Pavla P
26.02.06,08:48
Zdravim vsetkych usilovnych poradakov,

mam takyto problem, ideme predat jednu licenciu z nasho SW prav.osobe do Nemecka. Hodnota tej jednej licencie je 15tis Sk.
SW bol vyrobeny na zakazku pre nasu firmu, autorske prava su na SR.

Ako sa postupuje so zrazkovou danou?
Citam si zakon a som z toho jelen. Neviem uz vobec, kto a kde ju ma (komu?) strhnut.

Dakujem za vsetky rady.
KEJKA
26.02.06,08:15
ten predaj bude váš príjem zo zahraničia. Kedže ide o licencie, zrejme bude sa aj na vás vzťahovať zrážková daň. Ale to sa bude riešiť podľa nemecekého zákona. Musíte s tým počítať. Ak si stanovíte cenu, a Nemec bude postupovať v zmysle zrážkovej dane zaplatí vám menej a zvyšok odvedie za Vás na DU v Nemecku. O tom dostanete potvrdenie a túto daň si budete môcť započítať na vlastnú daňovú povinnosť. Pravdepodobne to bude riešené v zmluve o postúpení práv.
Pavla P
26.02.06,08:24
Lida,
velmi pekne dakujem. Naozaj som sa z toho nevedela vysomarit. Takze moja povinnost na SR nie je k tomu ziadna, akurat nam nemcurisko posle menej penazi, ako mu vyfakturujem za tu licenciu.
Takze nam neposle celych 15tisic Sk, ale o to percento podla zmluvy o zamedzeni dvojiteho zdanenia menej, hej? A posle k tomu to potvrdenie, s ktorym vlastne to saldokonto sparujem, cim bude cela vysla faktura uhradena.
Si pokladik, mam v tom riadny chaos.

Musim ho upozornit na jeho povinnost odviest zrazkovu dan v DE, alebo je to cisto jeho problem?
KEJKA
26.02.06,08:40
je to jeho problém, závisí od ich zákonov, ja by som to neriešila.
Ale závisí od vzájomných vzťahov.
Stretla som sa s tým, že v opačnom prípade ked by mala zrážať SR_firma, tak si dali do zmluvy klauzulu, že dohodnutá cena sa musí zaplatiť celá a daňové povinnosti znáša SR_firma, čo je neférové a potom je to nedaňový náklad (daň zaplatená za iného).
Ty si OF vypáruješ a rozdiel dáš na 341-ale musíš mať ten certifikát. Takže s preúčtovaním by som počkala, až ten certifikát dostaneš.
Pavla P
26.02.06,09:15
Lida,
dakujem. To je jasne, ze to nesparujem skor, ako nebude to potvrdenie. Este mozem 2 otazky na teba?
1) Musim mu vystavit fa v EUR, alebo staci v SK? Mame totiz SK ucet, a radi by sme dostali taku sumu, ako mame dostat ... Alebo tam musi byt uvedena aj ciastka v EUR? Pozeram sa na to z pohladu, ze tak, ci tak, to je pre neho zahr. platba, tak by mu malo byt jedno, v akej mene to bude posielat na SR...
2) ta zmluva k licencii musi byt? Nestaci na fa uviest, ze ziskava prava?
KEJKA
26.02.06,09:18
Lida,
dakujem. To je jasne, ze to nesparujem skor, ako nebude to potvrdenie. Este mozem 2 otazky na teba?
1) Musim mu vystavit fa v EUR, alebo staci v SK? Mame totiz SK ucet, a radi by sme dostali taku sumu, ako mame dostat ... Alebo tam musi byt uvedena aj ciastka v EUR? Pozeram sa na to z pohladu, ze tak, ci tak, to je pre neho zahr. platba, tak by mu malo byt jedno, v akej mene to bude posielat na SR...
2) ta zmluva k licencii musi byt? Nestaci na fa uviest, ze ziskava prava?
1. môže byť v Sk
2. zmluva nemusí byť