hroznybojovnik
22.11.12,20:42
Zdravim Vas, som student VS a specializujem sa na programovanie webstranok. Kedze v tejto dobe sa hodi kazdy cent, chcel by som si tymto sem-tam nejako privyrobit. Ma niekto napad alebo skusenosti s tym, ako tuto zrucnost zpenazit popri skole? Dakujem
taiko
22.11.12,20:05
skus sa mrknut na http://www.freelancer.com. Vyber si kategoriu, (napr http://www.freelancer.com/jobs/PHP/, alebo http://www.freelancer.com/jobs/Codeigniter/), uvidis tam joby ktore su akurat v ponuke, vyber si projekt, povedz si cenu a ides. Ked sa zapacis, zadavatel si ta vyberie a mas job v kapse. Ked sa job bude pacit, dostavas referencie. (samozrejme aj ak job odflaknes). Na zaciatku to bude so ziskavanim jobov tazke, lebo Ta nik nepozna ale treba vydrzat.

Inak ked sa chces zivit programovanim webov mal by si vo vlastnom zaujme vediet o webe co najviac, o trendoch, moznostiach, business leaderoch, takze tu stranku uz si mal mat davno v bookmarkoch.:cool:

A pozor, nepodcenuj sa a nebud zbytocne skromny (ako to my slovaci vieme), ak si naozaj dobry a uchytis sa, tak sa mozes bavit o x1000 Eurach mesacne.
hroznybojovnik
22.11.12,20:18
Diky moc :) freelancers.com poznam, ale velmi som ju neriesil, kedze ide o dost cudzi web a nevedel som si predtavit riesenie platby.
taiko
22.11.12,20:20
Diky moc :) freelancers.com poznam, ale velmi som ju neriesil, kedze ide o dost cudzi web a nevedel som si predtavit riesenie platby.
aky mas problem s platbou? Co mas na mysli pod "cudzim webom"?
hroznybojovnik
22.11.12,20:27
ze neviem ako by mi nejaky brit albo american poslal peniaze. Nevies podla coho si ti ludia vyberaju komu daju svoju "zakazku" ?
taiko
22.11.12,20:39
ze neviem ako by mi nejaky brit albo american poslal peniaze. Nevies podla coho si ti ludia vyberaju komu daju svoju "zakazku" ?
Kamarat zlaty, nastuduj si ako to funguje, predtym nez to zavrhnes. :). Ked ten web budes poznat, ako hovoris, tak zistis, ze ked urobis job a zadavatel vyhlasi ze job je OK, tak Ti $$$ budu pripisane na Tvoj account na freelancer.com, z ktoreho si ich vyberies jednou z metod na prilozenom obrazku.

Zadavatelia si vyberaju podla ceny a referencii. Ale co to riesis teraz, ked si sa este na nic neprihlasil? Ci hladas moznost preco sa to neda? :D Neboj skus to, mozes na tom len ziskat.
hroznybojovnik
22.11.12,20:47
Urcite nehladam moznost preco sa to neda :) a rozhodne to skusim a budem skusat pokial sa mi tam nieco nepodari. :) Tebe dakujem za radu, inspiraciu, motivaciu...nech sa Ti dari :)
taiko
22.11.12,20:52
Urcite nehladam moznost preco sa to neda :) a rozhodne to skusim a budem skusat pokial sa mi tam nieco nepodari. :) Tebe dakujem za radu, inspiraciu, motivaciu...nech sa Ti dari :)
Mne sa uz dari, teraz si na rade Ty. Skusim sa jedneho svojho kamarata (Slovak a tiez velky zadavatelna freelancer.com) opytat, ci nepotrebuje nieco urobit. ;-). Ked hej tak Ti dam vediet, nech si Ta preskusa :-)
hroznybojovnik
22.11.12,20:53
Budem Ti velmi vdacny :)
taiko
22.11.12,20:54
Budem Ti velmi vdacny :)
Bude to OK aj bez vdacnosti :-). Dnes ja Tebe, zajtra Ty mne..... . Posli mi do SS tvoj email
hroznybojovnik
22.11.12,20:55
Ked tak, mi mozes napisat priamo na mail nosteam(zavinac)centrum.sk
Este raz dakujem

SS mi este nejdu posielat
hroznybojovnik
22.11.12,21:02
SS mi posielat nejdu a vidim, ze aj tu spravu z mojim mailom to vymazalo, tak ju skusim napisat este viac neidentifikovatelnejsie :) takze: nosteam ZAVINACOS centrum BODECKA sk
taiko
22.11.12,21:03
Ked tak, mi mozes napisat priamo na mail nosteam(zavinac)centrum.sk
Este raz dakujem

SS mi este nejdu posielat
Uz som mu poslal message, ale Ty na nho necakaj, peniaze lezia na freelancer.com :-)
hroznybojovnik
22.11.12,21:06
Tak si idem pre ne. Hned zajtra, teraz uz je cas ist spat :) Maj sa pekne
taiko
22.11.12,21:16
inac na freelancer su aj testy, ktore ked urobis, tak sa Ti zvysuje reputacia. Potom aj ked nebudes mat referencie, zadavatelia budu vidiet, ze nieco vies. Ak si porobis testy, tak potom budes mat vo svojom profile take nieco ako vidis na obrazku 1 a pri bidovani na job bude potom pri tvojom bide vidiet ake mas skills obrazok 2