tereza5
24.11.12,15:57
Prosím Vás, súrne by som potrebovala poradit:
mám faktúru o kúpe osobného auta od platcu DPH /SR/ vystavenú pre SZČO .
Faktúra vyzerá takto:
Dodávatel:...IČ DPH:SK....
druh tovaru:osobný automobil.....atď....
celková faktúrovaná suma.... 6000,00 eur /nie je rozpísaná na základ DPH, dph, len celková suma/

Podlieha DPH podľa §66 zákona č.222/2004 Zz. o DPH podľa článku 313 smernice Rady 2006/112/ES.

Preštudovala som ten zákon, ale priznám sa nepochopila som to.
Nemal by platca DPH ak predáva tovar vystavit faktúru rozpísanú na DPH a to DPH zaplatit?Alebo ten §66 znamená nejakú výnimku?
Ďakujem Vám za pomoc.
Tweety
24.11.12,15:02
Prosím Vás, súrne by som potrebovala poradit:
mám faktúru o kúpe osobného auta od platcu DPH /SR/ vystavenú pre SZČO .
Faktúra vyzerá takto:
Dodávatel:...IČ DPH:SK....
druh tovaru:osobný automobil.....atď....
celková faktúrovaná suma.... 6000,00 eur /nie je rozpísaná na základ DPH, dph, len celková suma/

Podlieha DPH podľa §66 zákona č.222/2004 Zz. o DPH podľa článku 313 smernice Rady 2006/112/ES.

Preštudovala som ten zákon, ale priznám sa nepochopila som to.
Nemal by platca DPH ak predáva tovar vystavit faktúru rozpísanú na DPH a to DPH zaplatit?Alebo ten §66 znamená nejakú výnimku?
Ďakujem Vám za pomoc.
Ide o
§ 66
Osobitná úprava uplatňovania dane pri umeleckých dielach, zberateľských predmetoch, starožitnostiach a použitom tovare


(3) Základom dane pri predaji tovaru podľa odseku 2 je kladný rozdiel medzi predajnou cenou a kúpnou cenou znížený o daň. Ak ide o predaj použitého tovaru podľa odseku 1 písm. e), základ dane podľa prvej vety sa rozdelí pomerne podľa výšky jednotlivých splátok a na daňovú povinnosť sa vzťahuje § 19 ods. 3.
(7) Platiteľ pri kúpe tovarov podľa odseku 1 od obchodníka, ktorý uplatňuje osobitnú úpravu, nemôže odpočítať daň vzťahujúcu sa k základu dane podľa odseku 3.
tereza5
24.11.12,16:26
Ak som to správne pochopila, tak faktúra je vystavená správne, predávajúci ,ktorý si uplatnuje tento §,neplatí DPH a kupujúci si tak DPH neuplatnuje?
ČIže DPH z ojazdeného auta už bolo zaplatené pri prvej kúpe?
Ďakujem
zuzu 76
22.02.13,10:02
Dobrý deń, poprosím pekne o radu :

platca DPH kúpil v r. 2007 ojazdené vozidlo kat. M1, od obchodníka, ktorý postupoval podľa § 66...v roku 2013 sa ho rozhodol predať súkromnej osobe.. aký je správny postup pri vystavení faktúry? ďakujem