jimmiii
24.11.12,18:46
zdravim

chcem sa informovat ake mam moznosti alebo co mozem spravit s nasledovnym problemom :

som evidovany na urade prace, dostal som ponuku prace na dohodu, aby som pisal clanky.
mal by som sa nahlasit na danovom urade a registrovat sa ako SZCO, nasledne by sa podpisala autorska zmluva.
problem vsak je ze ked som evidovany na urade prace, podla ich podmienok nesmiem byt SZCO, a zasa naopak mne sa neoplati odhlasit sa z uradu prace, pretoze odhadovany mesacny zarobok je cca 60€

Dakujem
ivka70
24.11.12,18:19
Pleties 2 veci dokopy, pracovat na dohodu, na to nemusis byt SZCO.
A pri prijme 60 EUR mesacne mozes ostat aj v evidencii UP, musis len dohodu dopredu nahlasit, z evidencie ta nevyradia, ak kazdy mesiac prinesies od zamestnavatela potvrdenie o prijme, ktory neprevysi povolenu hranicu (aktualne 143,4 EUR/mesacne)
jimmiii
24.11.12,18:24
ivka70 : ano presne tak som ocakaval priebeh mojej prace na dohodu, ale pripadny buduci zamestnavatel mi dal tieto instrukcie :


registrovat sa ako SZCO, nasledne sa podpise autorska zmluva.

preto sa mi to nepozdava a obratil som sa pre informacie na vsetkych ktori vedia v tejto problematike chodit
ivka70
24.11.12,18:28
V tom pripade nejde o pracu na dohodu a tvoj buduci zamestnavatel ta zavadza ....
On nechce registrovat zamestnancov, a chce usetrit na odvodoch, ale tebe sa takato "praca"na zivnost urcite neoplati.
to by ti musel zarucit ovela vyssi mesacny prijem, aby sa ti to oplatilo.

Ako nahle sa zaregistrujes ako SZCO, musis sa odhlasit z UP a zacat si platit zdravotne poistenie sam, len to je 47 EUR mesacne. Pri zarobku 60 EUR si uz takmer v minuse .....