Trefashop
25.11.12,15:25
Dobrý večer prajem, mám taký problém. Podnikám v sústave JÚ, živnostník, neplatiteľ DPH. Kupujem drobný tovar (kľúčenky, náušnice a pod.) za účelom ďalšieho predaja. Tento tovar predávam prostredníctvom internetu, hlavne cez zľavové porály, určite ste už o nich počuli, zopár príspevkov som tu videl, no nepomohlo mi to.
1. Takže predávam aj na českých portáloch kde sú ceny uvedené v CZK, po skončení mojho predaja mi daný zľavový portál vystaví jednu faktúru - moju tržbu a druhu faktúru - ich provízia za sprostredkovanie služby. Obe FA sú v CZK, na účet mi príde suma v EUR (banka to automaticky prepočítava). Je to problém? Chcem sa teda spýtať ako mám dané FA zaúčtovať? Každú zvlášť alebo FA s mojou tržbou mínus FA ich provízia ...? Fa majú rovnaký variabilný symbol.
2. Iné portály to zasa robia tak, že najprv mi pošlú na účet 30% z mojej tržby, potom neskor 70%, ale FA je len jedna (100% suma), zaúčtovať to do peň. denníka len sumu 100% alebo rozkúskovať?
3. A ja vystavujem FA odberateľom - ľudom, ktorý si daný tovar na základe kupóny objednali, mám k tomu doklad ako podací lístok + vytlačený zoznam objednávok. Len neviem ako mam FA vystaviť pre Čechov, keď oni vlastne platili CZK,,v českých korunýách?

Budem vďačný za každú radu.
Trefashop
26.11.12,11:51
nik nevie poradiť??