capricorn77
25.11.12,21:34
Ako mam spravne vystavit fakturu ked som fyzicka osoba (nepodnikatel) co mam uviest ake udaje do faktury ked nemam IČ; vedel by mi niekdo poradita ukazat vzorovo vyplnenu fakturu...?
Marína
25.11.12,20:37
Ice dive
25.11.12,20:40
ak si nepodnikateľ bez prideleného iča, bez prideleného DIČ a bez ohláseného čísla bankového účtu na daňovom úrade, tak nemáš čo vystavovať faktúry - nakoľko de facto podnikáš načierno...
Marína
25.11.12,20:45
ak si nepodnikateľ bez prideleného iča, bez prideleného DIČ a bez ohláseného čísla bankového účtu na daňovom úrade, tak nemáš čo vystavovať faktúry - nakoľko de facto podnikáš načierno...
Je síce nezvyčajné aby FO(občan) vystavovala faktúru, žiaden zákon jej to však nezakazuje.
capricorn77
26.11.12,05:10
ide oto ze vlastnim web stranku a jedna firma ma zaujem o reklamny priestor za 100€ ale musim vystavit FA ale ja niesom podnikatel... som normalny zamestnanec a danove priznanie mi robi zamestnavatel... s tych 100€ nemam problem odviest dan pri danovom priznani ale neviem ako postupovat...
Ice dive
26.11.12,20:27
Je síce nezvyčajné, aby FO(občan) vystavovala faktúru, žiaden zákon jej to však nezakazuje.

no to je síce pravda, avšak prečo potom v rámci "optimalizácie" nemá živnostník v účtovníctve x faktúr za 499 € od y fyzických osôb, ktoré tento príjem nemuseli zdaniť... nakoľko sa jednalo o jednorázový náhodný príjem do 500 €... ak by to takto fungovalo už dávno by táto "finta" bola na porade odporúčaná ako legálna forma optimalizácie daňového priznania... zaujímavé čo by nám na takýto dopyt povedalo daňové riaditeľstvo.... skúsim sa opýtať a dám vedieť...
Ice dive
26.11.12,20:29
ide oto ze vlastnim web stranku a jedna firma ma zaujem o reklamny priestor za 100€ ale musim vystavit FA ale ja niesom podnikatel... som normalny zamestnanec a danove priznanie mi robi zamestnavatel... s tych 100€ nemam problem odviest dan pri danovom priznani ale neviem ako postupovat...

t.j. jedná sa o činnosť opakujúcu sa, za účelom dosahovania zisku vo vlastnom mene... takže živnosť by si mal mať...
marjankaj
26.11.12,21:12
t.j. jedná sa o činnosť opakujúcu sa, za účelom dosahovania zisku vo vlastnom mene... takže živnosť by si mal mať...
Ako si prišiel na to, že ide o opakujúcu sa činnosť?
V živnostenskom zákone sa taká aj tak nespomína. Iba sústavná.