tina.mar
25.02.06,22:13
Ahoj porada.Môj zamestnávateľ už roky zamňa podáva tlačivko na ročné zúčtovanie. Ja do toho veľmi nevidím, ale je možné, že ma zamestnávateľ môže oklamať resp.okradnúť? Pretože ja vidím len na páske čo mám vrátené.Iné doklady a tlačivá nemám k dispozícii vidieť. Čo ak mi patrí viac a ani o tom neviem...Čo mám robiť, aby som zistila koľko mi naozaj patrí peňazí.
ajobs
25.02.06,21:13
Ahoj porada.Môj zamestnávateľ už roky zamňa podáva tlačivko na ročné zúčtovanie. Ja do toho veľmi nevidím, ale je možné, že ma zamestnávateľ môže oklamať resp.okradnúť? Pretože ja vidím len na páske čo mám vrátené.Iné doklady a tlačivá nemám k dispozícii vidieť. Čo ak mi patrí viac a ani o tom neviem...Čo mám robiť, aby som zistila koľko mi naozaj patrí peňazí.

Musíš si to vypočítať - jednoduché kupecké počty.
tina.mar
25.02.06,21:16
no, keby som vedela ako...
ondrejvla
25.02.06,21:19
Ahoj porada.Môj zamestnávateľ už roky zamňa podáva tlačivko na ročné zúčtovanie. Ja do toho veľmi nevidím, ale je možné, že ma zamestnávateľ môže oklamať resp.okradnúť? Pretože ja vidím len na páske čo mám vrátené.Iné doklady a tlačivá nemám k dispozícii vidieť. Čo ak mi patrí viac a ani o tom neviem...Čo mám robiť, aby som zistila koľko mi naozaj patrí peňazí.

Žiaden problém, zamestnávateľ ti bol povinný vydať potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch, ty ak si si nepodala u neho žiadosť o ročné zúčtovanie si ju urobíš sama na DP typ A.
Ale prečo by mal zamestnávateľ mať iné zúčtovanie, ako to, čo máš na páske? Veď mzdu mu musíš podpísať, prípadne ti príde na účet a jemu musí súhlasiť zúčtovaná mzda a ročné zúčtovania na skutočné vyplatenie.
Skús si sama vypočítať podľa vydaného potvrdenia, koľko ti robí ročné zúčtovanie. Nie je to žiadna veda, prípadne si pozri tieto ročné zúčtovania priamo vo vyhľadávači.
ondrejvla
25.02.06,21:26
No Tono ma zasa predbehol.
Tak : Ročné zúčtovanie z vydaného potvrdenia :
r. 00 + úhrn vyplat.príjmov
- poistné a príspevky
r. 01 základ dane
r. 02- odpočit.položky a) 87 936,00
b) až e) spočítaš ( pri e) je to
najviac 12 000,00
r. 03 zdanit.mzda ( r.01-r.02)
r. 04 Daň 19%
r. 05 až 08 predpokladám, že nemáš daň.bonus na deti
r. 09 úhr.zrazených preddavkov na daň od všetkých zamestnávateľov
r. 10 nedoplatok dane
r. 11 preplatok dane

Skontroluj si podľa vydaného potvrdenia a budeš vedieť, čo je pre teba výhodnejšie. Ale ak si doteraz nepožiadala o RZD, už máš po termíne.