Ľubomír Farkašovský
26.11.12,10:01
Dobry den,

chcel by som si otvorit e-shop s hodinkami. Tovar by som nakupoval od vyrobcu z Nemecka. Musim snim mat podpisanu nejaku zmluvu, alebo mozem od neho nakupovat aj ako maloobchodne?
Este by som sa chcel opytat, ci je nejaky zakon, ktory hovori o kolko najviac mozem navysit cenu produktu, ktory chcem predat?
JAJA11
26.11.12,09:21
Dobry den,

chcel by som si otvorit e-shop s hodinkami. Tovar by som nakupoval od vyrobcu z Nemecka. Musim snim mat podpisanu nejaku zmluvu, alebo mozem od neho nakupovat aj ako maloobchodne?
Este by som sa chcel opytat, ci je nejaky zakon, ktory hovori o kolko najviac mozem navysit cenu produktu, ktory chcem predat?

prvou podmienkou na obchodovanie je zaregistrovať sa na živnostenskom úrade.
podľa § 7 zákona o DPH platí:
(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 13 941,45 eura.
cenu za tovar si môžete navýšiť o koľko chcete, rozhodujúce je, koľko vám budú ochotní zaplatiť kupujúci.... :o
Ľubomír Farkašovský
26.11.12,10:43
Takze ak tomu dobre rozumiem, tak ak za rok nenakupim tovar za viac ako 13 941,45 eur (bez DPH), tak nemusim byt platca DPH.

Este sa chcem opytat, ake by som este mal vydaje ako zivnostnik? Myslim tym platenie zdravotnej poistovne atd.
freddy87
26.11.12,14:19
Zdravotka, od budúceho roka sociálka, výdaje na webstránku, tovar, marketing, kancelárske potreby (obálky, krabice a podobné blbosti ak budeš robiť aj zásielku), v prípade reklamácií znalec (podľa mojich informácíí v šperkovníctve a hodinárstve idú posudky za 50-350 €. Určite si sprav poriadny plán a rátaj s tým, že tieto výdavky sú za rok v tisícoch eúr, pokiaľ chceš, aby to išlo aspoň ako-tak...