Mona Lisa
26.11.12,15:16
Firma kupila do prevadzky kan.nabytok z CR.
Preukazala sa kartickou, ze je platca DPH . Dodávatel vystavil fa. bez DPH /co si myslim je OK/, ale zaroven do poznamky napisala:

Osobou povinnou přiznat daň je příjemce plnění (dle čl.36 Směrnice Rady 2006/,112lES).
Tento clanok , ak som dobre videla hovori o spotrebnej dani.

Nikde neuvadzaju, ze firma ma narok na odpocet v zmsle zakona.....

Poradite?
KEJKA
26.11.12,14:40
bez ohľadu na §§, nejdem to kontrolovať, ale osobou povinnou platiť daň sa rozumie platiť DPH v SR.
Nárok na odpočet vzniká alebo nevzniká v zmysle slov.Z_DPH, to už na faktúre nemusí byť uvedené.
Mona Lisa
26.11.12,14:53
bez ohľadu na §§, nejdem to kontrolovať, ale osobou povinnou platiť daň sa rozumie platiť DPH v SR.
Nárok na odpočet vzniká alebo nevzniká v zmysle slov.Z_DPH, to už na faktúre nemusí byť uvedené.
Vychádzala som z toho, ze na skoleniach upozornovali na to, aby bolo aj na fa oznacene, ci prijemca je povinny platit DPH resp. nie...
dobre je uviest aj smernicu EU.....

Ale od hliadnuc od toho, ako by ste postupovali, dodanili by ste a zaroven odpocitali by ste DPH .
A ak to nie je podstatne co sa uvedie, preco potom spominaju smernicu, ktorá este k tomu hovori o spotrebnej dani?
ja*nka
27.11.12,09:02
112ta smernica hovori o DPH a nie o spotrebnych daniach.
tu je znenie cl 36:

Článok 36
Ak sa má tovar odoslaný alebo prepravený dodávateľom, nadobúdateľom alebo treťou osobou inštalovať alebo montovať so skúšobnou prevádzkou alebo bez nej dodávateľom alebo na jeho účet, za miesto dodania tovaru sa považuje miesto, kde sa tovar inštaluje alebo montuje.

Ak sa inštalácia alebo montáž vykonáva v inom členskom štáte, než je členský štát dodávateľa, členský štát, na území ktorého sa vykonáva inštalácia alebo montáž, prijme opatrenia potrebné na zabezpečenie toho, aby nedošlo v tomto členskom štáte k dvojitému zdaneniu.

tento clanok hovori o dodani tovaru s montazou a instalaciou, takze odvolavka by mala byt v poriadku.
samozdanis a hotovo
Mona Lisa
29.11.12,21:39
112ta smernica hovori o DPH a nie o spotrebnych daniach.
tu je znenie cl 36:

Článok 36
Ak sa má tovar odoslaný alebo prepravený dodávateľom, nadobúdateľom alebo treťou osobou inštalovať alebo montovať so skúšobnou prevádzkou alebo bez nej dodávateľom alebo na jeho účet, za miesto dodania tovaru sa považuje miesto, kde sa tovar inštaluje alebo montuje.

Ak sa inštalácia alebo montáž vykonáva v inom členskom štáte, než je členský štát dodávateľa, členský štát, na území ktorého sa vykonáva inštalácia alebo montáž, prijme opatrenia potrebné na zabezpečenie toho, aby nedošlo v tomto členskom štáte k dvojitému zdaneniu.

tento clanok hovori o dodani tovaru s montazou a instalaciou, takze odvolavka by mala byt v poriadku.
samozdanis a hotovo

Ale ved k ziadnej montazi ani instalacii neprislo. Tak ako moze byt odvolavka poriadku. To samozdanenie je v poriadku. ale aj oddanenie tam chýba.