Emika
26.02.06,11:33
Ahojte,
mám doklad "zúčtovanie tržieb za obdobie 26.12.2005 - 1.1.2006"
je to príjem do roku 2006??
A ešte jedna otázočka skôr technická. Na základe tohoto dokladu účtujem:
1 x príjem neovplvňujúci daň
1 x príjem za služby
1 x vznik záväzku.
Mám ten doklad odfotiť a založiť aj ku knihe záväzkov a aj k pohybom pokladne? Je to to taký dlhý slíž cca 1m, tak si to neviem dosť dobre predstaviť.
Vďaka. Pekný zvyšok dňa.
KEJKA
26.02.06,10:44
nerozumiem čo je to za doklad? Tvoje tržby?
Z ERP, čo čo?
Manual
26.02.06,10:45
Ahojte,
mám doklad "zúčtovanie tržieb za obdobie 26.12.2005 - 1.1.2006"
je to príjem do roku 2006??
A ešte jedna otázočka skôr technická. Na základe tohoto dokladu účtujem:
1 x príjem neovplvňujúci daň
1 x príjem za služby
1 x vznik záväzku.
Mám ten doklad odfotiť a založiť aj ku knihe záväzkov a aj k pohybom pokladne? Je to to taký dlhý slíž cca 1m, tak si to neviem dosť dobre predstaviť.
Vďaka. Pekný zvyšok dňa.
Príjem za tržbu je vždy príjem ovpl. základ dane. A podľa toho čo predávaš. Je to tovar ? material ? služba ? Podľa toho je to príjem. Do záväzokov nič neúčtuješ ale cez príjmový pokl. doklad. Ale Prečo je to na prelome rokov ? Prečo nebola kasa stav k 31.12.2005 ?
liba2
26.02.06,10:54
Ahojte,
mám doklad "zúčtovanie tržieb za obdobie 26.12.2005 - 1.1.2006"
je to príjem do roku 2006??
A ešte jedna otázočka skôr technická. Na základe tohoto dokladu účtujem:
1 x príjem neovplvňujúci daň
1 x príjem za služby
1 x vznik záväzku.
Mám ten doklad odfotiť a založiť aj ku knihe záväzkov a aj k pohybom pokladne? Je to to taký dlhý slíž cca 1m, tak si to neviem dosť dobre predstaviť.
Vďaka. Pekný zvyšok dňa.
Ak ide o doklad z ERP, potom treba pripomenúť, že je povinnosť urobiť denne uzávierku pokladne, po skončení mesiaca uzávierku za mesiac, a uzávierku roka!
Emika
27.02.06,07:56
Nie je to klasický doklad z pokladne. Je to výstup z terminála TIPOS, takže tam sa nedá ovplyvniť uzatvorenie pokladne. Je to naprogramované po týždňoch. Tak toľko k tomu obdobiu. Tržby nie sú môj zdaniteľný príjem pretože ide iba o zúčtovanie tržieb, mojím príjmom je odmena mandatára podľa mandátnej zmluvy. Už som tu raz mala na túto tému diskusiu. Na zúčtovaní mám prijaté vklady - výhry, moju odmenu a to čo mám odviesť TIPOSu. Takže aby sedala pokladňa zaúčtujem prijaté vklady ako príjem neovplyvňujúci daň, moju odmenu ako príjem ovpyvňujúci daň a to čo mám na úhradu voči TIPOSu ako záväzok do knihy záväzkov. ten sa uhradí v termíne splatnosti cez banku. Je to trochu pomotané ja viem.