kaspo
22.11.12,20:30
Ahojte! Ja mám takýto problém . Možem použiť na reklamu svojej firmy ( na banner, letáky. dodávku) postavičky Pat a Mat? Totiž som sa dopočul , že z toho možem mať problém, lebo neviem či to nie je ochranná známka tak ako napr. NIKE alebo Adidas. Nemá s tým niekto skúsenosti , veľmi by mi to pomohlo! Za všetky rady ďakujem !
kopretinka
22.11.12,19:37
nemôžeš,iba ak by ti dal autor súhlas......a to zadarmo nebude.
kaspo
25.11.12,14:04
No som si myslel, lenže kde sa dá zohnať kontakt na majiteľa tejto známky , ja sa s tým už trápim 3 týždeň a nikde som nič nenašiel:-( Akurát som zistil , že pán ktorý tie postavičky vymyslel sa už pobral na druhý svet. Ale aj tak ďakujem kopretinka! A inak, nevieš nahodou čo by asi stál ten súhlas ?? Čavko!
kopretinka
25.11.12,14:23
No som si myslel, lenže kde sa dá zohnať kontakt na majiteľa tejto známky , ja sa s tým už trápim 3 týždeň a nikde som nič nenašiel:-( Akurát som zistil , že pán ktorý tie postavičky vymyslel sa už pobral na druhý svet. Ale aj tak ďakujem kopretinka! A inak, nevieš nahodou čo by asi stál ten súhlas ?? Čavko!
tak to netuším,vlastníkom ochrannej známky budú asi dedičia.....
misoft
25.11.12,14:27
Súhlas už NEDOSTANE - autor nedávno skonal.
kopretinka
25.11.12,14:30
http://oz.kurzy.cz/vladimir-jiranekbr-ing-barbora-valiovabr-bohumila-benesovabr-ing/pat-a-mat-p93707z200851u.htm

no podľa tohoto to vyzerá,že ochranná známka je iba na text.......ale neviem,hm...inak tých majiteľov je tam viac.
MartickaZpev
28.11.12,07:45
táto ochranná známka sa vzťahuje iba na názov "Pat a Mat" nie na obrazové vyhotovenie, a ešte k tomu aj len na územie ČR, nie? ja som toho názoru, že pokiaľ použiješ obrázok postavičiek, ktorý je voľne dostupný a šírený bez uvedenia názvu, nemal by byť problém.