maron13
22.11.12,13:24
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, naša zamestnankyňa bola včera na Okresnom súde ako svedok pri pojednávaní ohľadne výživného a priniesla mi o tom Potvrdenie zo súdu o účasti na pojednávaní pre zamestnávateľa.
Môžem jej tento deň rátať ako keby bolo v práci? Alebo jej tento deň mám dať ako neplatené voľno?

Ďakujem
Tweety
22.11.12,12:26
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, naša zamestnankyňa bola včera na Okresnom súde ako svedok pri pojednávaní ohľadne výživného a priniesla mi o tom Potvrdenie zo súdu o účasti na pojednávaní pre zamestnávateľa.
Môžem jej tento deň rátať ako keby bolo v práci? Alebo jej tento deň mám dať ako neplatené voľno?

Ďakujem
Nie je to prekážka v práci s náhradou mzdy.
AK má dovolenku, nech si čerpe alebo ten čas odpracuje inokedy. Doplním. Je to občianska povinnosť podľa §137.
Prepáč to, že bola ako svedok, som v príspevku prehliadla.
maron13
22.11.12,14:00
Ok, ďakujem :)
JUDr. Pavol Kollár
22.11.12,15:08
Účasť svedka na súde je občianska povinnosť podľa § 137 ods. 4 písm. a) Zákonníka práce. Podľa § 136 ods. 1) Zákonníka práce, zamestnávateľ poskytne zamestnancovi v takomto prípade pracovné voľno bez náhrady mzdy. Nie je to dovolenka, náhradu mzdy dostane ako svedočné keď si ho uplatnil ako svedok na súde.
maron13
23.11.12,05:06
Dobrý,
ak si teda na súde neuplatní svedočné, môžem jej to dať ako náhradné voľno?
Ďakujem
Tweety
23.11.12,08:18
Ako náhradné voľno? Veď tým, že bola na súde, má neodpracovaný čas, tu sa môžete dohodnúť na tom, že ho odpracuje inokedy, alebo sa použije z nadčasu.(ak nejaký má)
maron13
23.11.12,09:08
Ja som to myslela tak, že jej za tie hodiny čo nebola v práci dám náhradné voľno s nadčasov ktoré má, aby nebola ukrátená o mzdu