ekopo
24.11.12,12:25
ktoré tlačítko na klávesnici by ste preferovali pri potvrdzovaní v účtovných programoch?

1. enter
2. tab
3. iné
misoft
24.11.12,11:58
Také, ktoré ti vyhovuje a dá sa nastaviť.

Inak - anketa o ničom.
Dáša_
24.11.12,14:18
jednoznačne enter - pri účtovaní píšem kvantum čísiel. Na numerickej klavesnici píšem "naslepo" - takže enter je logické riešenie, je to na jednom mieste, je to rýchle. Druhou rokou napríklad pridržam doklad, šanon.... Musieť ťukať do tabelátora, tak na taký program by som sa vykašlala
ekopo
24.11.12,14:51
Také, ktoré ti vyhovuje a dá sa nastaviť.

Inak - anketa o ničom.

je jasné, že najlepšia je možnosť nastavenia potvrdzovacieho tlačidla
pre teba o ničom ale výsledok pre mňa má význam




jednoznačne enter - pri účtovaní píšem kvantum čísiel. Na numerickej klavesnici píšem "naslepo" - takže enter je logické riešenie, je to na jednom mieste, je to rýchle. Druhou rokou napríklad pridržam doklad, šanon.... Musieť ťukať do tabelátora, tak na taký program by som sa vykašlala

také názory ma zaújmajú, ďakujem

vykašleš sa na Edane? :) tam si s enterom nepomôžeš
Dáša_
24.11.12,17:02
také názory ma zaújmajú, ďakujem

vykašleš sa na Edane? :) tam si s enterom nepomôžeš

v edane vypisuješ pár krát do mesiaca pár čísiel. Zato v učtovníctve je toho veľa. Denne. To je podstatny rozdiel
ekopo
26.11.12,11:18
trochu posuniem tému aj s hlasovaním, zaújima ma výsledok, aj prípadné komentáre (napr. ako u Dáši).....
bodliak
26.11.12,11:43
Od 1.1.2013 to bude Esc.
marjankaj
26.11.12,11:48
Od 1.1.2013 to bude Esc.
No už aby Frešo bol premiérom. Vraj chcú zrušiť podávanie daňových priznaní. A asi aj účtovníctvo.:eek: Už nebudú stresy v marci. Ani počas roka. Budeme si lebediť. Len kto nám bude platiť?:eek: A za čo?
Rozalka
26.11.12,12:09
Používame vlastný program, ktorý nám šil na mieru náš "dvorný" programátor.
Našou prvou a najdôležitejšou požiadavkou bolo používanie ENTER-u pre potvrdenie.
Veď ho mám na číselnej klávesnici po ruke, ako píše Dáša_, a ľavú ruku mám voľnú, môžem v nej držať doklad, môžem si prštekom ukazovať na siahodlhom bankovom výpise atď. Aj klávesu "+" na číselnej klávesnici tesne nad ENTER-om využívame.
ekopo
27.11.12,11:30
ďakujem za vyjadrenie, a samozrejme aj + klávesa pre pridanie nového záznamu je dobrá...

prosím aj ďalej o vyjadrenia a hlasovanie ktorú klávesu preferujete pri ekonomických programoch pri potvrdzovaní.......
Rozalka
27.11.12,11:41
ďakujem za vyjadrenie, a samozrejme aj + klávesa pre pridanie nového záznamu je dobrá...

prosím aj ďalej o vyjadrenia a hlasovanie ktorú klávesu preferujete pri ekonomických programoch pri potvrdzovaní.......

A teraz som si mrkla našu obrazovku pre vstupy, tak aj "-" nad tým plusom sa dá využiť. ;)
marjankaj
27.11.12,11:59
ďakujem za vyjadrenie, a samozrejme aj + klávesa pre pridanie nového záznamu je dobrá...

prosím aj ďalej o vyjadrenia a hlasovanie ktorú klávesu preferujete pri ekonomických programoch pri potvrdzovaní.......
No akú? Predsa takú akú mi soft umožňuje. Najlepšejšie všetko na numerickej klávesnici, ak ide iba o čísla. Ale to by programátori museli vyjsť v ústrety. A eDane asi má iné kritériá, ako spokojnosť používateľa.:eek:

Nemal by byť problém aj s alternatívnymi klávesami. Teda ENTER a rovnako aj TAB. Zrejme by si programátori mali trochu "oťukať" aj prácu používateľa programu. A nie iba rekreačne, ale s termínom na krku.:cool:
Rozalka
27.11.12,12:04
No akú? Predsa takú akú mi soft umožňuje. Najlepšejšie všetko na numerickej klávesnici, ak ide iba o čísla. Ale to by programátori museli vyjsť v ústrety. A eDane asi má iné kritériá, ako spokojnosť používateľa.:eek:

Nemal by byť problém aj s alternatívnymi klávesami. Teda ENTER a rovnako aj TAB. Zrejme by si programátori mali trochu "oťukať" aj prácu používateľa programu. A nie iba rekreačne, ale s termínom na krku.:cool:
ekopo sa - podľa mňa - pýta ako programátor a určite nie programu e-dane, ale nejakého svojho softu, ktorým chce vyjsť užívateľom v ústrety. Však, Ivan?
marjankaj
27.11.12,12:09
ekopo sa - podľa mňa - pýta ako programátor a určite nie programu e-dane, ale nejakého svojho softu, ktorým chce vyjsť užívateľom v ústrety. Však, Ivan?
Existuje aj čisto numerická klávesnica. Ideálne by bolo, ak by stačila iba tá na zadávanie väčšiny údajov. Teda jednou rukou. A druhú môžem využiť aj na iné, napríklad aj popíjať kávičku.:D
ekopo
27.11.12,14:18
ekopo sa - podľa mňa - pýta ako programátor a určite nie programu e-dane, ale nejakého svojho softu, ktorým chce vyjsť užívateľom v ústrety. Však, Ivan?

ano , v podstate máš pravdu, snažím sa vysvetliť programátorom (okrem iného), ktoré klávesy sú pre užívateľa dôležitejšie pre potvrdzovanie (aby to celkovo nedopadlo ako eDANE kde si musím dávať pozor aj na koliečko na myši...)

........a prosím hlasujte......
Dáša_
30.11.12,05:37
ano , v podstate máš pravdu, snažím sa vysvetliť programátorom (okrem iného), ktoré klávesy sú pre užívateľa dôležitejšie pre potvrdzovanie (aby to celkovo nedopadlo ako eDANE kde si musím dávať pozor aj na koliečko na myši...)

........a prosím hlasujte......

ja si myslím, že každý programátor ekonomického sw by mal povinne sadnúť k svojmu programu a nahodiť 50-100 ostrých faktúr, mesačný bankový výpis, pokladňu a potom by ma celkom zaujímalo, či by naďalej trval na svojich výmysloch typu potvrdzovanie myšou, tabelátor....
Voľakedy dávno som mala sw, kde programátor zároveň robil účtovníctvo pre svoju firmu. Naviac bol dostatočne lenivý :) a to bolo ideálne spojenie :D To sa robilo jak po masle, kvantá dokladov sa dali nahrať veľmi rýchlo, plus pohodlné predkontácie....
ekopo
30.11.12,11:35
máš úplnu pravdu z hľadiska užívateľa, programátor si bude stále tvrdiť, že štandard je niečo iné, potom by to vyzeralo ako eDANE, a to nechcem.....

hlasujte ešte , tých celkových 11 hlasov je dosť malá vzorka.......... aj keď ukazuje niečo
marjankaj
30.11.12,11:45
Z hľadiska rýchlosti určite ENTER.:cool:
Na druhej strane sa zase vymláti a treba dať novú klávesnicu.:eek:
ekopo
30.11.12,15:33
momentálne mám dvojročnú klávesnicu, enter je ešte v pohode........akurát je trochu zošúchané písmo....

ľudia, zahlasujte ešte ktorú klávesu preferujete pre potvrdzovanie......
kukučka
30.11.12,16:12
Ak ide o rýchlosť nahadzovania, za zbytočné považujem potvrdzovanie konštantných čísel minimálne napr. dátumu. Napíšem ho a som v ďalšej kolónke. Pri každom doklade mám ušetrený aspoň jeden ťuk.
Antonia Jendrišáková
01.12.12,09:39
Hlasujem ENTER