andreaS
26.02.06,11:31
Potrebovala by som poradit ako nainstalovat novu verziu OMEGY kde je zaroven aj navyse dalsie komponenty tohto programu. Zavolala by som priamo na ich infolinku, len nakolko sa dostanem do kancelarie, kde sa nachadza pocitac, na ktory to potrebujem dostat, len cez vikend alebo cez tyzden po 16.00 tak skusam tuto moznost.

Konkretne ide o to, ze prisla ponuka na danove priznanie PO, zatial mi funguje len ako demoverzia, ale prislo cd, kde je uz aj novsia verzia programu a plus je tam navyse aj toto danove priznanie a poznamky.

Skusala som na cd-cku dat upgrade a len mi zmenilo verziu, ked som dala "ostra verzia" tak mi ponukne ine miesto na instalaciu ako to, kde sa nachadza moj subor pre OMEGU. Skusila som to potvrdit aj tak, potom vyskocila tabulka, kde som zaskrtla PREINSTALOVAT tak som myslela, ze to bude ok, lenze mne sa znovu dalsi krat nainstalovala omega.

Moj subor sa nachadza na C:/Program files/omega a mne ju nainstalovalo na C:/Omega - toto mi ponukne aj pri preinstalovani ked dam ostra verzia.

Dakujem za akukolvek pomoc.

V najhorsom to skusim s tou infolinkou, len to budem komunikovat bez pocitaca, len tak z pamati...
liba2
26.02.06,10:53
Potrebovala by som poradit ako nainstalovat novu verziu OMEGY kde je zaroven aj navyse dalsie komponenty tohto programu..........
Verzia s novým modulom (daň.prizn.) sa inštaluje ako ostrá verzia. Ja som toto robila už viackrát (stále sa niečo dokupovalo) a vždy mi ponúka cestu C:/Omega.... V tej ostrej verzii je možné prepísať v cieľovom adresári označenie disku, čo aj robím, lebo mám v PC 3 licencie na rôznych diskoch, ale pokračuje vždy slovo Omega.
andreaS
26.02.06,11:20
Lenze mne to neponuka zmenit cielovy adresar.. keby to urobil tak nemam problem..

Mne len pri kliknuti na "ostra verzia" vyhodi toto: vid prilozeny obrazok

Skusila som to aj napriek tomu potvrdit a nic ine neurobilo, len mi nainstalovalo druhy krat celu omegu.. s tou povodnou sa nic neudialo.. skusala som potom pôvodnu verziu, ktoru mam umiestnenu v Program files, dala som si to danove priznanie a stale mi vypisuje, ze to je demoverzia...

takze ako to mam urobit?
jess
26.02.06,11:22
ÁNO...inštaluješ OSTRÚ verziu, nie upgrade ! Ak si si dokúpila DP + poznámky, tak by sa ti demo tohto modulu malo zrušiť .
Ono automaticky Ti hodí na c/Omega a keďže ty to máš v c/Program files/Omega, tak treba len zmeniť cestu na inštaláciu.
andreaS
26.02.06,11:28
ALE AKO? KED MI NEPONUKA ZMENU ADRESARA!!!!
jess
26.02.06,11:31
Adi , skús si zazálohovať svoju Omegu a nainštaluj si novú ostrú verziu do c/Omega a potom si svoju zálohu prekopíruj ho C:/Omega a funguj tak, že už budeš mať LEN v C:/OMEGA súbory....a vlastne odtiaľ sa ti bude Omega spúšťať.........nebudeš mať potom ani v budúcnosti problém s inštaláciou .
andreaS
26.02.06,11:40
No a to je ten problem.. zakazdym musim menit subor, lenze mna to uz nebavi.. potom mam omegu nainstalovanu nie raz ale hned niekolkokrat... potom mi pre istotu nejde spustit, nenajde archiv a ine veci.... potom znova volat kvoli heslu.... A teraz to mam urobene, tak ako mi to nakazali v krose po telefone - to som stihla hotline tak tak....

Ale nemyslim si, ze by bola podmienka mat ten subor kdesi presne podla nich.. ved to je somarina..

Najviac ma na tom stve, ze nie som ziadny laik, ze viem, co stukam, co si mam vybrat, co potvrdit.... rozumiem tomu a vecne mam s novou instalaciou cez cd alebo aj cez internet problem...

Ale dakujem vam baby.
UCET
26.02.06,12:38
Instalujem Omegu vo viacerych firmach a viac krat. Omega nemusi byt priamo na C i ked je to najlepsie. Ale pri instalaciu ostrej Omegy ti musi vzdy ponuknut volbu na zmenu cesty!!!
jess
26.02.06,12:41
Instalujem Omegu vo viacerych firmach a viac krat. Omega nemusi byt priamo na C i ked je to najlepsie. Ale pri instalaciu ostrej Omegy ti musi vzdy ponuknut volbu na zmenu cesty!!!

.... skúšala so si znovu nainštalovať CD s ostrou verziou 9.00 a fakt ti neponúkne zmeniť cestu, hneď po kliknutí na ostrú verziu sa ti ukáže tá obrazovečka, ktorú priložila andrea :cool:
Reina
26.02.06,13:44
skús toto riešenie, daj si CD do mechaniky a daj si ho napr. cez tento počítač preskúmať. Myslím, že pod omegou, inštall, ostrá bude súbor omega.lic, ktorý si skopíruj do adresára, kde máš tú svoju omegu /myslím, že to bolo na céčku pod program files./ Takto tam budeš mať už aj to rozšírenie na Daň. priznanie.
No a novú verziu si stiahneš z ich stránky www.kros.sk. a máš to. Ja to tak robím, pretože mám viac licencíí na jednom PC a nemám s tým problém.
pekný zvyšok "pracovnej" nedele.
slnko
26.02.06,19:36
nedávaj voľbu " preinštalovať" ale "ďalšiu instaláciu" a vtedy Ti ponúkne zmeniť cestu.
andreaS
27.02.06,07:21
dakujem za tipy.. vyskusam, ale do tej kancelarie sa zas najskor dostanem v sobotu ... ale asi vybehnem aj skor :o)) len tento tyzden mam uz dost nabity