Zita5
25.02.06,11:18
Prečo sa mi nerovná stav tachometra v evidencii so skutočným stavom v aute . Nie je to prvý krát . V evidencii najazdím viacej km ako v skutočnosti . Asi neviem jazdiť , že ? :p :confused: :rolleyes: Potom vždy to vyrovnávam tak , že v nasledujúcom roku niektoré tankovačky neuplatňujem resp. vôbec neúčtujem . Proste blok vyhodím .:rolleyes: :cool:
Zita5
25.02.06,11:01
Čakám že sa nám prihlási odborník na problematiku môjho zadania , a on nič .:mad: Nechcem menovať , ale určite viete o koho sa jedná .
renča1
25.02.06,12:51
aj ja mám ten istý problém....
Manual
25.02.06,13:01
Asi tam bude niečo špatne nastavené... ??? Ja robím KJ v sw A-Cory a tam problém nie je a výsledok je aký potrebujem
Zita5
25.02.06,16:24
aj ja mám ten istý problém....

Ja viem , že je to tým , že autoprevádzka nie je robená denne podľa skutočných jázd .Jazdy sú niekedy fiktívne .
Ale ,ako sa tomu brániť , okrem toho, že sa má zodpovedne viesť autoprevádzka podľa jázd a denne ,alebo spoň týždenne .

Ozaj:rolleyes: a sú na Porade poctivci , ktorý to robia každý deň v prípade jazdy ?.:) ;)
lenkak
25.02.06,16:28
Ozaj:rolleyes: a sú na Porade poctivci , ktorý to robia každý deň v prípade jazdy ?.:) ;)
:eek: Veľmi pochybujem, ale na Porade sa ich zo pár možno najde.
Zita5
25.02.06,16:32
:eek: Veľmi pochybujem, ale na Porade sa ich zo pár možno najde.

Leni ja som tiež presvedčená o tom , že sa nájdu .:) Keby som tak patrila medzi nich :rolleyes:
Manual
25.02.06,21:33
Leni ja som tiež presvedčená o tom , že sa nájdu .:) Keby som tak patrila medzi nich :rolleyes:
Zitka nie sú takí čo to robia denne ani týždenne, to by boli "fanatici"
Pekný neskorý večer...:)
va1ke
28.02.06,17:45
Prosím Vás počíta Alfa aj nadspotrebu PHL alebo nie?
sklenkova
28.02.06,18:05
ja určite nie som poctivec ani fanatik,ale min. rok som to robila 6 mesiacov dozadu a nikdy viac! Preto to robím v alfe každý deň ale že by mi to sedelo sa nedá povedať-ale myslela som že je to moja chyba
va1ke
28.02.06,18:08
Teraz nahadzujem jazdy jednému živnostníkovi no a jemu nevyšla nadspotreba ani korunu. Tak som z toho celá paf. Usudzujem z toho, že mi dal viac najazdených km ako vskutočnosti najazdil. Môže daňový úrad zkontrolovať stav tachometru?
Manual
28.02.06,18:16
Teraz nahadzujem jazdy jednému živnostníkovi no a jemu nevyšla nadspotreba ani korunu. Tak som z toho celá paf. Usudzujem z toho, že mi dal viac najazdených km ako vskutočnosti najazdil. Môže daňový úrad zkontrolovať stav tachometru?
Ty ale by si mala od tej SZČO pýtať vždy konečný stav tachometra aby si vedela kolko km má napr. k 31.1.2006. Ty teraz nahadzuješ KJ o 106 a nemáš info o tom aká je skutočnosť. To moc dobrý postup nie je.:)
va1ke
28.02.06,18:37
No však on mi dal konečný stav km k 31.12.2005. No ale asi to ja zle nahadzujem v techničáku má len jednu hodnotu spotreby 7,7 no a Alfa si pýta aj 3 som z toho magor.
Manual
28.02.06,18:47
quote=va1ke]No však on mi dal konečný stav km k 31.12.2005. No ale asi to ja zle nahadzujem v techničáku má len jednu hodnotu spotreby 7,7 no a Alfa si pýta aj 3 som z toho magor.[/quote]
Ja v Alfe nerobím ale A-Cory on je myslím že ešte prepracovanejší. Ja tam tankovanie atď... ignorujem, pretože sa prakticky nikto netrafí do spotreby, pretože program to "zošnorováva" a pracuje tak ako je nastavený. Ak si pozrieš stav nádrže, určite máš v niektorých momentoch tolko PHM že sa ti do nádrže nezmestí, alebo jazdíš a máš prázdnu nádrž. To je problém písania KJ, keď ti dajú za "hrsť" bločkov a povedia kde jazdili a ty to máš stvoriť =písať KJ:)
Manual
28.02.06,18:49
No však on mi dal konečný stav km k 31.12.2005. No ale asi to ja zle nahadzujem v techničáku má len jednu hodnotu spotreby 7,7 no a Alfa si pýta aj 3 som z toho magor.
Pasovalo by to vtedy, keby ti SZČO napísala presne kade jazdila a kolko km spravila, čas tankovania a ty by si to lem mechanicky prepísala. Ale o tomto môžeme len snívať, dúfam že s tým súhlasíš.
renča1
01.03.06,04:57
nuž, mne to nesedí z dôvodu SZČO stratil bločky z PHM , čiže v KJ vychádza,, že viacej natočil km z natankovaných litrov, ako mal v skutočnosti zostatok litroch v nádrži.... Myslíte , že budú s tým problémy pri kontrole? ak by SZČO pri kontrole uviedol, že stratil bločky....preto ten stav. Hm..., zamýšlam sa stále nad tým a podľa mňa by ani problém z toho nemal mať, pretože si neuplatnil výdavok ovpl.základ dane a ani dph.
va1ke
01.03.06,10:51
Pasovalo by to vtedy, keby ti SZČO napísala presne kade jazdila a kolko km spravila, čas tankovania a ty by si to lem mechanicky prepísala. Ale o tomto môžeme len snívať, dúfam že s tým súhlasíš.
No presne ja mám ten problém mne SZČO presne nápísal kedy jazdil koľko najazdil, kedy tankoval. On si kúpil nejaký program len na vedie knihy jázd a z toho mi vytlačil knihu jázd. No a tvrdí, že mu sedí aj tachometer a aj zostatok v nádrži. No a nemá žiadnu nadspotrebu.
Zita5
01.03.06,10:55
nuž, mne to nesedí z dôvodu SZČO stratil bločky z PHM , čiže v KJ vychádza,, že viacej natočil km z natankovaných litrov, ako mal v skutočnosti zostatok litroch v nádrži.... Myslíte , že budú s tým problémy pri kontrole? ak by SZČO pri kontrole uviedol, že stratil bločky....preto ten stav. Hm..., zamýšlam sa stále nad tým a podľa mňa by ani problém z toho nemal mať, pretože si neuplatnil výdavok ovpl.základ dane a ani dph.

renča1 ja by som si s tým nerobila problémy , predsa je na živnostníkovi a jeho rozhodnutí , či si uplatní ktorý koľvek nákup do výdavkov ovplyvňujúcich ZD . V tvojom prípade je to PHM , uveď to knihy jázd , že bolo natankované toľko a toľko litrov , ale nebolo uplatnené .:rolleyes: :cool:

Pokiaľ príde kontrola , možno už bude mať druhé auto .:eek: Tak si nerob starosti , nemáme toho dosť .:cool:
renča1
01.03.06,11:15
renča1 ja by som si s tým nerobila problémy , predsa je na živnostníkovi a jeho rozhodnutí , či si uplatní ktorý koľvek nákup do výdavkov ovplyvňujúcich ZD . V tvojom prípade je to PHM , uveď to knihy jázd , že bolo natankované toľko a toľko litrov , ale nebolo uplatnené .:rolleyes: :cool:

Pokiaľ príde kontrola , možno už bude mať druhé auto .:eek: Tak si nerob starosti , nemáme toho dosť .:cool:

nuž veru,veru už aby bol aspoň apríl.:)