XD-Design
25.11.12,13:07
Chcel by som sa informovat ci banky pri poskytovani uveru overuju aj nebankove registre ako napriklad Solus?

Mam jednu kreditku v nebankovej spolocnosti, je vsak vyplatena.Moze sa stat ze mi uver neposkytnu na zaklade tejto kreditky i ked je vyplatena?

Asi pred rokom mi banka jeden uver neschvalila, mozno prave preto ze som mal povolene precerpanie a aj bolo precerpane a taktiez kreditnu kartu ktora nebola splatena (vsetko v slsp).Teras je vsetko splatene a zrusene ale historia splacania nieje najlepsia.Chcem uver od prima banky.Nejake skusenosti?
taiko
25.11.12,12:14
No prvy krok, ktory urobis, je ze zrusis kreditnu kartu u nebankovky.
Druhym krokom bude si poriadne rozmysliet, ci tu gulu na nohe v podobe noveho uveru naozaj potrebujes.
No a ak je ten uver naozaj nevyhnutny, tak o neho jednoducho poziadas a hotovo. Podla odpovede banky budes vidiet ako na tom si. V ziadnom pripade si nenechavaj kreditku od nebankovky ako zadne vratka. Prvym krokom k serioznej platobnej historii je neminat viac, nez vies zarobit.
taiko
25.11.12,12:26
ano to je optimisticka verzia kroku 1 :-)
vulxy
25.11.12,13:12
A druhým :

zarobiť viac, ako míňaš :D
a tertim:
ked uz zarobis viac nez minies,nehovor to nikomu....
Indeed
25.11.12,20:42
Ja mám už asi 7 rokov dve kreditné karty, tiež z nejakým dlhom....

Plus k tomu na flexi-učte mám povolený debet/prečerpanie/ cca 1000 eur,

čo využívam tk na 30 %,teda idem do mínusu cca 300 eur maximalne

A banka VUB o tychto mojich dlhoch samozrejme vie,lebo aj učet aj kreditky mám od nej

a ponúka mi požičku /spotrebný uver/ do výšky cca 9000 eur, akurát je tam taký "bonus"

že ten spotrebný uver by bol za 14 % (!!!!!)čo som samozrejme odmietol

Banka sleduje predovšetým pohyby na Tvojom učte a z toho určuje a hodnotí,či ponukne uverovanie alebo nie,

podľa Tvojej schopnosti splácať,pričom nezaleží či jej momentálne dlhuješ 100 , 1000 alebo 10 000 eur

ale akú výšku splátky vieš zaplatiť a aký máš príjem , to su doležité udaje pre banku.
Indeed
26.11.12,06:50
neminat viac,než zarobíš... ešte daj nejaku podobnú "mudrost"
alaya1
21.02.13,08:12
Mame ponuky prefinancovania prenesenia nasho hypo do Prima banky. mate s tou bankou skusenost?

zatial ponukla najlesie podmienky, tak uvazujeme.