Misa241
22.11.12,15:16
Mam malu predajnicku s destkym textilom najvecsia velkost 128 a doplnkamy vsetko su len kvalitne vyrobky slovenske,ceske,polske,otvorene mam uz 1,5roka zozaciatku mi isli trzby hore max. 800eur neratam vianoce,myslela som ze sa uz pomaly rozbieham ale od septembra mi klesly pod 500eur uz nevyrabam ani na najom tak som investova este viac do tovaru ale ludi mam coras menej.Uz neviem co mam robit,prosim poradte :mee::mee:
taiko
22.11.12,14:37
1. Nikto nechodi? -> zlepsit reklamu, mozno urobit nejaky web+eshop
2. Ludia chodia ale len mrmlu a nic nekupia? -> mozno znizit rabat
3. Rabat je nizky a aj tak nikto nic nekupuje? -> zanalyzovat sortiment a urobit prieskum trhu + zistit, v com by si sa mohla odlisit od konkurencie
Oliwa
22.11.12,15:12
Mam malu predajnicku s destkym textilom najvecsia velkost 128 a doplnkamy vsetko su len kvalitne vyrobky slovenske,ceske,polske,otvorene mam uz 1,5roka zozaciatku mi isli trzby hore max. 800eur neratam vianoce,myslela som ze sa uz pomaly rozbieham ale od septembra mi klesly pod 500eur uz nevyrabam ani na najom tak som investova este viac do tovaru ale ludi mam coras menej.Uz neviem co mam robit,prosim poradte :mee::mee:
Nepíšeš, či máš ten obchodík v meste alebo na dedine... :rolleyes: Tipujem dedinu. V meste ľudia uprednostňujú akcie v hypermarketoch so zľavami.
Ani aká štruktúra obyvateľstva je v okolí - či mamičky na materskej alebo geriatria...
Veľkosť do 128 je však zhruba pre deti do 6 rokov.
Ak sa Ti doteraz celkom darilo, mám dojem - že Ti jednoducho "vyrástli" zákazníci :D a noví sa akosi nerodia, resp. nosia veci po svojich starších súrodencoch... ;)
Myslím, že za ten rok a pol sa na nohy postavili Tvoji malí zákazníci... :):):):):)
Misa241
22.11.12,15:13
rabat mam nisky objednavam hlavne to co chcu aj vela tovoru mam jedina v meste a aj na to hundraju ze draho chcela som dat reklamu do radia a do novin ale vsetci mi povedali ze to je len zbytocne premarnenich vela eur
Misa241
22.11.12,15:14
obchodik mam v meste
Misa241
22.11.12,15:18
obchodik mam v meste,velkosti su cca 0 az 6 aj 7rokov zalezi aj od dietatka ako rastie,co sa tika polska sama som sa chudovala ake su niektore vyrobi kvalitne ale su ne vsetky ale niektore to mas ako vsade
taiko
22.11.12,15:30
obchodik mam v meste,velkosti su cca 0 az 6 aj 7rokov zalezi aj od dietatka ako rastie,co sa tika polska sama som sa chudovala ake su niektore vyrobi kvalitne ale su ne vsetky ale niektore to mas ako vsade
No mne sa zda ze vyrobky z Polska obchodu ublizuju. Radsej by som ich ozelel, pretoze nie je podstatne co sa Tebe zda kvalitne, ale ake renome maju polske vyrobky v poslednej dobe na SKK.. Musis mat v obchode nieco vynimocne, co inde nie je a cim tam toho bude mat viac tym lepsie. Vyber si segment a na ten sa orientuj. Stan sa najlepsou predajnou na detske papucsky napriklad. (to je len priklad).
Vsehochut liudia najde v hyper-mega-ultra marketoch.
Misa241
22.11.12,15:55
to mne je o tom co mne sa zda ja viem ale vdzy sa mi vypredal skorej polsky tovar ako slovensky,zozaciatku som bola zamerana len na najmensie oblecenie a nic viac stavalo sa mi ze ludia sa mi otocily priklad NEMA DETSKU STOLICKU TAK POME INDE KDE KUPIME VSETKO SPOLU,ludia pitaly doplnky a oblecenie pre vecsie deticky tak som to vseto dala do predajne,potom mi trzby stupali ale ako prisiel september tak idem dole vodou
taiko
22.11.12,16:04
to mne je o tom co mne sa zda ja viem ale vdzy sa mi vypredal skorej polsky tovar ako slovensky,zozaciatku som bola zamerana len na najmensie oblecenie a nic viac stavalo sa mi ze ludia sa mi otocily priklad NEMA DETSKU STOLICKU TAK POME INDE KDE KUPIME VSETKO SPOLU,ludia pitaly doplnky a oblecenie pre vecsie deticky tak som to vseto dala do predajne,potom mi trzby stupali ale ako prisiel september tak idem dole vodou
zaujimave. A neotvorila sa niekde v Tvojom okoli podobna predajna?
lubica2403
25.11.12,12:30
Tie tržby 800- 500 Eur myslíš za aké obdobie? V akom meste máš predajňu ? Aká je tam zamestnanosť. Sú mestečká, kde je dosť zákazníkov, ktorí nakupujú radšej kvalitu - aj keď drahšiu, sú ale aj také, kde navštevujú len číňaky.
niesisam
27.11.12,01:03
Ja by som Ti poradil cielenu reklamu a akcie. Využiť viac internet. odfoť si veci na malých modeloch a pošli cez videomalil zakaznikom,pozbieraj z mesta emaily cez inzerat. že robiš akciu a budú sa emaily losovať a vylosuješ troch čo môžu dostať rôzne ceny, alebo výnimočný produkt za 50% z 40% z 30% z ceny toho čo si kúpia...a pod. ten videoemail ako systém na zasielanie reklamných spotov Ťa naučim raz dva...mobilom si natočíš ,čo chceš ukázať zákazníkovi alebo to môžeš urobiť aj cez Facebook...Ak vieš pár trikov - nájde sa kopec záujemcov -iba musíš dať k tovaru pridanú hodnotu...
niesisam
27.11.12,01:06
a môžeš aj predávať cez facebook... u nás jeden chalan takto rozbehol módu mladých - priváža si šatstvo z rakúska a predáva na facebooku..to mu tam stojí za modelku jeho priatelka a jeden pulover oblečie aj 5 x vždy v inej farebnej kombinacii... proste ..dá sa..treba vyskúšať... hladaj ma tel. poradím ti ešte...
220870
27.11.12,04:37
No mne sa zda ze vyrobky z Polska obchodu ublizuju. Radsej by som ich ozelel, pretoze nie je podstatne co sa Tebe zda kvalitne, ale ake renome maju polske vyrobky v poslednej dobe na SKK.. Musis mat v obchode nieco vynimocne, co inde nie je a cim tam toho bude mat viac tym lepsie. Vyber si segment a na ten sa orientuj. Stan sa najlepsou predajnou na detske papucsky napriklad. (to je len priklad).
Vsehochut liudia najde v hyper-mega-ultra marketoch.
Ja som tvrdý odporca PL výrobkov.Ale odev pokiaľ sme kupovali v Lodži bolo v 100% kvalite.Nie nie na trhoch v Targu.
mira bobulova
27.11.12,13:10
Ake mate ceny v obchode?
kezeso
28.11.12,13:04
Tie tržby sú za deň? Ak ano, to nie je zlé. Ak za mesiac, tak to zatvor...
marek1010
01.12.12,07:44
ahoj chod na neaky eshop nezakladaj novy to je zbytocne chod na neaku stranku kde je viac ,,predajcov,, teraz je vsetko na neste :)
Indeed
02.09.14,05:13
To je prvé štadium krachu, videl som už niekolko takých prevádzok skrachovať