Maňuša
24.11.12,09:23
Dobrý deň, prosím o radu: Mám originálny Windows 7 nainštalovaný v PC. Chcela by som si ho nainštalovať aj do druhého PC, v ňom mám W 10 startér. Ako sa to dá, poradil by mi niekto ? Ďakujem.
misoft
24.11.12,09:28
Základné otázky:
OS Win 7 v PC - verzia OEM alebo krabicová. OEM je viazaná s počítačom. Krabicová má SN.

Ale v podstate: dalo by sa, ovšem ten druhý by musel mať vypnuté aktualizácie - zistili by druhú inštaláciu OS podľa čísla (nemôžu byť súčasne dva rovnaké SN (sériove čísla). Alebo používať raz jeden, raz druhý.


Ale zákonné - nedá sa to.
Možnosť ešte je - upgrade Win7 Starter na Home - cez M$ stránku. Stiahnuť inštalačku, upgradnúť, zaregistrovať - a zaplatiť!
mecky
24.11.12,09:32
to je jedno ze by boli vypnute aktualizacie, akonahle sa pripoji k netu tak mrkvosoft si to skontroluje a ten starsie nainstalovany deaktivuje
Vlado40
24.11.12,12:09
30 dní je na aktiváciu OS ,takže ani vypnuté aktualizácie ani vypnutý internet nepomôže.Bez aktivácie originál windows nepobeží.
Maňuša
25.11.12,13:54
Ďakujem za odpovede a ešte by som sa chcela opýtať, či sa nedá niekde zohnať za lacnejšie ako bežne v predajňach?
mecky
25.11.12,14:00
ani nie, casto ked aj natrafis na nejakeho "predajcu" za lacnejsie, tak vo vysledku to aj tak nesplna licencne podmienky, co sa rovna tomu ako ked si ho upiratis zadarmo :)
misoft
25.11.12,14:12
Inými slovami - bude to lacné = cítim čertovinu!
Maňuša
26.11.12,06:22
Som veľmi prekvapená, že 1 program originál si nemôžem nainštalovať do dvoch domácich PC. Ale aj tak ďakujem. Prajem pekné dni.
sthruska
26.11.12,07:11
Pri OS to nebolo nikdy ináč. A pri ostatných si musíš kúpiť multi licenciu. Len niektoré bezpečnostné programy si môžeš inštalovať na 3 PC.
KoxXxo
26.11.12,16:51
V tomto sú neoriginálne programy výhodnejšie.
dago_sk
26.11.12,17:32
originálny OS sa dá legálne sfunkčniť len na 1-om PC. V zmysle našich zákonov ak sa nemýlim, máš však po zakúpení jednej licencie nárok na vytvorenie si jej kopie, a to v celkovom počte 3ks. 1originál CD, 1x inštalácia a 1x záložné CD ( prípadne daľšia inštalácia, ktorá nesmie byť spustená naraz s tou prvou inštaláciou) - ale myslím si keby si si robila právny nárok v zmysle našich zákonov tak ťa pekne odignoruju a pošlu ti protipirátsku políciu :-)