iivka
22.11.12,07:59
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať ako môžem skončit dohodu o vykonaní práce, ktorá je uatvorená do konca roka, ale medzi tym si od 1.12. našla zamestnankyňa robotu na trvalý PP, a na dohodu k nám už nebude stíhať chodiť . Ďakujem
Tweety
22.11.12,07:00
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať ako môžem skončit dohodu o vykonaní práce, ktorá je uatvorená do konca roka, ale medzi tym si od 1.12. našla zamestnankyňa robotu na trvalý PP, a na dohodu k nám už nebude stíhať chodiť . Ďakujem
A nie je v dohode uvedený spôsob jej ukončenia?
Tweety
22.11.12,07:09
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať ako môžem skončit dohodu o vykonaní práce, ktorá je uatvorená do konca roka, ale medzi tym si od 1.12. našla zamestnankyňa robotu na trvalý PP, a na dohodu k nám už nebude stíhať chodiť . Ďakujem
A je už pracovná úloha dokončená?
iivka
22.11.12,07:11
Práca ešte nie je dokončená, a spôsob ukončenia nie je uvedený je uzatvorená do konca roka
Tweety
22.11.12,07:18
Práca ešte nie je dokončená, a spôsob ukončenia nie je uvedený je uzatvorená do konca roka
§226 ZP
(3) Pracovná úloha sa musí vykonať v dohodnutej dobe, inak môže zamestnávateľ od dohody odstúpiť. Zamestnanec môže od dohody odstúpiť, ak nemôže pracovnú úlohu vykonať preto, že mu zamestnávateľ neutvoril dohodnuté pracovné podmienky. Zamestnávateľ je povinný nahradiť škodu, ktorá mu tým vznikla.

(4) Odmena za vykonanie pracovnej úlohy je splatná po dokončení a odovzdaní práce. Medzi účastníkmi možno dohodnúť, že časť odmeny bude splatná už po vykonaní určitej časti pracovnej úlohy. Zamestnávateľ môže odmenu po prerokovaní so zamestnancom primerane znížiť, ak vykonaná práca nezodpovedá dohodnutým podmienkam.