rado3105
21.11.12,21:18
https://www.facebook.com/photo.php?v=506195522739165

Malo ludi vie ze izrael vznikol ako jediny pozitivny vysledok druhej svetovej vojny, dalo by sa povedat ze cela druha svetova vojna viedla k vytvoreniu izraela. Izrael vznikol tak ze vyhnali povodnych obyvatelov na male uzemie Gazy, tu maju obmedzeny pohyb osob, informacii....Palestinci hovoria ze ziju v otvorenom koncentracnom tabore.
220870
21.11.12,20:41
Židia vďaka Arabom a hlavne kresťanom boli nekresťansky celé tisícky rokov masakrovaný po celej ázii a európe.Pritom všade kam vstúpili prinášali vzdelanosť,úspech a vyspelé remeslá..Skús si najskôr naštudovať dejiny židov ,ako sem dáš takýto príspevok.Oni si z arabmi a už vonkoncom s kresťanmi nemajú čo vyčítať.Aj keď súhlasím s tým ,že v Izraeli židia nemajú čo hľadať.
Židia pár tisíc rokov predtým ,ako sa negramotný Svätopluk odhodlal lámať prútiky , spísali knihu genesis , talmudu a x ďaľších.Skús otvoriť google earth a pzrieť z vrchu ako vyzerá Slovenská dedina z pohľadu družice krásna zelená udržiavaná potom kukni na cigánsku osadu , nič len šedohnedé nič a potom dobre pozri na hranice Izraela a Gazy,nebo a dudy.
http://www.youtube.com/watch?v=2GLDoVAmdyc&feature=relmfu
buchač
21.11.12,21:23
https://www.facebook.com/photo.php?v=506195522739165

Malo ludi vie ze izrael vznikol ako jediny pozitivny vysledok druhej svetovej vojny, dalo by sa povedat ze cela druha svetova vojna viedla k vytvoreniu izraela. Izrael vznikol tak ze vyhnali povodnych obyvatelov na male uzemie Gazy, tu maju TY SI obmedzeny pohyb osob, informacii....Palestinci hovoria ze ziju v otvorenom koncentracnom tabore.

...dve slovíčka som vložil do citácie ...

Múdrejší pochopí ...debil sa opýta , že ako to vlastne myslím .
rado3105
21.11.12,21:34
No ukaz mi co vybudovali zidia, nejaku historicku pamiatku spred nasho letopoctu a porovnaj to s kulturou rimanov, slovanov....zidia kde prisli svojou agresiou prinasali skazu. Nastuduj si o jozefovi ako okradol egypt a potom zidov vyhnali egyptania.
rado3105
21.11.12,21:35
krestania ich prenasledovali lebo ich okradali, financne vydierali, hadzali do riek mrtve tela a sirili mor.....
rado3105
21.11.12,21:36
jedujeme sa? pravda boli kazdeho zida ze?
rado3105
21.11.12,21:37
zaujimave obhajovat zabijanie historiou a pravom odplatit sa...ale na tebe vidiet priklad zida...takto smyslate vsetci...ale neboj uz koncite...Gojimovia vas znicia.
rado3105
21.11.12,21:38
A talmud? to je najdiabolskejsia kniha aka bola napisana, ak si to precita nezid jedina jeho reakcia je nenavist zidov..preco asi?
rado3105
21.11.12,21:50
Inak zaujimalo by ma ci tu ludia travia cely den dobrovolne, zadarmo, a aky je zmysel toho. A z coho ziju? Buchac ty si toho prikladom.....mozno by som rozmyslal nad psychoterapiou alebo socializaciou...i ked je mozne ze mas poskodenu cast predneho mozgu, kedy socializacia a empatia u jedinca su nezname pojmy....
buchač
21.11.12,22:19
Inak zaujimalo by ma ci tu ludia travia cely den dobrovolne, zadarmo, a aky je zmysel toho. A z coho ziju? Buchac ty si toho prikladom.....mozno by som rozmyslal nad psychoterapiou alebo socializaciou...i ked je mozne ze mas poskodenu cast predneho mozgu, kedy socializacia a empatia u jedinca su nezname pojmy....
Cez deň makám môj krásny ... čerstvý vzduch na chalupe dýcham ...
Z čoho žijem ???...nuž z Tvojich daní ( ak ovšem makáš )...ibaže malby si viac , nedumal by si nad 3,14čovinami...
Psychoterapia alebo socializácia ?...dobre , že spomínaš ...navštív psychoša , nech Ti pomôže so socializáciou ...
Mozok možno mám poškodený...možno trošku ...no vždy lepšie , ako keby mi skrz cez uši bolo vidno...

rado3105 33 Minutes Ago #26776
jedujeme sa? pravda boli kazdeho zida ze?

hehhehee...ja som asi taký žid , jak Ty komunista ...

Ty debo , vidno , že si nepochopil ...

Múdrejší pochopí ...debil sa opýta , že ako to vlastne myslím .
Lebo v podstate svojou odpoveďou sa vlastne pýtaš ...a tá reakcia na môj príspevok mi to potvrdzuje .

Lebo

dalo by sa povedat ze cela druha svetova vojna viedla k vytvoreniu izraela.
toto je taká somarina jak traky ...
kom0dus
22.11.12,00:10
kiež by sa európa staviala k problémom tak razantne, ako Izrael.. ale nie, naši euro úradníci riešia zakrivenie babánov alebo počet zŕn na 1m3 ako to je celé zle.
Andre1983
22.11.12,05:19
Židia vďaka Arabom a hlavne kresťanom boli nekresťansky celé tisícky rokov masakrovaný po celej ázii a európe.Pritom všade kam vstúpili prinášali vzdelanosť,úspech a vyspelé remeslá..Skús si najskôr naštudovať dejiny židov ,ako sem dáš takýto príspevok.Oni si z arabmi a už vonkoncom s kresťanmi nemajú čo vyčítať.Aj keď súhlasím s tým ,že v Izraeli židia nemajú čo hľadať. Židia pár tisíc rokov predtým ,ako sa negramotný Svätopluk odhodlal lámať prútiky , spísali knihu genesis , talmudu a x ďaľších.Skús otvoriť google earth a pzrieť z vrchu ako vyzerá Slovenská dedina z pohľadu družice krásna zelená udržiavaná potom kukni na cigánsku osadu , nič len šedohnedé nič a potom dobre pozri na hranice Izraela a Gazy,nebo a dudy. http://www.youtube.com/watch?v=2GLDoVAmdyc&feature=relmfu Nemôžem súhlasiť s tvojím príspevkom. Židia boli masakrovaní najmä kvôli tomu, že ich "múdrosť" ich poväčšine "nútila" úžerníčiť (úroky) na pôvodnom obyvateľstve a zmocňovať sa ich majetkov (prečo asi?). Na to sa už zabudlo, alebo sa to tabuizuje, lebo "Židia trpeli". Tak na porovnanie, Indiáni v Amerike tiež trpeli, dokonca boli takmer vyhladení americkou genocídou, a nerobí sa okolo toho taký humbug. "Lepší malý kšeft, ako veľká lopata.": bol výrok, ktorý vyslovil jeden nemenovaný Žid. Poznáme dobre z rozprávania našich starých rodičov, ktorí si to ešte pamätajú, mnoho prípadov, kedy sa miesto jedného poldeci napísali dve ... ale to je len taká malá vec, v podstate by sa dala považovať za využitie hlúposti miestnych "gójimov". Čo sa týka šírenia vzdelanosti, chcel by som vidieť, koľko ľudí naučili čítať a písať, aby tak prispeli k pozdvihnutiu ľudského plemenva. Tipujem, že mnohým padlo zadobre, že miestni boli nevzdelaní, bolo potom jednoduchšie pripraviť ich o peniaze či majetok. Pokiaľ ide o knihy Tóry, skús ich porovnať so staršími knihami od Sumerov z Mezopotámie a nájsť podobnosti. Vedci sa zhodujú na tom, že tieto knihy, ktorými sa Židovská viera tak pýši, sú v podstate výsledkom prepisu oveľa starších spisov, akurát v priebehu tisícročí sa povymieňali mená a pozmenil text, takže s tými "Svätoplukovými prútikmi" by som narábal opatrnejšie, pretože ani Mojžišova múdrosť nemusela byť taká honosná, akou ju robí obdobie, o ktorom sa toho vie dnes veeeeľmi málo. Svätopluk nám možno nezanechal žiadne knihy, ktoré by sa dochovali, zato nám však zanechal túto zem, na ktorej žiješ aj ty. Toto nie je protižidovský príspevok. Ja nepopieram, že Židia si veľa vytrpeli. Uvádza sa, že v koncentrákoch ich bolo vyhladených cca 4-5 miliónov. Zaujímavé ale je, že nebyť 27 000 000 padlých Rusov, čo je viac ako polovica obetí II. svetovej vojny, dnes by sme tu možno ani ja, ani ty nesedeli, ale to akosi nikoho nedojíma ...
lubko6394
22.11.12,06:17
Akosi lietate od štátu Izrael k židovskej komunite v gojimských štátoch. Btw. rado zabudol na WB s Jerichom a Ramalláhom, aj keď na rozdiel od pásma Gazy sa tam stavajú židovské osady.
buchač
22.11.12,06:45
mimotemy


Zaujímavé ale je, že nebyť 27 000 000 padlých Rusov, čo je viac ako polovica obetí II. svetovej vojny, dnes by sme tu možno ani ja, ani ty nesedeli, ale to akosi nikoho nedojíma ...

...presne ........a hlavne rada3105 ......a čo je smutnejšie , že si tú svoju pravdu upravuje podľa svojho - ako ten premiér jednej " nemenovanej " krajiny...
Bastian
22.11.12,08:01
Nemôžem súhlasiť s tvojím príspevkom. Židia boli masakrovaní najmä kvôli tomu, že ich "múdrosť" ich poväčšine "nútila" úžerníčiť (úroky) na pôvodnom obyvateľstve a zmocňovať sa ich majetkov (prečo asi?). Na to sa už zabudlo, alebo sa to tabuizuje, lebo "Židia trpeli". Tak na porovnanie, Indiáni v Amerike tiež trpeli, dokonca boli takmer vyhladení americkou genocídou, a nerobí sa okolo toho taký humbug. "Lepší malý kšeft, ako veľká lopata.": bol výrok, ktorý vyslovil jeden nemenovaný Žid. Poznáme dobre z rozprávania našich starých rodičov, ktorí si to ešte pamätajú, mnoho prípadov, kedy sa miesto jedného poldeci napísali dve ... ale to je len taká malá vec, v podstate by sa dala považovať za využitie hlúposti miestnych "gójimov". Čo sa týka šírenia vzdelanosti, chcel by som vidieť, koľko ľudí naučili čítať a písať, aby tak prispeli k pozdvihnutiu ľudského plemenva. Tipujem, že mnohým padlo zadobre, že miestni boli nevzdelaní, bolo potom jednoduchšie pripraviť ich o peniaze či majetok. Pokiaľ ide o knihy Tóry, skús ich porovnať so staršími knihami od Sumerov z Mezopotámie a nájsť podobnosti. Vedci sa zhodujú na tom, že tieto knihy, ktorými sa Židovská viera tak pýši, sú v podstate výsledkom prepisu oveľa starších spisov, akurát v priebehu tisícročí sa povymieňali mená a pozmenil text, takže s tými "Svätoplukovými prútikmi" by som narábal opatrnejšie, pretože ani Mojžišova múdrosť nemusela byť taká honosná, akou ju robí obdobie, o ktorom sa toho vie dnes veeeeľmi málo. Svätopluk nám možno nezanechal žiadne knihy, ktoré by sa dochovali, zato nám však zanechal túto zem, na ktorej žiješ aj ty. Toto nie je protižidovský príspevok. Ja nepopieram, že Židia si veľa vytrpeli. Uvádza sa, že v koncentrákoch ich bolo vyhladených cca 4-5 miliónov. Zaujímavé ale je, že nebyť 27 000 000 padlých Rusov, čo je viac ako polovica obetí II. svetovej vojny, dnes by sme tu možno ani ja, ani ty nesedeli, ale to akosi nikoho nedojíma ...

K tomu úžerníctvu len toľko poviem, že som počul, čo všetko sa stáva, keď sa požiačiavajú peniaze...
Často to končí tak, že ten čo si požičal od kamaráta, má problém dodržať sľub a vrátiť peniaze.
Že sa to často končí tým, že ten čo má vrátiť, pociťuje istý hnev na toho komu má vrátiť tie peniaze. Je to nepochopiteľné, že namiesto toho, aby bol vďačný, ešte sa hnevá. A už som počul aj také prípady, že "kamarát" nevrátil a ani telefón už nedvíha. Preto sa nečudujem tým, čo peniaze požičajú, že za to chcú niečo.

Pracovitosť, vytrvalosť a šikovnosť prinášajú zákonite úspech u ľudí. Zároveň aj plody v podobe bohatstva (nielen duchovného :)). Pravdaže keď niekto nechce vidieť čo je za tým, tak mu je tŕňom v oku to bohatstvo.

Aj Slováci majú možnosť dosiahnuť vo svojom živote to čo chcú. Pravdaže nič nie je len tak. (Len Fico vie čarovať z ničoho.) Všetko niečo stojí. Denno-dennú viachodinovú drinu. Niekto si myslí, že 12 hodín práce 5x do týždňa je veľa. Ale keď niekto chce serióznou cestou dosiahnuť niečo, často musí robiť viac. Pravdaže sa treba zamyslieť nad tým čo robím a ako to robím.
danushka
22.11.12,08:27
...(Len Fico vie čarovať z ničoho.) ...

To si mi len nahral Bastian teraz.
Moja múdra teta, narodila sa po prvej svetovej a stále žije, mi už pred cca 8 rokmi vravela, že Fico je židoboľševik.
Keď tak pozriem na tú jeho prsnatú Moniku spriaznenú, musím uznať, že teta vtedy mala pravdu.

A to sa tu s nikým nemienim zavadiť pre jeho stranícku orientáciu.

Ale tie dristy o tom, že Židia sú viac pracovití, ktoré nám tu podsúvaš nepriamo, si nechaj pre iné kruhy. Stačí si pamätať, aké témy sa tu v minulosti s takýmto obsahom pootvrárali a hneď je jasné vnímavjším, kto ku komu patrí.

A pre Rada:
Už hlúpejšiu tému na Poradu nevieš zavesiť?

Tak ako sme sa nechali okrádať určitými skupinami dlhé roky, tak nám teraz bude dlhé roky treba na to, aby sme pochopili, že im netreba dávať dôvod na bohatnutie.
Až ľudstvo pochopí, že sa netreba zadlžovať, nebrať neskutočné pôžičky, že si treba odmakať vlastnými rukami vlastné mäsko, mliečko, vajcia, ovocie a zeleninku, potom nebude mať kto na kom extrémne bohatnúť.

Takýmito témami sa vyhovárame na Židov a pritom sme len leniví a konzumní.
Mne je jedno, kto je Žid. Ak je to dobrý človek, tak je to hlavne človek. Nemôžme hádzať do spoločného vreca všetkých, veď aj medzi nimi sú menej majetní a kdesi na dne spoločenskej hierarchie.
Triednosť spoločnosti tu vždy bola a aj ostane. Chceli ňou zatočiť ruskí boľševici ako prví, napokon sa zistilo, že sú to vlastne židoboľševici.

A pritom človeku k šťastiu netreba vôbec veľa. Mať dobrého životného partnera, splodiť s ním deti, mať nejakú striešku nad hlavou a kus zeme. A starať sa o tých pár vecí a svojich najbližších.

Nečakaj Rado, že Ti tu nabehne kopec Židov a budú tu kopať. Tí to naznačia tak dookola nenápadne, aké je dôležité byť pracovitým a húževnatým a potroške sa škrabkať hore, akoby tí ostatní boli snáď menej pracovití, menej húževnatí. Ich nadradenosť je už raz taká a vie sa o nich aj tu na Porade. Tí múdrejší to robia tak, aby sa o nich na Porade nevedelo.

Tak sa Rado upokoj a nerýp do ľudí. :)
Bastian
22.11.12,08:52
To si mi len nahral Bastian teraz.
Moja múdra teta, narodila sa po prvej svetovej a stále žije, mi už pred cca 8 rokmi vravela, že Fico je židoboľševik.
Keď tak pozriem na tú jeho prsnatú Moniku spriaznenú, musím uznať, že teta vtedy mala pravdu.

A to sa tu s nikým nemienim zavadiť pre jeho stranícku orientáciu.

Ale tie dristy o tom, že Židia sú viac pracovití, ktoré nám tu podsúvaš nepriamo, si nechaj pre iné kruhy. Stačí si pamätať, aké témy sa tu v minulosti s takýmto obsahom pootvrárali a hneď je jasné vnímavjším, kto ku komu patrí.

A pre Rada:
Už hlúpejšiu tému na Poradu nevieš zavesiť?

Tak ako sme sa nechali okrádať určitými skupinami dlhé roky, tak nám teraz bude dlhé roky treba na to, aby sme pochopili, že im netreba dávať dôvod na bohatnutie.
Až ľudstvo pochopí, že sa netreba zadlžovať, nebrať neskutočné pôžičky, že si treba odmakať vlastnými rukami vlastné mäsko, mliečko, vajcia, ovocie a zeleninku, potom nebude mať kto na kom extrémne bohatnúť.

Takýmito témami sa vyhovárame na Židov a pritom sme len leniví a konzumní.
Mne je jedno, kto je Žid. Ak je to dobrý človek, tak je to hlavne človek. Nemôžme hádzať do spoločného vreca všetkých, veď aj medzi nimi sú menej majetní a kdesi na dne spoločenskej hierarchie.
Triednosť spoločnosti tu vždy bola a aj ostane. Chceli ňou zatočiť ruskí boľševici ako prví, napokon sa zistilo, že sú to vlastne židoboľševici.

A pritom človeku k šťastiu netreba vôbec veľa. Mať dobrého životného partnera, splodiť s ním deti, mať nejakú striešku nad hlavou a kus zeme. A starať sa o tých pár vecí a svojich najbližších.

Nečakaj Rado, že Ti tu nabehne kopec Židov a budú tu kopať. Tí to naznačia tak dookola nenápadne, aké je dôležité byť pracovitým a húževnatým a potroške sa škrabkať hore, akoby tí ostatní boli snáď menej pracovití, menej húževnatí. Ich nadradenosť je už raz taká a vie sa o nich aj tu na Porade. Tí múdrejší to robia tak, aby sa o nich na Porade nevedelo.

Tak sa Rado upokoj a nerýp do ľudí. :)
Ocením, keď nebudeš prekrúcať slová.

Nepísal som nič také, kto je viac pracovitý. Jediné čo som napísal, že niekomu vie veľmi vadiť, keď niekto už má niečo. Ale nevidí, čo je za tým. A ešte, že keď niekto namiesto očumovania susedov a TV bude pracovať, môže sa mať lepšie.

Skús si ešte raz prečítať čo som napísal a ako si zareagovala ;).
danushka
22.11.12,08:59
Ocením, keď nebudeš prekrúcať slová.

Nepísal som nič také, kto je viac pracovitý. Jediné čo som napísal, že niekomu vie veľmi vadiť, keď niekto už má niečo. Ale nevidí, čo je za tým. A ešte, že keď niekto namiesto očumovania susedov a TV bude pracovať, môže sa mať lepšie.

Skús si ešte raz prečítať čo som napísal a ako si zareagovala ;).

Veľmi dobre viem čo som napísala, budem si písať čo chcem milý Bastík.
Mám sklony debatu uhrávať občas k remíze a neutralizovať ju.
Priklonill sa na tú svoju stranu, len ten Fico mi tam nesadol a mne to akosi nedalo. :)
srska
22.11.12,09:02
K

Aj Slováci majú možnosť dosiahnuť vo svojom živote to čo chcú. Pravdaže nič nie je len tak. (Len Fico vie čarovať z ničoho.) Všetko niečo stojí. Denno-dennú viachodinovú drinu. Niekto si myslí, že 12 hodín práce 5x do týždňa je veľa. Ale keď niekto chce serióznou cestou dosiahnuť niečo, často musí robiť viac. Pravdaže sa treba zamyslieť nad tým čo robím a ako to robím.hlboko sa mýliš - fico len čaruje z tvojho, môjho a ostatných poplatníkov
Bastian
22.11.12,09:07
Veľmi dobre viem čo som napísala, budem si písať čo chcem milý Bastík.
Mám sklony debatu uhrávať občas k remíze a neutralizovať ju.
Priklonill sa na tú svoju stranu, len ten Fico mi tam nesadol a mne to akosi nedalo. :)

Vieš Danushka, je to typické práve pre Ficovoličov. Myslia si, že im Fico pomôže presunúť majetok tých oligarchov smerom k nim.

Ale SMER je uzavretý kruh - Smer smer.
Nikam inam to nevedie.
trisestri
22.11.12,09:14
zidia sa iba brania pred arabskym terorizmom
v detstve sme poculi rozne hororove bajky o ,,zlych zidoch,, ako obetuju male deti,o uzere,ale aj pribehy zidovskych lekarov ktory pomahali chorym chudobnym.
pozrime historiu trebars Podkarpatskej rusi,tam bolo vela chudobnych zidoch a taky sa nasli vsade,takisto ako uzernici a podvodnici sa nasli aj medzi slovakmi, nemcami, madarmmi a inymi narodnostami-nexistuje zly zid,arab,slovak-je len zly clovek a dobry clovek-aj ked su take narodnosti alebo etnika kde ty negativny prevazuju,ale to je vsetko komplikovane roznymi okolnostami a vplyvmi.
taiko
22.11.12,09:28
Co keby sme sa vsetci vy....li na vselijake nase fobie a jednoducho boli iba slusni, pracoviti, moralni, bez ohladu na to aky je nas sused, kolega, ci spoluobcan?

Jeden vravi: Pracovitosť, vytrvalosť a šikovnosť prinášajú zákonite úspech u ľudí. Zároveň aj plody v podobe bohatstva (nielen duchovného :)). Pravdaže keď niekto nechce vidieť čo je za tým, tak mu je tŕňom v oku to bohatstvo.Aj Slováci majú možnosť dosiahnuť vo svojom živote to čo chcú.

Druha vravi:Takýmito témami sa vyhovárame na Židov a pritom sme len leniví a konzumní.
Mne je jedno, kto je Žid. Ak je to dobrý človek, tak je to hlavne človek. Nemôžme hádzať do spoločného vreca všetkých, veď aj medzi nimi sú menej majetní a kdesi na dne spoločenskej hierarchie.

Nehovorime tu vacsina o tom istom? Ked sa kazdy zacne starat iba o seba a "cez plot" sa pozrie, iba aby sa presvedcil ci tam niekto nepotrebuje s niecim pomoct, vsetci budeme stastnejsi
marjankaj
22.11.12,09:45
A pre Rada:
Už hlúpejšiu tému na Poradu nevieš zavesiť?


Ale vie. A koľko.:---
http://www.porada.sk/search.php?searchid=531321
Andre1983
22.11.12,10:51
K tomu úžerníctvu len toľko poviem, že som počul, čo všetko sa stáva, keď sa požiačiavajú peniaze... Často to končí tak, že ten čo si požičal od kamaráta, má problém dodržať sľub a vrátiť peniaze. Že sa to často končí tým, že ten čo má vrátiť, pociťuje istý hnev na toho komu má vrátiť tie peniaze. Je to nepochopiteľné, že namiesto toho, aby bol vďačný, ešte sa hnevá. A už som počul aj také prípady, že "kamarát" nevrátil a ani telefón už nedvíha. Preto sa nečudujem tým, čo peniaze požičajú, že za to chcú niečo. Pracovitosť, vytrvalosť a šikovnosť prinášajú zákonite úspech u ľudí. Zároveň aj plody v podobe bohatstva (nielen duchovného :)). Pravdaže keď niekto nechce vidieť čo je za tým, tak mu je tŕňom v oku to bohatstvo. Aj Slováci majú možnosť dosiahnuť vo svojom živote to čo chcú. Pravdaže nič nie je len tak. (Len Fico vie čarovať z ničoho.) Všetko niečo stojí. Denno-dennú viachodinovú drinu. Niekto si myslí, že 12 hodín práce 5x do týždňa je veľa. Ale keď niekto chce serióznou cestou dosiahnuť niečo, často musí robiť viac. Pravdaže sa treba zamyslieť nad tým čo robím a ako to robím. K tomu úžerníctvu. Povedal by som, že pojem úžera znamená pýtať za pôžičku od človeka, ktorý je v núdzi neprimeranú náhradu. Nejde o žiadnu "správnu" pôžičku, teda, ja niekomu požičiam peniaze a on mi vráti povedzme 5% úrok. Ale ako vidím chápeš to tak ako chápať chceš, teda ako ti to lepšie pasuje. Ľudia na SK boli v minulosti chudobní, je ale zaujímavé, že napriek tomu, tu bola komunita Židov, ktorí boli relatívne bohatí (z čoho asi?) ... tak si to prelož ... ako ti "pasuje". A mýtus o tom, že Židovské obyvateľstvo bolo vždy šikovnejšie a múdrejšie ako pôvodní obyvatelia štátov, do ktorých sa prisťahovali tu medzi nami šírila aj kresťanská viera (viď starý zákon), ale je to proste len ďalší blud, ktorý nám roky podsúvajú. Keby sa tu 2000 rokov šíril hinduizmus, verili by sme, že Indovia sú lepší než my. A ako Indovia tak ani Židia nie sú ani šikovnejší ani menej šikovní ako ostatní ľudia. Zato však vynikajú istými vlastnosťami, ktoré či už chceš, alebo nechceš vidieť proste sú ... možno je to spôsobené tým, že ich Rimania rozprášili z pôvodného štátu do celej ríše nuž a boli nútení utvárať menšie uzatvorenejšie komunity tam, kde sa zrovna usadili, čo trvá doteraz. Dôvod hromadenia majetkov je jasný: prežiť, pripraviť sa na ťažšie časy, ovládať ... no a to je logika ľudí, ktorí sú medzi cudzími, nemajú domov, miesto na život. Ako sa na to pozeráš je mi v podstate jedno, môžeš ma kľudne označiť za antisemitu ak sa ti to viac páči, ale fakty sú fakty. Tí čo najviac plačú, práve tým sa vždy žije, žilo a aj bude žiť najlepšie. A o dennodennej viachodinovej drine by som pomlčal, čo sa Židov týka. Keď naši starí otcovia hrdlačili od svitu do mrku na panskom, i na svojom, aby mohli nakŕmiť hladné krky, Žid si pokojne mädlil dlane na tržbách zo svojho obchodu, pretože nebol poddaný, bol to prišelec, usadlík ... nemusela drieť na miestneho pána pod hrozbou dereša, či drábovej palice alebo biča. Možno preto tie rozdiely ... Náš človek ani nedostal možnosť vzdelávať sa, miesto toho bol bitý. Potom je asi jasné, že o nejakej väčšej "šikovnosti" či "vynaliezavosti Židov nemôže byť ani reči.
kukučka
22.11.12,11:48
Bastián, že chceš obhajovať židov, to sa dá pochopiť, ale obhajovať úžeru, to je veru silná káva.

Ujo google mi ukázal aj názor Martina Luthera, aj video, čo je antisemitizmus.
danushka
22.11.12,12:39
K tomu úžerníctvu len toľko poviem, že som počul, čo všetko sa stáva, keď sa požiačiavajú peniaze...
Často to končí tak, že ten čo si požičal od kamaráta, má problém dodržať sľub a vrátiť peniaze.
Že sa to často končí tým, že ten čo má vrátiť, pociťuje istý hnev na toho komu má vrátiť tie peniaze. Je to nepochopiteľné, že namiesto toho, aby bol vďačný, ešte sa hnevá. A už som počul aj také prípady, že "kamarát" nevrátil a ani telefón už nedvíha. Preto sa nečudujem tým, čo peniaze požičajú, že za to chcú niečo.

Pracovitosť, vytrvalosť a šikovnosť prinášajú zákonite úspech u ľudí. Zároveň aj plody v podobe bohatstva (nielen duchovného :)). Pravdaže keď niekto nechce vidieť čo je za tým, tak mu je tŕňom v oku to bohatstvo.

Aj Slováci majú možnosť dosiahnuť vo svojom živote to čo chcú. Pravdaže nič nie je len tak. (Len Fico vie čarovať z ničoho.) Všetko niečo stojí. Denno-dennú viachodinovú drinu. Niekto si myslí, že 12 hodín práce 5x do týždňa je veľa. Ale keď niekto chce serióznou cestou dosiahnuť niečo, často musí robiť viac. Pravdaže sa treba zamyslieť nad tým čo robím a ako to robím.

Akoby celosvetová kríza bola založená na tom, že sem-tam sa niekto rozkamaráti pre pre nejaké drobné.
Kto drží celosvetové financie podpalcom?
Aký úrok dostanem za svoje vklady na účte?
Aký úrok dostanem pri pôžičke?

Aha, zabudla som. Za všetko môže Fico. Ešte aj za tie problémy v Sýrii.

Bastián a čo tak zaspomínať na Dzurindove prešľapy? Kradli a kradnúť budú tí Tvoji, tí moji, aj tí nie naši.

A k tomu hnevu za vrátené peniaze. Nie ja, ale Ty si to krásne poprekrúcal, aby si Židovstvu pohladkal chrbátik.
Ľudia sa nehnevajú, že treba vrátiť peniaze. Ľudia hlupučkí pobrali veľké peniaze a už nestíhajú. A keď prestanú stíhať, ceria na nich zubiská vlci exekútori. A to už nie je na hnev, to už je na slučku.
Obhajuješ organizovanú úžeru a presne tú úžeru nazývaš pracovitocť a húževnatosť. No v podstate máš pravdu. Niekto je pracovitý tak a niekto inak.
Niekto má v trenkách niečo obrezané a niekto len holý úd. Hoci by sa mi namiesto toho údu hodilo aj niečo iné.

Nie je Žid ako Žid a nie je bežný smrteľník, ako bežný smrteľník. Ale nakoniec prídeme na to že ten Fico vlastne za nič nemôže. A ani ten Dzurinda. Že sú to len niečie bábky a dobre to vynáša. Na ,,veľké" svoje si prídu aj tak iní. Moji to však nie sú. A tiež pochybujem, že sú to Tvoji Bastian.
rado3105
22.11.12,13:18
Som rad ze stale su ludia ktori maju nieco v hlave. A pribuda ludi co sa vyznaju. Ano precitat historiu: Milo Urban - Zivy bic, tam su zidia krasne vykresleni....
rado3105
22.11.12,13:19
Pysime sa starym zakonom? abraham predal svoju zenu za majetok(pasak), david so salamunom uchyli co mali 700zien, job spal so svojim dcerami, dalsi zabil svojho brata.....ano toto su zidia, ktori kradli, plienieli a rabovli.
rado3105
22.11.12,13:20
A zabiti RUsi - pise sa az 50 milionov, za vsetko zodpovedni bolsevici co boli zidia. Zidia pomahali vzdelavat? no ja si skor pamatam ze vzdy zabijali konkurenciu - aj v Rusku - zabijanie inteligencie....
rado3105
22.11.12,13:25
Mojim poslanim je zneprijemnit resp. potrestat vsetkych co robia druhym zle. Najviac ich je z radov Zidov....ano Fico je zidobolsevik, Radicova je zidovka, kdehaci su zidia, cela nasa politika je dohodena zidmi a preto robi proti pracujucim ludom a zdiera
rado3105
22.11.12,13:26
Taktiez ten sviniar Rompuy prezident EU je spinavy zid, ktory okrada ludi v podobe eurovalu. Nikto ho nepozna, nikto nevie ako sa tam dostal. To su zidia, korupcia a rodinkarstvo len tak sa dostavaju hore.
rado3105
22.11.12,13:27
To ze nam tu zidia na cele s Klausom(tiez zid) znicili cely priemysel, pozatvarali polnohospodarstvo(Carnogursky - tiez zid)...za to mozu ludia? spamataj sa
rado3105
22.11.12,13:28
rado3105
22.11.12,13:34
Paci sa ti ze politici dosadeni zidmi nicia nase priemysly, zhorsuju podnikatelske prostredie, coraz viac nas zdeiraju v podobe dani. Neda sa im konkurovat lebo maju monopoly a dovazaju odpad.
rado3105
22.11.12,13:39
Maximalny suhlas: ak nieco zid vynasiel ukradol to alebo kupil. Ich prinos do kultury bol vzdy len pad niecoho: Rimska risa(a zidovska babka brutus). Podpora danovych rajov v dnesnom transparentnom kapitalizme je vrchol zidovskej spinaovsti.
rado3105
22.11.12,13:40
Odporucam si precitat o London City - cast Londyna, kde su len zidia, neplatia tam dane, ani anglicke zakony, pritom sa tam tvori najvacsie hdp anglicka. Ako to je mozne? vsetci platia co pracuju a ti co zarabaju na niekoho drine ani cent.
rado3105
22.11.12,13:41
Ale to su zidia, ti ani patkorun neotebuju radsej sa obesia - resp. zabiju druheho. Toto forum je prikladom velkej zidovskej komunity....ale tak je to o peniazoch a spekulaciach a tu sa to riesi....A oni si roky svoje podvodne info vymienaju v uzkom kruhu
rado3105
22.11.12,13:45
Presne tak su to babky. Ale neboj sa, ked je ludom zle spajaju sa. A staci si precitat studie v EU kolko ludi vini za vsetko zidov. Takze zidia, zacnite robit dobre, lebo historia sa bude opakovat...
lubko6394
22.11.12,13:51
Hmmm. Začalo to Palestíncami a štátom Izrael, pokračuje to židmi v diaspóre. Ako tak sledujem, tak z príspevkov stále cítim akúsi závisť a nenávisť, hádzanie svojho neúspešného života na niekoho iného. Pozrite sa aj na to ako žijú v diaspóre, ako vydržali 2000 rokov hájiť a vyznávať svoju vieru. A dodržiavať kóšer stravu v dnešnej dobe asi tiež lacné nie je. Stále pozeráte len na tých ktorí sú bohatí, lenže nie všetci v diaspóre bohatí sú. Nedarí sa skôr tým úspešným spolupracovať svetovo na základe príslušnosti k viere ? Však s kým začne obchodovať žid trebárs z Amsterdamu v Tunisku ? No predsa so svojim súkmeňovcom, ktorý tam žije - nevyberie si predsa moslima, ktorý by mu aj tak neveril. A peniažky sa kotúľajú celosvetovo. Je to ich chyba ? Však aj v Amerike máme kopec Slovákov a v prípade obchodu oslovia Slovákov, alebo si nájdu partnera trebárs v Nemecku ? Tu je nutné hľadať základy toho čo niektorým kole oči.
Btw. v Izraeli som bol, hovoril som rovnako so židmi ako aj palestíncami. Jednoducho povedané som poznaním zistil, že politika Izraela zahraničná a aj domáca je len premaľovaná politika fúzatého rakúšana. A obrátená naruby.
marleau
22.11.12,14:13
Ozaj,viete prečo banky sťahujú hotovosť z východu Európy na jej západ?
taiko
22.11.12,14:16
Clovece tebe niekto musel vazne ublizit.
taiko
22.11.12,14:19
Bastián, že chceš obhajovať židov, to sa dá pochopiť, ale obhajovať úžeru, to je veru silná káva.

Ujo google mi ukázal aj názor Martina Luthera, aj video, čo je antisemitizmus.
kukucka, so vsetkou uctou k Tebe. Mne sa veru nepodarilo najst nikde v Bastianovom prispevku, zeby on obhajoval uzeru. Neviem ci je bastian povodu zidovskeho a ani ma to nezaujima, ale som si ani nevsimol zeby obhajoval zidov. Co som si vsimol, je to ze poukazal na nasu vlastnost, ked za vlastne chyby chceme vynit stale niekoho ineho.
A aby bolo jasne ani ja niesom zid, ani korenmi, ani nicim. (to by ma moja babka bola hadam v perinke pridusila :D )
misoft
22.11.12,16:53
Niekto cez deň (bo si to môže dovoliť), niekto v noci (ako ty) bo ho mrle žerú!
misoft
22.11.12,16:55
rado - už pletieš piate cez deviate - uži tabletky!
misoft
22.11.12,16:56
..došli mu psychofarmaká :D:D:D (radovi)
misoft
22.11.12,16:56
A ten kamarát - tiež žid?
misoft
22.11.12,16:59
Rado, Rado - ty si fakt "stratený prípad"! - vyber si destináciu http://www.azet.sk/katalog/psychiatricke-liecebne/slovensko/
gilda
22.11.12,17:46
rado3105
23.11.12,11:21
to by ma zaujimalo, napis do PM please...
rado3105
23.11.12,11:23
Precitajte si o London City, autonomna oblast, resp. danovy raj kde sa tvori vacsina hdp sveta, ovladane zidmi, neplatia tam anglicke zakony, neplatia ani dane.... Resp. zidia nikdy nebudu platit ani cent gojimom. Pricom ak jete ich jedlo na ktore dozera rabin - kosher - prispievate na podporu zidov. Ktora funguje tak, ze ak nejaky zid strati zamestnanie, dostava podporu od statu + zvysok jeho byvaleho platu mu doplatia z tohto fondu, kym mu dalsi zidia nenajdu pracu....zidovske korupcnictvo, klientelizmus....
kukučka
23.11.12,22:52
danushka
24.11.12,08:02
Nástup boľševického teroruPo neúspechoch vo vojne v Rusku narastala nespokojnosť obyvateľstva. V roku 1917 vypukli dve revolúcie. Prvá, februárová, sa snažila v Rusku nastoliť demokratický systém, no čoskoro stroskotala. Oveľa významnejšou sa stala tá z októbra (podľa západného kalendára novembra) 1917.Táto boľševická revolúcia bola „ruská“ len geograficky. Rozhodujúcu časť vplyvných boľševických revolucionárov tvorili Židia: Trockij, Kamenev, Uritský, Zinoviev, Kaganovič, Sokolnikov, Steinberg, Dimanstein a mnohí ďalší. Nežidia v popredí (Lenin – zrejme aspoň štvrtinový Žid, Čičerin, Lunacharský) boli rovnako alebo dokonca ešte viac prožidovskí než samotní Židia. Antisemitizmus bol jedným z prvých zákonov boľševickej vlády vyhlásený za trestný a kontrarevolučný – jeho tvorcovia dobre vedeli, prečo! Komunistická internacionálna silne odporúčala Židom angažovaným v hnutí meniť si mená, doslova, „aby nebola potvrdená pravicová propaganda, vykresľujúca komunizmus ako cudzie, židovské sprisahanie“.

a viac sa dočítate tu: http://beo.sk/historia/115-vyvrazdenie-carskej-rodiny-a-nastolenie-bolsevizmu-nebolo-dielom-ruskeho-ludu-ale-zlocinom-cudzieho-uzurpatora

Takže obviňovať zo všetkého Lenina a Hitlera v histórii je neinformovanosť. Koniec koncov, aj tí boli štvrtinoví Židia.
danushka
24.11.12,10:36
Precitajte si o London City, autonomna oblast, resp. danovy raj kde sa tvori vacsina hdp sveta, ovladane zidmi, neplatia tam anglicke zakony, neplatia ani dane.... Resp. zidia nikdy nebudu platit ani cent gojimom. Pricom ak jete ich jedlo na ktore dozera rabin - kosher - prispievate na podporu zidov. Ktora funguje tak, ze ak nejaky zid strati zamestnanie, dostava podporu od statu + zvysok jeho byvaleho platu mu doplatia z tohto fondu, kym mu dalsi zidia nenajdu pracu....zidovske korupcnictvo, klientelizmus....

Takto Rado,
každý tu zdá sa točíme o svojom.
Neviem, či je prava, že sa takýmto spôsobom refunduje strata mzdy nezamestnaným Židom a ak áno, tak klobúk dole.
Namieste je však opýtať sa, ako my bežní smrteľníci podporujeme každodennou spotrebou a daňvým zaťažením našich pohlavárov, ktorí ani zďaleka nemyslia tak na nezamestnaných a vonkoncom na zamestnaných.
A v parlamente nesedia len Židia. ;)

To, že Židia od nepamäti hýbu svetovými financiami, politikou, kultúrou, školstvom, zdravotníctvom, priemyslom a médiami a ich historický vplyv bol fatálny na ďaľší vývin udalostí, je pravda, ale čo s tým chceš narobiť?
Snáď nechceš prišívať na kabáty ľuďom žlté hviezdy a deportovať ich niekde na Mars.

Ľudstvo sa dostalo do nejakého štádia, z ktorého sa bude musieť vyškrabať. Dúfajme, že to nebude vyškrabávanie vojnou, lebo tam strádajú všetci. Na to, aby sme tu ,,pokapali" stačí obyčajné embargo. Síce by fungoval čierny trh, ale ľudia s podlomeným zdravím a chronickými chorobami pôjdu ako prví.

Ideme sa vyhovárať na Židov, že Slovensko nefunguje? Do istého času veci fungovali aj za Mečiara, aj za Dzurindu, aj za Fica, ale pokazilo sa veľa, ak nie všetko práve vstupom do EÚ a kazí sa to ďalej. K tomu sa pridružila hospodárska kríza a my hľadáme vinníka.
Na jednej strane treba niekoho potrestať a obviniť a na druhej strane nechceme byť my sami skromnejší a menej konzumní, budeme fňukať nad nezdravými potravinami, ale koľkí tie svoje anglické trávniky pri domoch nevymenia za ten svet za zeleninu a malé hospodárske zvieratá.
Mám výhrady voči niektorým židovským spôsobom a na druhej strane treba povedať, že sa máme od nich čo učiť.
Žid Žida spozná vždy, na Slovensku niekedy ani brat brata nechce vidieť a prvý súsed je často úhlavný nepriateľ. Veď my sami dávame živnú pôdu niektorým, aby na nás bohatli a prosperovali z nás.
marleau
24.11.12,20:46