Marianna01
25.02.06,20:29
Hľadám, hľadám na porade všetko o zahr. služ. cestách. Veľa sa píše i výpočte, náhradách, no nikde o zaúčtovaní. Prosím vás, mám zahr. služobky do Čiech. Vypočítané stravné, nejaké to nocľažné. PHM v Sk - tankuje na celú cestu v SR. Stravné a nocľažné činí dohromady nejakých 6000 CZK. Vo vyúčtovaní mám vyplácať CZK alebo Sk? Ide o SZČO, ale aj tak má predsa nárok na CZK. Takže ak mám cest. príkaz+vyúčtovanie s prepočtom podľa kurzu (nemôžem predsa účtovať v CZK), ako technicky mu zaplatím 6000 CZK a nejaké SK? V PU by som nemala problém, v JU ako? Urobím z toho záväzok, a ten budem hradiť cez pokl. v CZK a potom pokl. v SK?
liba2
26.02.06,11:44
Hľadám, hľadám na porade všetko o zahr. služ. cestách. Veľa sa píše i výpočte, náhradách, no nikde o zaúčtovaní.
Prosím vás, mám zahr. služobky do Čiech. Vypočítané stravné, nejaké to nocľažné.
PHM v Sk - tankuje na celú cestu v SR. Stravné a nocľažné činí dohromady nejakých 6000 CZK. Vo vyúčtovaní mám vyplácať CZK alebo Sk? Ide o SZČO, ale aj tak má predsa nárok na CZK.
Ak SZČO nezamenil Sk na Kč, môže vyúčtovanie prepočítať na Sk a vyplatiť. Použije pritom kurz NBS dňa zaúčtovania.

Takže ak mám cest. príkaz+vyúčtovanie s prepočtom podľa kurzu (nemôžem predsa účtovať v CZK), ako technicky mu zaplatím 6000 CZK a nejaké SK?

Ak zamenil Sk na Kč a má o tom doklad, otvorí ďalšiu pokladňu = valutovú/CZK, a výdavkovým dokladom si vyplatí príslušnú sumu Kč.
Cestovné náhrady sú réžia.
V PU by som nemala problém, v JU ako? Urobím z toho záväzok, a ten budem hradiť cez pokl. v CZK a potom pokl. v SK?
Odpoveď je modrá.
Nechápem, prečo hovoríš o záväzku. Je to bežný výdaj z pokladne (ako za iný nákup).
Marianna01
27.02.06,15:45
OK, takže ak nemám doklad o nákupe CZK, vyplácam v SK. Vďaka