Kmikusatova
22.11.12,16:32
Dobrý deň,
som študentkou učiteľstva anglického jazyka a matematiky a vždy ma trápilo, že hoci máme ako súčasť štúdia pedagogické predmety, nikdy nie sú aplikované v praxi. V treťom ročníku máme síce prax, ale iba náčuvovú a myslím, že iba dva týždne. Všetci by sme si to chceli vyskúšať, ale jediné, k čomu sa dopracujeme je individuálne doučovanie, a to je niečo iné ako výučba v triede.
Preto ma napadol spôsob, akým by sa to dalo zrealizovať. Chcela by som vytvoriť niečo ako projekt, kde študenti učiteľstva po škole vyučujú deti, niečo ako doučovanie. Neviem ale aký by bol záujem zo strany škôl, detí a ich rodičov. Potrebovala by som názor niekoho kompetentného, či má vôbec zmysel sa do toho pustiť.
Dúfam, že mi niekto odpovie na otázku, prípadne poradí, či a ako by sa to dalo zrealizovať.
Ďakujem :)
ivka70
23.11.12,08:38
Mi napadol ... lebo sposob, ktory napada niekoho - teda bije, hryzie, utoci slovne a pod. niekoho asi neexistuje:)

Napad to zly nie je, viem si predstavit zaujem rodicov.
Ale treba doriesit akym sposobom budu fungovat studenti v skole.
Len tak, by bola cierna praca, dohodu by musel niekto platit, prax to nie je .....

Bez podpory konkretnej skoly/riaditela to nepojde.
Vebi34
23.11.12,21:49
Študenti ešte nie sú kvalifikovaní pedagógovia. Kto nesie následky pri didaktickej chybe, bezpečnosti dieťaťa a pod? Ale doučovanie študentmi tu už bolo dávno a aj v spojení s opatrovaním detí, najmä vo väčších mestách.
alaya1
24.11.12,03:42
Mozno by bolo riesenie to prevadzkovat v ramci zaujmovych utvarov- kruzkov, tam nemusi byt este kvalifikovany pedagog.