cros
22.11.12,08:14
Ahojte,
byvam v podnajme a zmluvu mam podpisanu na dobu urcitu, ku koncu kalendaraneho roka. Zo zmluvy vyberam nasledovne:

1. Táto zmluva sa uzatvára na dobu určitú, a to od ...... do ......... V prípade, že nepríde
k predĺženiu tejto zmluvy, zaväzuje sa nájomca predmet nájmu ku dňu skončenia
nájomnej zmluvy, t.j. k ......... vyprázdniť a odovzdať ho prenajímateľovi v stave,
v akom ho prevzal. Nájomca výslovne prehlasuje, že si je plne vedomý toho,
že podpisom tejto zmluvy mu nevzniká nárok na trvalý pobyt, na zabezpečenie
náhradného bytu alebo náhradného ubytovania.

2. Zmluvné strany sa dohodli, že táto zmluva môže byť predĺžená na základe písomného
dodatku, ktorý bude odsúhlasený a podpísaný oboma zmluvnými stranami.

3. Výpovedná lehota u prenajímateľa a nájomcu je dva mesiace a začne plynúť prvým
dňom v mesiaci nasledujúcom po doručení písomnej výpovede druhej strane.

Prenajimatelovi som oznamil, ze nemam zaujem predlzit zmluvu. Urobil som tak v novembri. On hovori, ze podla zmluvy musim zostat do januara a teda si uplatnuje vypovednu lehotu. Moja otazka je, ze ci sa tato vypovedna lehota nevstahuje len pre pripad, ze by sme chceli zmluvu zrusit pocas roka. Ja tomu rozumiem tak, ze zmluva konci v decembri a teda netreba sa zaoberat vypovednou lehotou.
Ako je to naozaj?
Dalej po mne chce napisat zmluvu o skonceni podnajmu. Tiez tomu nerozumiem preco to chce, ak zmluva konci v decembri. Jedine, ze by potom na zaklade tejto zmluvy mohol uplatnovat vypovednu lehotu, na ktoru by teoreticky teraz nemal pravo :)

Dakujem za odpovede
JUDr. Pavol Kollár
22.11.12,08:40
Ku dňu skončenia nájmu sa zbaľte a odíďte, pred tým oznámte majiteľovi písomne (stačí aj mail), že byt mu odovzdáte dňa ............... To je všetko, nerobte si starosti, majiteľ skúša od Vás vytiahnuť ďalšie peniaze.
misoft
22.11.12,16:12
Ahojte,
byvam v podnajme a zmluvu mam podpisanu na dobu urcitu, ku koncu kalendaraneho roka. Zo zmluvy vyberam nasledovne:

1. Táto zmluva sa uzatvára na dobu určitú, a to od ...... do ......... V prípade, že nepríde
k predĺženiu tejto zmluvy, zaväzuje sa nájomca predmet nájmu ku dňu skončenia
nájomnej zmluvy, t.j. k ......... vyprázdniť a odovzdať ho prenajímateľovi v stave,
v akom ho prevzal. Nájomca výslovne prehlasuje, že si je plne vedomý toho,
že podpisom tejto zmluvy mu nevzniká nárok na trvalý pobyt, na zabezpečenie
náhradného bytu alebo náhradného ubytovania.

2. Zmluvné strany sa dohodli, že táto zmluva môže byť predĺžená na základe písomného
dodatku, ktorý bude odsúhlasený a podpísaný oboma zmluvnými stranami.

3. Výpovedná lehota u prenajímateľa a nájomcu je dva mesiace a začne plynúť prvým
dňom v mesiaci nasledujúcom po doručení písomnej výpovede druhej strane.

Prenajimatelovi som oznamil, ze nemam zaujem predlzit zmluvu. Urobil som tak v novembri. On hovori, ze podla zmluvy musim zostat do januara a teda si uplatnuje vypovednu lehotu. Moja otazka je, ze ci sa tato vypovedna lehota nevstahuje len pre pripad, ze by sme chceli zmluvu zrusit pocas roka. Ja tomu rozumiem tak, ze zmluva konci v decembri a teda netreba sa zaoberat vypovednou lehotou.
Ako je to naozaj?
Dalej po mne chce napisat zmluvu o skonceni podnajmu. Tiez tomu nerozumiem preco to chce, ak zmluva konci v decembri. Jedine, ze by potom na zaklade tejto zmluvy mohol uplatnovat vypovednu lehotu, na ktoru by teoreticky teraz nemal pravo :)

Dakujem za odpovede
Sú tam dva rozpory (v tej zmluve):
Stanovená doba presne od -do - teda platí, čo je napísané, ak sa nepredĺži.
Pokiaľ si písomne nepožiadal o predĺženie - platí toto.

Toto sa však týka predčasného zrušenia zmluvy!