lovec
25.02.06,15:38
Začínam ako živnostníkmimotemy
anto
25.02.06,16:57
Čo to je hľuzovka, je to nejaká hľuza, alebo to rastie na stromoch?
Tweety
25.02.06,17:00
Čo to je hľuzovka, je to nejaká hľuza, alebo to rastie na stromoch?
Je to veľmi chutná a drahá huba. Nedávno dávali v telke o tom šot.;) :cool:
Rastie pod zemou.
KEJKA
25.02.06,17:08
preto je na to hľadanie potrebné použiť psov.
anto
25.02.06,17:12
Ja som videl, že niekde vo Francúzku hľadajú huby cvičené svine. My na Orave si vystačíme sami, tu je hríbov niekedy toľko, že treba dávať pozor na ne pri chôdzi. Rastie tá hľuzovka aj na Orave?, tu rastie jedna huba pod zemou, volá sa pesterec a je zákonom chránená a nesmie sa zbierať, je veľmi ojedinelá a je to výborná huba, nádherne vonia. :)
DanielaSL
25.02.06,17:18
tu je hríbov niekedy toľko, že treba dávať pozor na ne pri chôdzi


Tonko ...daj potom vedieť , prídem si aj ja nazbierať.:)
biaaa
02.03.06,09:15
A ake máš podmienky na spoluprácu???
Karolova
24.03.06,08:06
od r.1991 podnikam ,mam zaujem nieco vediet blizsie o tvojom projekte je to velmi zaujimave vela o tejto hube som pocula a videla myslim ze je to dobry napad ale k realizacii vedie vzdy tvrda cesata mozno ti poradim;) ja som z KE
pyton
24.03.06,10:33
A ako chutí, lovec?

Myslím, že je to afrodiziakum, preto ju tak niektorí naháňajú.
kukučka
24.03.06,11:04
Začínam ako živnostník.Chcem na Slovensku rozbehnúť podnikanie s hľuzovkami.To znamená zber a dovoz hluzoviek zo zahraničia.Zber bielohluzovky na Slovensku,školenie zberačov a psov na zber.Distribúcia hluzovky do Nemecka.Mám ročnu prax v zahraničí a hladam partnerov na spolupracu a poradenstvo.

Do Nemecka? Veď ju zjeme aj my! :D
dushan
24.03.06,16:16
Dobry den.
Rad by som vedel co si pod pojmom spolupraca predstavujete. Ak ide len o financnu ucast na Vasom projekte tak mi prosim poslite viac informacii. Dakujem a tesim sa na pripadnu spolupracu.
kontakt:dielko@zoznam.sk
caco
27.03.06,15:19
Čo to je hľuzovka, je to nejaká hľuza, alebo to rastie na stromoch?

VÝSKYT A ROZŠÍRENIE:
Hľuzovka letná rastie od augusta do februára, najčastejšie v svetlých dubových lesoch, najmä vo vápenatých pôdach. Zvyčajne sa nájde iba náhodne, ak ju vyhrabala divá zver, lebo rastie dosť hlboko pod povrchom zeme.
PRAKTICKÝ VÝZNAM:
Podľa názoru väčšiny labužníkov je to veľmi chutná huba, ktorá sa dáva ako prísada do rôznych jedál. Vo Francúzsku a v Taliansku ju umele pestujú v dubových hájoch. Zber sa uskutočňuje za pomoci špeciálne vycvičených psov alebo ošípaných.
ĽUDOVÉ NÁZVY:
trifľa, trifeľ, jelenia huba
Hľuzovka letná sa dá pestovať aj umelo. Na Slovensku boli hľuzovky v minulosti hojné, hľadali sa pomocou špeciálne vycvičených psov a vyvážali do celej Európy. Na Slovensku sa už považovala za vyhynutý druh, pretože 50 rokov nebola nájdená ani jediná plodnica. V roku 1995 boli nájdené tri plodnice tejto huby, na základe čoho bola zaradená medzi druhy chránené zákonom, so spoločenskou hodnotou 2 000 Sk.- za jedinú plodnicu.Chránená huba
Pokuta za jednu plodnicu: 2000 Sk:eek: