Lucia18.06
26.11.12,11:50
Prosím o pomoc.Pred nedávnom mi s tejto spoločnosti prišiel list zo žiadosťou o opravu údajov. Bol tam jeden sprievodný list a registračný formulár. Keďže som sa ulakomila na bezplatnú registráciu poslala som to. Dnes keď mi prišiel šek na 958€ mi je jasné ,že až tak zadarmo nebola. Vo svojom živote sa mi ešte nič takéto nestalo .Vždy si dávam pozor.Aj vtedy som si prečítala všetky malé písmenká na sprievodnom liste.No nič som o platení nenašla.Som na materskej mám malé dieťa neviem čo mám robiť.Prosím poraďte a rady formou "nemala si nič podpisovať" naozaj teraz nepotrebujem. Mám to do 14dní uhradiť :(
Braňo
26.11.12,11:26
takáto pošta má ísť automaticky do koša, bez akejkoľvek reakcie.

skús ešte písomne odstúpiť od zmluvy, nevidíme však podmienky, s ktorými si súhlasila. :cool:
Uvedené firmy žijú z ľudí, ktorí boli nachytaní, avšak častokrát sú krytý legislatívou mimo EU, keďže najú sílo
na rôznych ostrovoch - pozri si reportáže z Lampárne.
Halli
26.11.12,11:38
AlaNR
26.11.12,11:53
Vyhodiť rovno zo schránky a moc nechytať, lebo ti naúčtujú aj obchytanie listu...

Kedysi chodili z nemeckých portálov, teraz si založili zlodejský slovenský...
Halli
26.11.12,11:58
Internet nám priniesol veľa radostí , ale aj preveľa starostí...a tak nám nezostáva nič iné, ako si najskôr zas len na internete zistiť takýchto podvodníkov a vyhnúť sa problému skôr ako niečo rýchlo riešime !
....samozrejme vždy sa nájdu prví, ktorí na to doplatia. Človeku sa rozum zastavuje, ako sa dá ľahko oklamať tisíce ľudí a my musíme byť čím ďalej ostražitejší...
Lucia18.06
26.11.12,12:03
Teraz to už viem.Je to len moja chyba že som naletela,ale to mi nepomôže. Základné informácie sú zadarmo,ale ak súhlasím s popalatnenou zakázkou mám to poslať. Ale to som s poplatnením som prehliadla. Nebola tam ani žiadna cena(viem že to bol zámer) Skúsim nájsť niekoho kto vie po nemecký a vyzná sa do práva. Možno sa mi to ešte nejako podarí.Stať sa to môže každému,len som nevedela že je to také ľahké :( Ďakujem za snahu
Lucia18.06
26.11.12,12:08
Súhlasím. Tu pekne vidieť ako sa dá zneužiť napr.živnostenský register . Ďakujem za snahu poradiť
Halli
26.11.12,12:10
Teraz to už viem.Je to len moja chyba že som naletela,ale to mi nepomôže. Základné informácie sú zadarmo,ale ak súhlasím s popalatnenou zakázkou mám to poslať. Ale to som s poplatnením som prehliadla. Nebola tam ani žiadna cena(viem že to bol zámer) Skúsim nájsť niekoho kto vie po nemecký a vyzná sa do práva. Možno sa mi to ešte nejako podarí.Stať sa to môže každému,len som nevedela že je to také ľahké :( Ďakujem za snahu

Lucia nie si sama , sú ich tisíce, čo naleteli, aj mne sa to skoro stalo, ale bolo to pred mnohými rokmi a odvtedy som alergická na všetkých čo nasilu niečo ponúkajú a okamžite to hadžem do koša, alebo ruším hovor. Sú svine, ktoré celé dni len rozmýšľajú ako koho obabrať a okradnúť. Pogoogli trochu a spoj sa s tými, ktorým sa to stalo, občas posuň tému, možno sa ti ozve niekto, koho sa to týka, ...veľa štastia, viem ako to robí nervy...
mirkahod
26.11.12,19:51
Aj ja som to podpísala a dnes mi prišlo zaplatiť ja som sa z toho zrútila tiež som na materskej neviem čo stým pomôžte nám
Levik929L
26.11.12,20:34
Asi nas bude takých viac čo to podpisasli, ja teda tiež!!!Je to strašné, ale ja si tiewž niesom vedoma aby tam bola napisana nejaka suma, ale to je teraz jedno, vie mi dast niekto radu čo s tým???Ešte sa mi to v živote nestalo....Vopred ďakujem..
Lucia18.06
26.11.12,21:06
Známi mi poradil aby som tam napísala,hoci aj po slovensky,aby som sa ohradila na to. Že to určite nebudú nemci. Ak mám ale niekoho kto by mi to aj preložil,že by bolo lepšie. No kde niekoho zohnať?! Vraj mám byť pokojná. Dnes mi príde táto veta trochu komická :-/
LeonCupraR
27.11.12,11:59
A nedajú si pokoj. Stále dookola to isté. Ale určite sa mnohí chytia, ináč by to nerobili. Mne minulý týždeň volali z nejakého registra, že si potrebujú overiť údaje a predĺžia mi zmluvu na ďalší rok za necelých akciových 300 €. Hlavne, že som s nimi v živote neuzatváral žiadnu zmluvu, takže nie je čo predĺžiť. Našťastie celkom úspešne fungujem bez akýchkoľvek registrácií v rôznych vyhľadávačoch natož u kadejakých pochybných podvodníckých spoločností. Bohužiaľ pani v telefóne ma stihla v zlej nálade, dostala vynadané za takýto postup, keď sú schopný do telefónu klamať a tváriť sa, že mám u nich nejakú registráciu.
Levik929L
27.11.12,18:16
Ja sa tam tiež chystám napísať...Zmluvu chcem zrušiť a premna za mna si s nimi budem dopisovat aj rok, ale nezaplatím im ani euro!!!Najprv som bola zufala, ale teraz som skor zlostná a hlavmne sama na seba!!!A určite to niesu nemci!!!!
daduska01
28.11.12,10:26
Takychto 'obchodnych partnerov' a registrov je v dnesnej dobe strasne vela. Posielaju emaily, volaju... uz je to nehorazne. Skoro ako africke emaily :) Najlepsie je nereagovat. Ale ak ste uz reagovali a registrovali sa, ihned im to pisomne zruste - ak ste sa registrovali po slovensky, aj zrusenie im napiste po slovensky, alebo dajte niekomu prelozit alebo ak nemate niekoho znameho, tak Google translate pomoze (ak mate aspon zaklady daneho jazyka). Drzim palce, aby sa vam to co najskor podarilo zrusit a nic neplatit!
Levik929L
02.12.12,13:05
Prosím ta neáš náhodou adresu tej firmy kde sme posielali tu potvrdenu zmluvu predtým, neviem totiž či suhlasí adresa ta čo msme to posielali s tou adresou čo je tu dole na tej koopii tej zmluvy čo mi oni teraz zaslali.Je to pre mna doležite dakujem...
Lucia18.06
02.12.12,19:53
Tak som im poslala mail aj list. Dúfam že to pomôže :mee: Každý hovorí ,že im nemám platiť (nie že by som mala s čoho)
Olinka88
07.01.13,13:04
Ako ste prosím vyriešili tento podvod "Slovenský internetový register", musí sa faktúra zaplatiť? Ja som tento nezmysel podpísala v júli 2012 a v decembri mi prišla faktúra na 958,- €. Zajtra chcem ísť k právnikovi, ale ako som si teraz prečítala ich podmienky, (tiež nechápem, že som to prehliadla), prípadné súdne spory sa riadia nemeckým právom, (súd v Hamburgu). Taktiež som si prečítala v nemeckom googli, kde je veľa príspevkov týkajúcich sa súdnych sporov voči DAD Hamburg, pričom každý jeden spor táto spoločnost prehrala. Budem vďačná za každé Vaše vyjadrenie v tejto záležitosti.
Lucia18.06
07.01.13,21:52
práve som sem tiež chcela dať túto otázku. Napísala som im ten hore spomínaný list na ktorí mi odpísali vlastne ho popreli. A dnes mi prišiel ďalší list od nich ,že neevidujú platbu. Sama neviem čo s tým robiť,len sa utešujem, že keď bude najhoršie nejako sa dáme viacerí dokopy a pôjdeme s tým na súd. V podstate je to 3000€ je to obrovská suma pre rodinný rozpočet :( Neviem či by mi to dali stŕhať s materskej :-/
Olinka88
08.01.13,09:44
Ja mám s právnikom stretnutie až v piatok, dám Vám vedieť, akú radu som dostala. Včera som volala aj do tejto firmy DAD Hamburg, zrejme sú na podobné telefonáty zvyknutí, pretože som ich nazývala podvodníkmi a doslova som zúrila, ale tá osoba na linke bola úplne pokojná. Na nemeckej stránke v googli je veľmi veľa prípadov, boli to vlastne komentáre zo súdnych procesov, pričom každý súdny proces menovaná firma prehrala. Je len otázne, či sú schopní dotiahnuť aj slovenské obete k súdu. A potom slovenskí exekúroti si radi na takýchto poctivcoch zgustnú. Je to legánla mafia bez obmedzenia svojich práv, (myslím teraz exekútorov) preto musíme tento podvod okamžite riešiť.
rennka
08.01.13,10:11
Drzim Vam palce, ale tiez si myslim, ze velku sancu nemate. Skuste sa spojit viaceri a ist na to cez SOI alebo pod. Ja osobne podobne listy a e-maily hadzem do kosa a pri telefonatoch dotycnu osobu pri "odrapkavani a oblbovani" vyhod a pod. stopnem a spytam sa rovno kolko to stoji. Najcastejsie to byva od 350 Eur a viac. Podakujem ze namame zaujem, ale o tyzdem uz vola z tej firmy znova nejaka ina osoba...
Lucia18.06
10.01.13,20:55
Dobrý večer. Ako pokračujete,alebo ako ste to doteraz riešila?
mirkahod
11.01.13,08:20
No ja to zatiaľ niako nerieším prišla mi upomienka tak idem hľadať právnika. Tý ktorý to podpísali za konateľa firmi tak to majú vyhraté treba tam len napísať že to nepodpísal konateľ nech si to dajú na súd ale mi ostatný tak to neviem. Nikto ti nevie riadne poradiť čo s tým ale ak bude treba pôjdeme aj na políciu lebo máme ten prvý list čo prišiel boli to 2 papiere na jednom bolo napísane registrácia zdarma a na tom 2 boli ti upravené údaje. Veľkými písmenami zadarmo a potom miniatúrnymi zaplatiť. Podľa mňa je to zavádzanie spotrebiteľa. Zatiaľ mám len tieto informácie. Ani tá televízia nám nepomohla proste to nikto nerieši každý ti povie len nepodpisovať ale čo s tými ľuďmi čo podpísali?????
Lucia18.06
11.01.13,18:28
Veď presne to aj ja hovorím,každý len nepodpisovať nič,ale už som podpísala. Utešujem sa len tým ,že sa nás ,keď bude najhoršie nájde dosť aby sme to dali na súd. Na tú prvú splátku by mi nikto nedal úver (som na materskej) a nie to ešte aj ďalšie roky. Dajú ma na exekúciu a ešte moje deti by to museli platiť :-( Oni napísali základné údaje sú ZADARMO a ostatné sa platia.Podla mňa moje meno a priezvisko je základný údaj!!! Keď mi prišla kópia listu čo som podpísala bol tam odrazu dodatok kde som sa zaviazala zaplatiť túto sumu. Na tom papieri čo som ja podpísala to nebolo. čítala som všetko.Bojím sa toho že sa to bude ťahať dlho ak by sme išli na súd :mee:
Lucia18.06
11.01.13,18:53
ja až teraz pozarám ,že ste mi ešte v decembri písali o tú adresu.Keďže sa tu ešte nevyznám prehliadla som to. Napíšem vám ju ešte?
misoft
11.01.13,19:18
Písalo sa o tom:
http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/regiony/pozor-na-internetovych-podvodnikov-mohli-by-vas-obrat-o-1-000-eur.html
http://www.podnikajte.sk/start-podnikania/c/727/category/pravne-formy/article/pozor-na-duplicitne-registre.xhtml

Inak - používajú podvodné praktiky, nikde som o nich nenašiel kontakt na internete, ani internetovú stránku. Prípadne oznámiť SOI.
calimero1
11.01.13,19:34
Pozor, SOI rieši len vzťahy Firma-Spotrebiteľ (nepodnikateľ), vzťah Firma-Firma nerieši. Tu pomôže len polícia a súd.
mirkahod
11.01.13,20:55
Dnes som sa radila čo s tým, hlavne to neplatiť! Áno sú tam naše udaje méno, priezvisko, a bydlisko ale není tam rodné číslo, alebo občianského ani pečiatka aspoň ja som ju tam nedala. Tieto údaje si nájde aj malé dieťa na internete! A podpis ten nevedia či je Váš! Oni budú písať a vyhrážať sa stým a ten kto sa zľakne zaplatí aj tak sa im to oplatí! No nie. ja neviem dúfajme že sa to niako vyrieší. Ja isto nebudem platiť! A ani nepreberiem doporučený list! Na to nech zabudnú. Už ste sa niekto radil s právnikom? Hlavne má zaujíma o ukončenie objednávky lebo tá tam neni a v zmluve by to malo byť!
Olinka88
14.01.13,16:34
Ja som sa radila s právnikom v piatok. Podľa slovenského práva je takto uzatvorená zmluva (v podstate to zmluva ani nie je - len pochybná objednávka), by na Slovensku platná nebola. V tom zdrape je ale napísané, že prípadné spory sa riadia nemeckým právom - súd v Hamburgu. Môj advokát si myslí, že ani v Nemecku by takáto objednávka nebola právoplatná. Ako som tu už raz písala, v nemeckom googli som čítala niekoľko podobných reakcií, súdy prebehli a každý jeden súd táto podvodnícka spoločnosť prehrala. Nájdete si to na internete.Tiež si myslím, že stavajú na náhode, že sa vždy niekto nájde, kto takúto faktúru dobrovoľne pod akýmsi strachom zaplatí. Koncom týždňa som v Mníchove, opýtam sa známeho advokáta, či by bola takto uzatvorená "objednávka" právoplatná a budem vás tu informovať.
Keď som mala minulý týždeň najväčší jed, volala som priamo do ich firmy,aby si boli vedomí, že aj tu ich máme za podvodnícku bandu, ale tá beštia si to v kľude vypočula a mám sa vraj zariadiť ako chcem.
mirkahod
14.01.13,18:09
Ďakujeme To olinka88 aspoň si nám dvihla náladu. Prosím ťa napíš čo ti povedal ten právnik veľa ľudí naletelo len aby to nezaplatili takým podvodníkom!!! Polícia by to mala riešiť nie ich hovadiny. :))
Lucia18.06
14.01.13,19:39
Ahojte. To je pravda ,že sú tam naozaj len najzákladnejšie údaje. Len taký podstiví ludia ako ja tak tí tam šupli aj pečiatku :confused: a to je na tom to nemecké právo.Do toho človek nevidí a keby niečo tak tam by sme museli na súd. Taktiež som čítala na nete tie prehnané spori, ale už len to že človek sa tým musí zaoberať a peniaze na právnika ...
mirkahod
15.01.13,14:23
Lucka aj keď si dala pečiatku tak to neplať oni budu skúšať ťa dostať aby si to zaplatila nepreber doporučený list od nich ak náhodou pošlú a nechaj to tak. Keby dačo je nás veľa to by sme museli ísť všetci na súd. Ako písala olinka88 to ani není zmluva uvidíme čo nám napíše ako jej poradil nemecký právnik ale myslím si že rovnako ako ten náš. Tak hore hlavu budeme čakať spolu:)
Mária Mojžišová
15.01.13,14:54
Aj dnes pred hodinou telefonovala jedna pani, že máme neplatnú registráciu, že treba po roku predĺžiť. Keď sme ju začali vypočúvať, najprv ja a potom manžel o akú registráciu ide,pretože my sme s nikým zmluvu neuzatvárali, tak telefón položila. Takže buďte všetci stále na pozore. Stále skúšajú...
Lucia18.06
15.01.13,18:11
oj veď kde by som na to zobrala.Určite nezaplatím. Môj známi prokurátor mi hovoril zasa ,že treba všetko preberať. Aby sme vedeli aké kroky robia.Ale aj preto ,že je úplne jedno či to preberieme alebo nie,pretože ak to pošlu doporučene majú doklad. A to je to čo by platilo. V prvý deň ako som dostala list od nich som skoro skolabovala.Rozum mi išiel na plné obrátky a snažila som sa spomenúť prečo som to vlastne podpísala. V jednom som si na 200% istá žiadna poznámka o platení tejto sumy tam nebola. Skúšať budú stále,vždy sa niekto nájde kto naletí :confused:
Lucia18.06
15.01.13,18:12
Budeme čakať spolu:) človeku je hneď lepšie
Lucia18.06
15.02.13,19:08
Ahojte Je niečo nové???
mclaren725
19.02.13,14:12
noo,bohužial aj ja som to podpísal,hoci som to mal na stole celý mesiac.viackrát som to pozrel a aj ja som istý na 100%,že tam nič nebolo o platení tej sumy.
mirkahod
25.02.13,15:56
Ďalšia upomienka čo s tým:(
Lucia18.06
26.02.13,18:33
Aj mne už prišla,naozaj neviem :confused:
Economic
27.02.13,09:36
Asi zase nový portál pribudol : zariadim.sk
Pozrela som si včera podmienky....
Registrácia zadarmo, ale ďalšie záležitosti spoplatnené.
Inak ozaj každý si musí pozrieť všeobecné obchodné podmienky podrobne, aby nenaletel v dnešnej dobe niečomu, čo sa tvári že zadarmo a potom bác zbytočná pálka a ťažkosti zbaviť sa toho.
LeonCupraR
27.02.13,18:12
Základ je neregistrovať sa hore dole kde sa len dá. Navyše v dnešnej dobe nikto nedá nič zadarmo...
Lucia18.06
27.02.13,21:14
Ale ja sa neregistrujem kade tade. Skôr ako reagujete si prečítajte celú tému. Ďakujem za radu
misoft
27.02.13,21:53
Asi zase nový portál pribudol : zariadim.sk

http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=222962&SID=2&P=1

A toto:
http://www.zariadim.sk/cennik.html

Idú "ponúkať" údaje, ktoré sú bežne zistiteľné na internete a zadarmo.
kezeso
28.02.13,07:25
K téme dodám, že zásadne si odkladám listové ponuky od týchto tiežpodnikateľov, či prídu zo Švajčiarska, Nemecka alebo zo Španielska. A to pre prípad, že by sfalšovali moje údaje a podpis, aby som sa mal čím obrániť na súde...čistými formulármi, ktorými preukážem, že prišli, ale neodišli.
LeonCupraR
28.02.13,19:27
Samozrejme som si tému prečítal, práve preto píšem, že sa netreba hore dole registrovať. Citujem teda z úvodného príspevku "Keďže som sa ulakomila na bezplatnú registráciu poslala som to."
mirkahod
11.03.13,14:18
Olinka prosím ťa nevieš niečo viac o tom prišli ďalšie dve upomienky. Prosím ťa odpíš nám Nech sme trocha kludnejšie. Ďakujem
destinydesti
03.04.13,05:05
Neviete mi poradit?Normalne som v soku, som si dala zo srandy svoje meno do Google a vybehla som ako dlznik s presnou adresou, plnym menom,este aj lokalizaciou.Ked som otvorila,v texte uz ako dlznik nefigurujem,len ze som robila v r.92-95 na zivnost statutara pre cesku firmu.Riadne som zivnost ukoncila,dolozila,ze koncim pre cesku firmu.Zaujimave je,ze je to na zivnostensky-register.com,"Zostavné ku dňu: 2 Február, 2012Ak si neželáte zobrazovať vaše údaje na tejto stránke slačte tlačidlo Vymaž a vyplňťe CAPTCHA kód!To mi neznie vobec doveryhodne.Navyse nasa dohoda s ceskou firmou o statutarovi bola ukoncena skor, ako samotna firma a oznamila som to vsetkym organom-dodnes mam doporucene listy a vyzvala som cesku firmu , nech si zariadi vymaz z Obch.reg.Teda, vobec mi nie je prijemne, ked si ma niekto hodi do Googlu, prve, co vidi - zoznam dlznikov uff. Mate niekto aj s tymto skusenost?
Economic
03.04.13,05:41
Neviete mi poradit?Normalne som v soku, som si dala zo srandy svoje meno do Google a vybehla som ako dlznik s presnou adresou, plnym menom,este aj lokalizaciou.Ked som otvorila,v texte uz ako dlznik nefigurujem,len ze som robila v r.92-95 na zivnost statutara pre cesku firmu.Riadne som zivnost ukoncila,dolozila,ze koncim pre cesku firmu.Zaujimave je,ze je to na zivnostensky-register.com,"Zostavné ku dňu: 2 Február, 2012Ak si neželáte zobrazovať vaše údaje na tejto stránke slačte tlačidlo Vymaž a vyplňťe CAPTCHA kód!To mi neznie vobec doveryhodne.Navyse nasa dohoda s ceskou firmou o statutarovi bola ukoncena skor, ako samotna firma a oznamila som to vsetkym organom-dodnes mam doporucene listy a vyzvala som cesku firmu , nech si zariadi vymaz z Obch.reg.Teda, vobec mi nie je prijemne, ked si ma niekto hodi do Googlu, prve, co vidi - zoznam dlznikov uff. Mate niekto aj s tymto skusenost?

Ja nerozumiem tomuto : "Robila som na živnosť štatutára pre českú firmu" Takýto výraz teda vôbec nepoznám. Štatutárom ma menuje buď zakladateľ alebo valné zhromaždenie. Ale robiť štatutára na živnosť je čo za blud ? Ak si mala živnosť, tak poskytnuté služby alebo tovar si fakturovala českej spoločnosti, takže si bola normálny podnikateľ, nie ? Opravte ma ak sa mýlim, niekto, prosím.
destinydesti
03.04.13,06:53
Ja nerozumiem tomuto : "Robila som na živnosť štatutára pre českú firmu" Takýto výraz teda vôbec nepoznám. Štatutárom ma menuje buď zakladateľ alebo valné zhromaždenie. Ale robiť štatutára na živnosť je čo za blud ? Ak si mala živnosť, tak poskytnuté služby alebo tovar si fakturovala českej spoločnosti, takže si bola normálny podnikateľ, nie ? Opravte ma ak sa mýlim, niekto, prosím.Jo,musela som mat zivnost /ich podmienka/ a fakturovala som sluzby.Som si to teraz pozerala.Potom prislo rozdelenie republiky a "stala som sa"statutarom,vybavila zapis ich firmy cez Zivn.reg. ,do Obch.reg., IC a pod.Ako si to v Prahe zariadili,to uz neviem,dajme tomu, ze ma menoval zakladatel.Kedze "sluzby" ukoncili, dostala som "vypoved",dohodli sme sa, nebola napln, nevedeli, v com dalej budu a ci budu podnikat na Slovensku. Tym padom, hoci som volnu zivnost mala este do 2005,kym som si ju riadne nezrusila, som dala pisomne doporucene na vsetky organy info aj s copy ukoncenia dohody od nich,ze prestavam byt statutarom danej firmy a ich som vyzvala, aby si zariadili vymaz z registra, pokial nebudu dalej podnikat - to ale nevedeli este, ako dalej. A odpoved mi aj tak neprisla z danej firmy.Takze takto to asi bolo.Co je pre mna dolezitejsie, ze figurujem ako dlznik,hoci bez dlhov a ta stranka.
Economic
03.04.13,06:58
Jo,musela som mat zivnost /ich podmienka/ a fakturovala som sluzby.Som si to teraz pozerala.Potom prislo rozdelenie republiky a "stala som sa"statutarom,vybavila zapis ich firmy cez Zivn.reg. ,do Obch.reg., IC a pod.Ako si to v Prahe zariadili,to uz neviem,dajme tomu, ze ma menoval zakladatel.Kedze "sluzby" ukoncili, dostala som "vypoved",dohodli sme sa, nebola napln, nevedeli, v com dalej budu a ci budu podnikat na Slovensku. Tym padom, hoci som volnu zivnost mala este do 2005,kym som si ju riadne nezrusila, som dala pisomne doporucene na vsetky organy info aj s copy ukoncenia dohody od nich,ze prestavam byt statutarom danej firmy a ich som vyzvala, aby si zariadili vymaz z registra, pokial nebudu dalej podnikat - to ale nevedeli este, ako dalej. A odpoved mi aj tak neprisla z danej firmy.Takze takto to asi bolo.Co je pre mna dolezitejsie, ze figurujem ako dlznik,hoci bez dlhov a ta stranka.

Dlžník si ako fyzická osoba ? Dlžník je tá česká firma ?
Kde dlhuješ sociálnej poisťovni, zdravotnej, či DÚ ? Strašne chaoticky to píšeš, prepáč....
destinydesti
03.04.13,07:20
Chaoticky, pretoze maly sok :-) Podstata je, ze nie som dlznik nikde, mam vsetko vysporiadane k ukonceniu zivnosti /aj teraz/, len ked si dam meno do Googlu, na www. zivnostensky-register.com," hned cervenym dlznik s mojimi udajmi, adresou s prepojenim na tu cesku firmu, kde tiez nepisu nic o dlhu a poznamka na www stranke : "Zostavné ku dňu: 2 Február, 2012Ak si neželáte zobrazovať vaše údaje na tejto stránke slačte tlačidlo Vymaž a vyplňťe CAPTCHA kód!" Dokonca aj www.Dlznik.zoznam.sk po rozkliknuti:Subjekty Nájdených záznamovSociálna sieť firiem 1,Dlžníci- Nájdených záznamov,Burza pohľadávok 0,Záložné práva 0,Poistné 0,Dane 0,Miestne dane 0,Konsolidačné pohľadávky 0,Vyhlásené konkurzy 0, Reštrukturalizácie 0. Joj, aj na http://az-europe.eu/sk/firmy-na-slovensku , tam zase figurujem ako firma moje meno a pod tym ta ceska firma.Proste nechapem a nie je mi to prijemne,ked si niekto da moje meno do Googlu, aby toto vyskocilo :-(
destinydesti
03.04.13,07:47
A ked pozriem orsr.sk uplny vypis, tak som vedena od r.1994 do r. 2004 ako statutarny organ - podnikatel JA /co nie je tiez pravda, pretoze nie tak dlho, ale aspon som tam vymazana a v aktualnom nefigurujem.Mam pocit, ze tie www.stranky, ktore uvadzam, su zavadzajuce, su tam reklamy na pozicky a keby som vyplnila napriklad ten kod, bud si zavirim PC alebo mi tiez pride poukazka. Preto sa pytam, ci mate niekto skusenost. A ako sa z toho dostat.
Lucia18.06
06.08.13,19:24
Ahojte. Tak ako je niečo nové ????
mirkahod
03.09.13,16:30
Viete niečo nové? Prišla ďalšia už aj s upomienkou. Prišlo Vám ešte niečo zaplatili ste?
Lucia18.06
21.11.13,11:37
Ahojte. Znovu sa pýtam či máte niečo nové. Prestali mi chodiť upozornenia na mail s témy. Som si nevšimla posledný príspevok mirkahod. Dnes mi prišla nová faktúra na ďalší rok. Nemôžem uveriť že už jeden prešiel. Do decembra vraj ak nevyplatím tú prvú faktúru(čo mi prišlo dávnejšie)dajú ma na súd. Každý povie, že len čakať čo spravia. Dúfam že nič :/ K tej to faktúre mi poslali aj druhú ktorá je asi v chorvátskom jazyku. Je na sumu 990€. Poslali vám už niekomu výzvu na súd???
avalik
21.11.13,12:06
Ahojte. Znovu sa pýtam či máte niečo nové. Prestali mi chodiť upozornenia na mail s témy. Som si nevšimla posledný príspevok mirkahod. Dnes mi prišla nová faktúra na ďalší rok. Nemôžem uveriť že už jeden prešiel. Do decembra vraj ak nevyplatím tú prvú faktúru(čo mi prišlo dávnejšie)dajú ma na súd. Každý povie, že len čakať čo spravia. Dúfam že nič :/ K tej to faktúre mi poslali aj druhú ktorá je asi v chorvátskom jazyku. Je na sumu 990€. Poslali vám už niekomu výzvu na súd???

ty si im este neposlala vypoved zmluvy podla obchodnych podmienok?
Lucia18.06
24.11.13,18:55
Akých podmienkach.žiadne tam niesu. Jediná podmienka je, že pred ukončením tretieho roku sa tá výpoveď môže poslať. To sú ich podmienky "zmluvné"
voloda-valer
26.01.14,14:53
Čítam vaše príspevky už skoro druhy rok, mam ten istý problém z internetovým registrom ako ostatný a stále čakám čo sa bude diať. Zaujímalo by ma ako dopadla tá pani ktorá spomínala že má nejakého známeho v Mníchove. Ak viete niekto niečo nové prosím napíšte otom. Vďaka všetkým.
Lucia18.06
18.02.14,19:19
mám známu v Rakúsku tá mi to všetko preložila, pozisťovala,a aj napísala nejaké listy. Nakoniec dospela k dvom záverom 1.IGNOROVAŤ , 2. SÚDIŤ SA. Naozaj neviem v čom je väčšia istota. Možno keby sa dáme viacerí do kopy a spíše sa žaloba ?!
Lucia18.06
18.02.14,20:28
Ak by sme sa viacerí dali do kopy ľahšie by sa to riešilo. Aj kvôli poplatkom
maria anna
06.03.14,08:06
prisla dalsia upomienka, ma niekto nieco nove?
mirkahod
08.03.14,17:10
Ak by k tomu došlo ja sa isto prídám tiež zatiaľ čakám čo sa bude diať!
Lucia18.06
16.03.14,21:35
hmmm..už len čakať či ich to neomrzí. Že majú na to žalúdok :confused:
adriankaka
26.03.14,12:15
Ahojte,som jedna z Vas,ktora naletela,ja som uz dostala list ze moju pohladavku davaju tretej firme,vymahacskej,bola som u pravnicky,ona povedala,ze len tak lahko nemoze nejaka firma na slovensku vymahat bez slov.sudu,mam pockat a ak by niekto taky prisiel,ona to bude riesit na Slovensku na sude a udajne nemaju sancu vyhrat s tym zdrapom papiera,co beru oni ako zavaznu nasu objednavku,taze cakajme a informujme sa mezdi sebou a spolu postupujme aj pravne ak bude treba.Napiste ak ste niekto dostali to co aj ja.Dakujem.
Lucia18.06
06.05.14,20:19
mne to prišlo ešte na jeseň. A odvtedy aj nejaké upomienky o nezaplatení.
maria anna
11.07.14,09:32
uz je to tu opat, chvilu dali pokoj a znova hodili dalsiu postu do schranky, uz zase nedaju pokoj
maria anna
11.07.14,09:32
napiste, ak niekto nejake kroky v tomto podnikol, pomohlo by to viacerym
Lucia18.06
20.08.14,20:34
Veru na chvílu dali pokoj a zasa kazia deň,teda mesiac vlastne rok. Každému sa raz všetko vráti. Mne prišlo upozornenie s červeným "pásikom" ,ale na takom istom papieri s jedným podpisom asi ma dávajú na súd. To mi aj pred rokom poslali. Už chcú skoro 2000€
bodliak
20.08.14,20:56
"napiste, ak niekto nejake kroky v tomto podnikol, pomohlo by to viacerym "

Tým krokom by mala byť registrácia menej známych mien, napríklad poslancov, štátnych tajomníkov, ministerských úradníkov, sudcov, prokurátorov na všetkých podvodníckych portáloch tohoto typu.

Keď im začnú chodiť faktúry, zobudia sa aj kompetentní.
mirkahod
18.09.14,07:37
A je to tu znova zas mám zlý pocit keď som to našla v schránke prišlo to aj iným? suma1.916,- a1.341,20 na vrch 30% z ceny. Kedy toto skončí?! Čo keď sa to vyšplhá na také sumy že nám aj dom zoberu?:(
maria anna
18.09.14,09:37
Ja som tiez mala dnes zly pocit, ked som zbadala tu obalku. Tiez sa ta suma zacina splhat hore. Vie niekto poradit? Chcela by som vediet, ci sa da s tym nieco robit. Keby to dal niekto do televizie nebolo by to zle. Ked sa niekto pytal niekoho nech da vediet, co s tym sa da robit. Alebo kde to moze az zajst, dakujem!
Lucia18.06
18.11.14,21:36
Známa žije v Rakúsku pozrela sa na to.Aj si skúsila s nimi dopisovať. Bezvýsledne. Oni si stoja za svojim.No myslím si že ak by to dali na súd neprejde im takáto "zmluva". Najlepšie by bolo zohnať nejakého euro právnika. Niekde som čítala ,že je lepšie zažalovať ich ako prvých aby sa to riešilo na Slovensku. Na nete je viac prípadov kde ich zažalovali a zakaždým vyhral obyčajný človek. Asi len čakať a nerozčulovať sa nad tým.