srska
23.11.12,04:45
podeľte sa so skúsenosťami s novým win 8

http://windows.microsoft.com/cs-CZ/windows/buy
2009
23.11.12,04:56
Mňa by hlavne zaujímalo ako sa pracuje s novým systémom win 8. Uvažujem nad ním.
srska
23.11.12,06:47
Mňa by hlavne zaujímalo ako sa pracuje s novým systémom win 8. Uvažujem nad ním.teraz mi skončila inštalácia - takže skúšam. treba najprv pred inštaláciou skontrolovať hardware pc, či je pre win8 ok.
sthruska
23.11.12,07:09
Včera som ho prvýkrát videl naživo. Len krátko. Je vhodný na mobilné zariadenia s dotykovou obrazovkou.
Na základe včerajšej skúsenosti a čítaných recenzií by som ho nikomu neodporúčal na pracovný počítač. Pokiaľ nie je masochista. Totálne neprirodzený. Nič nefunguje ako má. Rozumej
1 ako si zvyknutý
2 ako prirodzene očakávaš
srska
23.11.12,07:18
Včera som ho prvýkrát videl naživo. Len krátko. Je vhodný na mobilné zariadenia s dotykovou obrazovkou.
Na základe včerajšej skúsenosti a čítaných recenzií by som ho nikomu neodporúčal na pracovný počítač. Pokiaľ nie je masochista. Totálne neprirodzený. Nič nefunguje ako má. Rozumej
1 ako si zvyknutý
2 ako prirodzene očakávašno, ja som už chcel na pc dačo nové, lebo xp he - to už fakt bolo staré
srska
23.11.12,08:20
zatiaľ funguje ok - pre použitie aplikácie eDane bolo nutné doinštalovať net framework
Vlado40
23.11.12,10:18
Skúšal som ho a ako prvé som pridal tlačidlo štart + programom odstránil Metro ,takže hneď nabehla plocha.Čo sa týka programov ,tak všetko šľapalo ako má ,vzhľadovo som ho prispôsobil Win7 ale ináč ma neoslovil.Doporučujem Win7.
2009
23.11.12,10:41
Hm.. asi ostanem pri 7
kergulaan
25.11.12,06:00
Skúšal som ho a ako prvé som pridal tlačidlo štart + programom odstránil Metro ,takže hneď nabehla plocha.Čo sa týka programov ,tak všetko šľapalo ako má ,vzhľadovo som ho prispôsobil Win7 ale ináč ma neoslovil.Doporučujem Win7.
Hm... - vsetky "nove" vydobytky W8 si odstranil a aj vzhlad si si dal ako W7 - trochu mi potom unika zmysel instalovania W8.
Ja mam na starom PC este XP a fachci super. Pokym neklakne hardware tak bude tam. Na NTB mam W7 a asi aj ten mam nejako tak naladeny ako XP. Trochu sa mi zda, ze uz sa robia zlepsenia koli ciselku za W a nie koli tomu co si ludia ziadaju.
sthruska
25.11.12,08:31
mimotemyTrochu sa mi zda, ze uz sa robia zlepsenia koli ciselku za W a nie koli tomu co si ludia ziadaju.

A bolo to vôbec niekedy ináč?
Čítal som včera podrobnejšiu recenziu o W8. Vyslovene nové technológie tam v podstate nie sú. Je dobrý na malé zariadenia s dotykovou obrazovkou. NIE na pracovný stroj.
Fero11
25.11.12,08:48
jednym slovom win 8 na pracovny stroj je "katastrofa"
Mna dokonca neohuril ani win 7 a na desktope mam win xp (a to len kvoli jednemu PCI zariadeniu, inak by som pouzival linux) na NTB pouzivam ubuntu 12.04
Vlado40
25.11.12,08:58
Hm... - vsetky "nove" vydobytky W8 si odstranil a aj vzhlad si si dal ako W7 - trochu mi potom unika zmysel instalovania W8.

Nemyslel som doslova ,pretože sa to nedá.Nastavil som si iba ten základ ,na ktorý som zvyknutý pri win7.Odstránil som,povypínal všetky lišty ,ktoré mi netreba ,doplnil som štart a vypol metro.Bol som hlavne zvedavý na ohodnotenie systému OS win8,ktoré je oproti hodnoteniu win7 do 7,9 pri win8 do 9,9 ohľadom disku SSD ,ktorý je pri win7 na max.7,9.
kergulaan
25.11.12,20:06
No, ja som len taky bezny uzivatel a tak moc nerozumiem zaveru tvojho prispevku - mysli tym tie hodnotenie OS.
Ale pre 95% ( a mozno aj viac) uzivatelov je rozdiel v rychlosti prace OS (XP, W7, W8) absolutne zanedbatelny.
Ked im zmenis obrazok, tapetu na obrazovke tak ani nevedia, ci si im zmenil OS alebo tapetu.
nudzikpa
26.11.12,08:16
Len pekne ostaň na OS s ktorým si spokojný a fachčí v pohode.
W8 naozaj nieje na domáci PC.
W8 je taký nepodarok, ako Milenium(2000), alebo Vista.
XP sa drží už dlhé roky a je to pravdepodobne najpodarenejší OS.
Tiež má svoje muchy, ale kto nieje prinútený prejsť na W7, ostáva
stále na XP.
srska
26.11.12,13:50
hmmm - a čo potom po konci podpory? http://www.microsoft.com/slovakia/koniecpodpory/
misoft
26.11.12,14:26
Bude aj naďalej fungovať, len už nebudú "záplaty" a rôzne "vylepšenia" typu Removal Tools for Windows, KB*******, Security Update atď. Bude možno zraniteľnejší na neznáme hrozby, ale pokiaľ bude pred nim stáť "ochranka" - mal by to prežiť poriadne dlho.

BTW: Niektoré bankomaty používajú XP, donedávna niektoré staršie dokonca používali W98 :D
Vlado40
26.11.12,14:50
Win7