sa na normalnu vec,ak sa vam zda nenormalna tak sorry,ale urazat sa tu od "mudrlantov" nenecham
ja som ti normálne odpovedala...ani na odpor som nemala vzor a písala som si ho dokonca "rukou"...ty to pravdepodobne nevieš zoštylizovať v tom je asi problém a to už je niečo iné....
avalik
22.11.12,18:45
zjavne porada je o urazani,pytam sa na normalnu vec,ak sa vam zda nenormalna tak sorry,ale urazat sa tu od "mudrlantov" nenecham

http://www.sitokurvavygoogluj.sk/?link=priestupok+odpor

a podobne sa hlada slovne spojenie "priestupok odvolanie" alebo "odvolanie voci rozhodnutiu o priestupku"
Retuska
22.11.12,18:59
ja som ti normálne odpovedala...ani na odpor som nemala vzor a písala som si ho dokonca "rukou"...ty to pravdepodobne nevieš zoštylizovať v tom je asi problém a to už je niečo iné....

mne ide o to,aby som vedela,kde mam dat "hlavicku" a pod.nie o zostylizovanie textu,ten napisan mam ;)
lujza.j
22.11.12,19:11
mne ide o to,aby som vedela,kde mam dat "hlavicku" a pod.nie o zostylizovanie textu,ten napisan mam ;)
to nemyslíš vážne:eek: ty si nikdy nič nepísala žiadnu žiadosť, oznam a pod. ....nedali ti tu ludia odkazy na linky...už by som to mala napísané....
avalik
22.11.12,19:16
mne ide o to,aby som vedela,kde mam dat "hlavicku" a pod.nie o zostylizovanie textu,ten napisan mam ;)

ej ale ti je veselo ... si z nas robis prdel ... studentka vysokej skoly ??? http://www.porada.sk/t187013-bakalarka-pravo.html :eek:

podnet si vedela napisat a zrazu sa tvaris ze nevies kam dat "hlavicku"? http://www.porada.sk/t195132-podanie-staznosti.html
Retuska
22.11.12,19:20
podnet som podavala emailovou formou,ale myslim,ze to s tym nic nema spoločne ;)
vdaka za nic :)
buchač
22.11.12,19:51
ej ale ti je veselo ... si z nas robis prdel ... studentka vysokej skoly ???

podnet si vedela napisat a zrazu sa tvaris ze nevies kam dat "hlavicku"?


podnet som podavala emailovou formou,ale myslim,ze to s tym nic nema spoločne ;)
vdaka za nic :)
Pán Boh chráň Tvojich klientov ...
TY radšej už fakt nemysli ...


Vybrala som si ais plagiatorstvo,urcenie otcovstva,vysporiadanie BSM alebo osvojenie.Myslíte(tí,kt.máte s tým skúseosti),že by sa našiel dostatok materiálov k týmto témam?na tých 25 strán písaného textu.

Moja zlatá Retuška ...nehľadaj absolútne nejaký atak na Teba , no tieto Tvoje priznania v oných témach o niečom svedčia ...
Len tak mimochodom ...v žiadnej aule práva som nesedel na prednáške , no ver mi , že na uvedené témy by som mal aj viac strán popísaných za 1 - 2 týždne ....
misoft
22.11.12,23:59
...a to stačí len tu na Porade riadne čítať, nieto ešte na iných stránkach...