ViLu
22.11.12,09:57
Zdravím Vás, prosím Vás dieťa mi malo vo februári 2012 3 roky a požiadala som o predlženie rodičovskej dovolenky zo zdravotných dôvodov dieťaťa. Vyše roka dozadu bývalo dieťa často choré na horné a dolné dýchacie cesty, vysoké teploty a zelené soplíky. Dieťa mi aj do škôlky nastúpilo a mesačne tam chodilo max. 10dní. Rodičovskú mi nepredĺžili z dôvodu, že dieťa si nevyžaduje osobitnú starostlivosť. v apríli dieťaťu vyberali nosnú mandľu a stav má do dnes taký, ako by ju ani nevybrali. prekonalo kiahne, 2x po sebe hnisavú angínu, a stále zelené soplíky. v spetembri t.r., nastúilo do škôlky a zasa 4 dni v škôlke, 10 dní doma, 3dní v škôlke 2týždne doma. Boli sme na vyšetrení u imuno-alergológa, ktorý nám potredil, že dieťa má alergiu na zvieraciu srsť, roztoče, trávu a rýchlo sa zadícavá. Dal nám inhalácie, broncho-vaxon, Aerius, Spiromon, a znovu som požiadala v novembri t.r. o predlženie, nakoľko už to prešlo aj do štádia, že dieťa mi v noci píska a dusí sa. Imuno-alergóg sám potvrdil, že mám právo na predĺženie RD a cez to všetko mi ju už ani po 2x neuznali. Som samoživoteľka s jedným dieťaťom. V práci mi dali výpoveď a mám problém sa aj zamestnať. Vopred ďakujem za všetky rady.