romanatv
22.11.12,08:52
mozem si dat do účtovníctva aj kupu pohovky ak nemam kancelariu. som mesacný platca dph dakujem za odpoved
Dáša_
22.11.12,07:54
a súvisí táto pohovka nejak s tvojim podnikaním?
JUDr. Pavol Kollár
22.11.12,08:35
V každej správnej firme má byť pohovka aby si pracujúci mohli oddýchnuť počas presdtávky v práci. Takže smelo, pohovky majú aj na daňovom úrade a tiež to nesúvisí s predmetom ich činnosti.
kopretinka
22.11.12,08:38
ak na tej pohovke vykonávaš svoju profesiu,tak prečo nie :D
marjankaj
22.11.12,08:56
mozem si dat do účtovníctva aj kupu pohovky ak nemam kancelariu. som mesacný platca dph dakujem za odpoved
A kde si tú pohovku dáš? Do parku?
srska
22.11.12,08:57
V každej správnej firme má byť pohovka aby si pracujúci mohli oddýchnuť počas presdtávky v práci. Takže smelo, pohovky majú aj na daňovom úrade a tiež to nesúvisí s predmetom ich činnosti.je aj úrad, ktorý prenajímal priestor pre maséra a úradníci sa mohli dať vymasírovať :)
kopretinka
22.11.12,08:58
A kde si tú pohovku dáš? Do parku?
ona nemá kanceláriu,ale asi má inú miestnosť :rolleyes:
marjankaj
22.11.12,09:49
ona nemá kanceláriu,ale asi má inú miestnosť :rolleyes:

Že by si ju dala do výrobnej haly?:---
Tweety
22.11.12,10:42
V každej správnej firme má byť pohovka aby si pracujúci mohli oddýchnuť počas presdtávky v práci. Takže smelo, pohovky majú aj na daňovom úrade a tiež to nesúvisí s predmetom ich činnosti.
Lenže dotyčná nemá kanceláriu, takže kde si oddýchne? Žeby doma? To už potom nie je VOZD.
marjankaj
22.11.12,10:56
Lenže dotyčná nemá kanceláriu, takže kde si oddýchne? Žeby doma? To už potom nie je VOZD.
No ak má doma "pracovisko", tak by si to mohla rozdeliť v pomere v akom to používa na podnikanie( teda koľko návštev a ako dlho tam bude sedieť) a koľko to používa celá rodina. Teda prepočítať na osobohodiny a v takom pomere by to mohlo ísť do nákladov, a aj na odpočet DPH. A priložiť ten výpočet do účtovníctva. Odhadujem to na cca 1%.:---
Tweety
22.11.12,11:02
No ak má doma "pracovisko", tak by si to mohla rozdeliť v pomere v akom to používa na podnikanie( teda koľko návštev a ako dlho tam bude sedieť) a koľko to používa celá rodina. Teda prepočítať na osobohodiny a v takom pomere by to mohlo ísť do nákladov, a aj na odpočet DPH. A priložiť ten výpočet do účtovníctva. Odhadujem to na cca 1%.:---
A kedže to je pohovka, nebude len sedieť, ale jednoducho hovieť.(aj ležať):---
marjankaj
22.11.12,11:06
A kedže to je pohovka, nebude len sedieť, ale jednoducho hovieť.(aj ležať):---
No neviem ako tá pohoda prispieva k dosahovaniu príjmov.
To by som si aj ja mohol ísť "pohovieť" na Maledivy a dať si to do nákladov. Ta ňe?:---
Jana Acsová
22.11.12,11:09
Tak to nemá chybu. Podrobná evidencia, osobohodiny na sedačku (niečo ako kniha jázd k autu).
Teoreticky ma napadlo, že takto môže rozmýšľať každý, kto náhodou zdvihne telefón klientovi doma na pohovke. A to niekedy aj vo dvoch izbách.

Nie je dnes piatok? :D
Tweety
22.11.12,11:10
No neviem ako tá pohoda prispieva k dosahovaniu príjmov.
To by som si aj ja mohol ísť "pohovieť" na Maledivy a dať si to do nákladov. Ta ňe?:---
Šak som napísala, že nijako, nečítaš? Ja som len vysvetlila čo sa robí na takej pohovke.:---
Tweety
22.11.12,11:23
Tak to nemá chybu. Podrobná evidencia, osobohodiny na sedačku (niečo ako kniha jázd k autu).
Teoreticky ma napadlo, že takto môže rozmýšľať každý, kto náhodou zdvihne telefón klientovi doma na pohovke. A to niekedy aj vo dvoch izbách.

Nie je dnes piatok? :D
Janka s tými jazdami si možno ani nebola ďaleko.:---
marjankaj
22.11.12,11:23
Šak som napísala, že nijako, nečítaš? Ja som len vysvetlila čo sa robí na takej pohovke.:---
Mne musíš polopatisticky.:---
Tweety
22.11.12,11:24
Mne musíš polopatisticky.:---
Nechceš názorne? Lepšie raz vidieť ako stokrát čítať.:---
fortunka
22.11.12,11:34
No my sme si dali pohovku novu do nakladov, ale MAME ju kam dat, cize do kancelarie/skladu/predajne. Inak ak je toto seriozna otazka tak podla mna NIE.
marjankaj
22.11.12,11:38
Nechceš názorne? Lepšie raz vidieť ako stokrát čítať.:---
No skús. Možno mi svitne.:---
Tweety
22.11.12,11:49
No skús. Možno mi svitne.:---Názorne, myslela som teda osobne, ale kedže si ďaleko, máš smolu.:---
Akosi sme sa rozšantili, a potom, že účto nie je veselé.
marjankaj
22.11.12,12:09
Názorne, myslela som teda osobne, ale kedže si ďaleko, máš smolu.:---
Akosi sme sa rozšantili, a potom, že účto nie je veselé.

Aj tak ďakujem za "nabídku":D
Tweety
22.11.12,12:36
možno niekedy inokedy, chi,chi