1Lucia
23.11.12,22:53
Dobry den,
prosim o radu ohladom vypoctu MD. Zamestnana som 4 roky nonstop u jedneho zamestnavatela, v polovici januara 2013 idem na MD. Kedze sa mi vyska materskej bude ratat z priemeru mzdy 2012, patri sem aj trinasty plat vyplateny v decembrovej mzde, ktora je splatna v januari? Ak by nam tento benefit dali az do januarovej mzdy (splatnej vo februari), tak uz vysku materskej neovplyvni?
A este: pomohlo by mi k zvyseniu materskej (vzhladom na novelizaciu zakona) zvysit si prijem formou prijmu z dohody popri zamestnani? Dakujem vopred za kazdu radu!
Mila123
24.11.12,08:21
MD sa ti bude počítať z roku 2012 a patrí tam aj mzda a benefity zúčtované aj za mesiac 12/2012, vyplatené v 01/2013....
dohoda ti nepomôže, pomohlo by ti napr. DNP, kt. pravdepodobne si nemala.......a ani iný príjem popri zamestnaní asi nebol....
VZ zo zamestnania je vyšší ako 393 € a nižší ako 1179€?
1Lucia
24.11.12,19:08
Dakujem za odpoved Mila! Dufam ze mi sef vyjde v ustrety a vyplati mi to do decembrovej mzdy... DNP som nemala, moje tehotenstvo je mila nahoda :) VZ mam v tomto rozpati, cca niekde v strede, zalezi na tom?
Mila123
25.11.12,09:03
Dakujem za odpoved Mila! Dufam ze mi sef vyjde v ustrety a vyplati mi to do decembrovej mzdy... DNP som nemala, moje tehotenstvo je mila nahoda :) VZ mam v tomto rozpati, cca niekde v strede, zalezi na tom?
v tomto prípade nie......