Katka Major
23.11.12,14:49
Dobrý deň,
chcem sa opýtať, či mi nemôže niekto pomôcť. Je to možno smiešna otázka, ale...
Som živnostík a chodievam častejšie za prácou aj do Čiech. Na cestu používam vlastné motorové vozidlo nezaradené do podnikania. Mám zaplatenú cestnú daň. Môžem si uplatňovať pri vyúčotvaní pracovnej cesty iba stravné-diéty a náhrady za odjazedené kilometre? Stratila som bločky od tankovania, čiže tie tam dať už nemôžem. Nie je to problém, ak bude v cesťáku iba stravné a náhrady za odjazdené kilometre bez PHM?
Ďakujem veľmi pekne za pomoc.
Katka
Katka Major
04.12.12,12:16
Ahojte,

fakt mi nikto nevie poradiť??
ďakujem
veronikasad
04.12.12,13:36
Dobrý deň,
chcem sa opýtať, či mi nemôže niekto pomôcť. Je to možno smiešna otázka, ale...
Som živnostík a chodievam častejšie za prácou aj do Čiech. Na cestu používam vlastné motorové vozidlo nezaradené do podnikania. Mám zaplatenú cestnú daň. Môžem si uplatňovať pri vyúčotvaní pracovnej cesty iba stravné-diéty a náhrady za odjazedené kilometre? Stratila som bločky od tankovania, čiže tie tam dať už nemôžem. Nie je to problém, ak bude v cesťáku iba stravné a náhrady za odjazdené kilometre bez PHM?
Ďakujem veľmi pekne za pomoc.
Katka
Bez preukázaného čerpania PHM si nemôžeš pri použití súkr.mot.vozidla účtovať ani sadzbu základnej náhrady. Vznikne ti nárok na stravné pri zahraničnej pracovnej ceste v závislosti od dlžky trvania prac.cesty v zahraničí.
Katka Major
06.12.12,09:45
Dakujem, ešte jednu malú otázočku. AK mám nejaké bločky od PHM musím ich dať do účtovníctva? Je možnosť, že ich iba priložím k vyúčovaniu? Čiže si budem nárokovať iba na stravné, sadzbu základnej náhrady za auto a bločky z PHM iba priložím ako dôkaz, že cesta sa naozaj uskutočnila?
Ďakujem
Xanti
06.12.12,11:58
Dakujem, ešte jednu malú otázočku. AK mám nejaké bločky od PHM musím ich dať do účtovníctva? Je možnosť, že ich iba priložím k vyúčovaniu? Čiže si budem nárokovať iba na stravné, sadzbu základnej náhrady za auto a bločky z PHM iba priložím ako dôkaz, že cesta sa naozaj uskutočnila?
Ďakujem Ak nemáš auto zaradené do podnikania, tak nemôžeš si dávať bločky od PHM do účtovníctva.
Prikladáš ich k vyúčtovaniu pracovnej cesty , lebo podľa ceny nákupu PHM si predsa vyrátaš cenu za km .
Katka Major
07.12.12,07:47
Dakujem.
Mám v tom taký malý chaos. Viem, že je to pre Vás možno hlúposť, ale...
Čiže pri vyúčtovaní pracovnej cesty si môžem nárokovať :
- stravné
- PHM ak sú bločky
- amortizáciu auta 0,183Eur/km (cestná daň je zaplatená)
Je to správne??
Je možné dať do vyúčotvania pracovnej cesty iba stravné a amortizáciu a bločky PHM doložiť iba ako dôkaz, že sa služobná cesta uskutočnila? Čiže nenárokujem si cenu za km PHM.Neviem, či sa správne vyjadrujem.
Xanti
07.12.12,07:50
Vysvetli dôvod prečo si nechceš uplatniť cenu za km PHM? Také CP budú podozrivé môj názor.
Mária1412
14.03.13,10:12
ahojte............mam otázočku, možno blbu ale cestovné som ešte nikdy nedávala do nákladov. Ak živnostník nemá zaplatenú cestnu daň a používa súkromné auto na služobné cesty, môže si dať niečo do výdavkov???? Ďakujem
Xanti
14.03.13,10:14
ahojte............mam otázočku, možno blbu ale cestovné som ešte nikdy nedávala do nákladov. Ak živnostník nemá zaplatenú cestnu daň a používa súkromné auto na služobné cesty, môže si dať niečo do výdavkov???? ĎakujemJedine diety , ktoré mu vznikli počas služobných ciest.