awe1125
25.11.12,09:38
kolega ma dlh v socialnej poistovni. aby sa vyhol exekucii, mzdu si nechava posielat na ucet priatelky. moze exekutor siahnut na tento jej ucet, resp. moze byt jeho priatelka stihana za marenie exekucneho rozhodnutia?
bubkoch
25.11.12,08:45
kolega ma dlh v socialnej poistovni. aby sa vyhol exekucii, mzdu si nechava posielat na ucet priatelky. moze exekutor siahnut na tento jej ucet, resp. moze byt jeho priatelka stihana za marenie exekucneho rozhodnutia?

to je jedno kde si nechava posielat mzdu, exekutor navstivi priamo zamestnavatela a necha strhavat dlh priamo zo mzdy ...
Jana Motyčková
25.11.12,09:01
No, nenavštívi, ale môže dať príkaz na začatie exekúcie zrážkami zo mzdy zamestnávateľovi, a ešte je aj možnosť prikázania pohľadávky.
dunlop007
28.11.12,06:32
presne tak to bude prve co urobi, zrazky zo mzdy a tomu sa nevyhne
awe1125
03.12.12,13:57
majitelka uctu moze mat z toho nejake problemy? ved prakticky podporuje a zakryva taketo konanie....
misoft
04.12.12,14:01
Exekútor vždy pôjde cestou najmenšieho "odporu" - teda pôjde najskôr tam, kde je zdroj peňazí = zamestnávateľ a tam nariadi zrážky zo mzdy.
Majiteľka účtu nie je povinná vedieť, či má, alebo nemá exekúciu - ona len "povolila" použiť svoj účet. Pokiaľ je odosielateľ peňazí známy, nie jej povinnosťou ich skúmať.
lulazz
16.01.13,19:46
Takže: kolega sa isto nevyhne exekúcii pokiaľ ju už má,ale zrejme patrí ku tým akože múdrym, ktorí si myslia, že keď to nebudú riešiť, tak to samo zmizne...ale novinka-nezmizne a zbytočne sa budú trovy exekúcie navyšovať o ďalšie hotové výdavky, pretože vždy musí vo veci konať.
Nie,priateľka nemôže byť stíhaná za TČ marenia exekučného konania,aspoň predpokladám...
DOPORUČUJEM to čo všetkým-komunikovať a podať si žiadosť o splátkový kalendár a splácať poctivo a pravidelne,predídete tak ďalším trovám exekúcie.

Zabudla som,že ide o zrážky zo mzdy :) Áno,áno,súdny exekútor aj tak vydá príkaz a exekučný príkaz na zrážky zo mzdy, čiže bude jedno,že sa posielajú na účet priateľky,lebo potom pôjdu už len na účet súdneho exekútora :)