paulite
24.11.12,21:53
Dobry den,

potrebuje poradit. Mam zivnost od 11.1. 2012, neplatila som zatial zdravotne ( bola som na materskej ) a socialne odvody.
teraz neviem co dalej, zarabanie zo zivnosti mam ako bokovky a prijem mam kolisavy. ak som spravne pochopila, aj pri vykazani straty sa teraz po novom musia platit odvody celkom cca 180 eur? Chapem to spravne? Ak ano, tak odkedy mam povinnost platit? ( logicky po prvom danovom priznani ) ale ja uvazujem nad pozastavenim zivnosti, lebo ak budem musiet platit tieto odvody , tak sa mi to neoplati. kedze som so zivnostou zacala v januari tak kedy ju mam prerusit, aby som nemusela nic platit? lebo po januari uz budem podnikat vyse roka...dakujem za kazdu radu, nevyznam sa v tom.
Xanti
24.11.12,20:57
Aký je tvoj príjem za rok 2012 ?
Ak je nižší ako 4716 eur, tak odvody do SP neplatíš ani od 1.7.2013
ak je vyšší tak živnosť môžeš mať kludne aktívnu až do 30.6.2013 lebo dovtedy odvody platiť nebudeš do SP.
paulite
25.11.12,07:47
Mam podnikatelsky ucet, ale nie ohlaseny na daňovom urade. Na nom do konca roka bude kredit cca 6000, nie zisk, ale hruby príjem. Mozno na polovicu sumy existuju faktury, ktore su vystavene druhej strane s ICO. Ostatne su sukromnym osobam. Vraj mi pomoze jednooosova SRO. Lebo platenie odvodov by u mna znamenalo koniec živnossti.
Xanti
25.11.12,07:52
Berie sa príjem nie zisk, takže od 1.7.2013 budeš povinným platcom odvodov. Do 30.06.2013 môžeš premýšlať a zakladať tú s.r.o. dovtedy odvody do SP platiť nebudeš.