Danielle369
26.02.06,10:01
:eek: Prosím Vás,doteraz som daň zo mzdy dávala do kolonky mzda,že vraj to nie je správne?Mám ich dať ako výdavok neovplyvnujúci základ dane?Ešte nemám účtovnú uzávierku spravenú.Dakujem,som pred porážkou.
Maya1
26.02.06,09:04
:eek: Prosím Vás,doteraz som daň zo mzdy dávala do kolonky mzda,že vraj to nie je správne?Mám ich dať ako výdavok neovplyvnujúci základ dane?Ešte nemám účtovnú uzávierku spravenú.Dakujem,som pred porážkou.
Ak sa bavíme v JÚ o dani zo mzdy , potom mzda, ak sa bavíme o preddavkoch na daň z príjmu, tak VNZD
Danielle369
26.02.06,09:07
Maja bavíme sa o preddavkov zo mzdy ,ktoré sa aj posielajú na DU.
lenkak
26.02.06,09:14
Do miezd sa zapisuje čistá mzda zamestnanca + odvody za zamestnaca + daň zamestnanca. Spolu to tvorí hrubú mzdu zamestnanca. Takže v JU je to kolonka Mzda.
Danielle369
26.02.06,09:32
Díky Lenka,máš bod.Už som sa potila,že to musím všetko preeobiť.
johny18
26.02.06,18:33
odvody za zamestnanca sa zapisuju do kolonky Platby do fondov poistenia, nie do kolonky Mzdy.
lenkak
26.02.06,18:41
Na základe výpisu z bankového účtu sa bude účtovať uhradené poistné a daň v sústave jednoduchého účtovníctva nasledovne:

1. úhrada do Sociálnej poisťovne, Zdravotných poisťovní, DU - odvody:

Celú sumu do výdaja peňažných prostriedkov na bankovom účte a do “výdavkov vynaložených na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov celkom” a v členení na:

– “mzdy” sumu xxx Sk, ktorá predstavujú poistné platené zamestnancom,

– “platby do poistných fondov a garančného fondu” sumu yyy Sk, ktorá predstavujú poistné platené zamestnávateľom.
johny18
26.02.06,19:04
Pouzivam program Pohoda 2006, kde mi poistne do fondov za zamestnanca a tiez poistne do fondov za zamestnavatela automaticky zauctuje do kolonky Platby do fondov poistenia. Poistne do fondov za zamestnanca mi zauctuje jednou sumou kde je zahrnute aj poistne platene zamestnancom a poistne platene zamestnavatelom. Preddavkovu dan z prijmov mi zauctuje do kolonky Mzdy.
lenkak
27.02.06,23:25
Ja používam MRP, a tam mi to funguje tak ako som písala.
Dada
28.02.06,05:46
Pouzivam program Pohoda 2006, kde mi poistne do fondov za zamestnanca a tiez poistne do fondov za zamestnavatela automaticky zauctuje do kolonky Platby do fondov poistenia. Poistne do fondov za zamestnanca mi zauctuje jednou sumou kde je zahrnute aj poistne platene zamestnancom a poistne platene zamestnavatelom. Preddavkovu dan z prijmov mi zauctuje do kolonky Mzdy.

V Globálnom nastavení si musíš zmeniť predkontáciu a nastaviť to tak, aby platby do fondov zamestnanec ti účtovalo do miezd.
ivanam
28.02.06,12:49
Ja to robím tak isto