Nikcalyhantok
22.11.12,23:30
Dobrý, od januára chcem otvoriť otvorenu záujmovu, odbornu, spoločensku organizáciu, Kynologický a výcvikový klub pre všetky plemena psov. Bude to spoločnosť s velmi nízkym prijmom zo začiatku a sama by som bola zakladateľkou. Neviem prisť na to aky druh podnikania by to mohlo byť? ake by som mohla ziskať prispevky na štart od štatu, bank a podobne. čo všetko k založenie potrebujem. a zatiel som nenašla žiadnu odbornu pomoc.
Potrebujem čo najvýhodnejšie a najlacnejšie riešenie.
PORAĎTE MI PROSIIIM!!! :confused: Za každú radu budem vďačná.

S pozdravom Nika
subjekt6792
15.12.12,14:13
myslím si, že daný zámer je najlepšie riešiť ako neziskové občianske združenie alebo s.r.o. A keď by si ti to rozbehlo, až vtedy ako podnikanie.
Ice dive
15.12.12,14:23
treba si v prvom rade položiť otázku, z čoho by mali plynúť primárne príjmy danej organizácie... ak z príspevkov a sponzorských darov tak jednoznačne ako občianske združenie alebo neziskovú organizáciu... žiadna firma nebude sponzorovať inú obchodnú spoločnosť, ktorá je založená za účelom tvorby zisku... neviem síce v akom je to stave tento rok, ale myslím, že napríklad 2 % zo zaplatených daní by sro nedostala... a myslím, že takto získať peniaze pre rozbeh je najjednoduchší spôsob, nakoľko ľudia sa s nimi už rozlúčili a môžu určiť len kam pôjdu... kdežto sponzorské sa získava omnoho ťažšie...