Danadora
27.11.12,12:55
Chcela by som poprosit o radu.
Ake su moznosti zalozenia pobocky zahranicnej firmy na Slovensku a od coho zavisi typ pobocky, pre ktory sa rozhodnem? Pracujem pre cloveka, ktory ma zalozenu s.r.o. v CZ a rad by si zalozil pobocku tejto firmy na SK. Tu mu mam zalozit ja, ale vobec sa neviem pohnut, nakolko netusim o aky typ zriadenia by malo ist - odstepny zavod, organizacna zlozka, s.r.o.???. Dotycny mi nepomoze radami o tom ako to funguje v CZ, nakolko sa jedna o taliana. Este doplnim, ze na zaciatok by firma bola pasivna (ide mu len o pritomnost na SK), casom by mozno vykonavala obchodne aktivity.
Vopred dakujem za akekolvek rady.
KEJKA
27.11.12,12:29
vylučuje založenie samostatnej sro?
Ak áno, nechce sro, tak pobočkou môže to byť len prevádzkáreň, ktorú prihlási na DU.
Danadora
27.11.12,12:33
vylučuje založenie samostatnej sro?
Ak áno, nechce sro, tak pobočkou môže to byť len prevádzkáreň, ktorú prihlási na DU.

DAKUJEM za reakciu. A dcerska spolocnost to nemoze byt? Org. zlozka nema pravnu subjektivitu a dcerska spolocnost ma, je tak?
Viem v oboch pripadoch tento subjekt zalozit aj sama, ak nemam pravnicke vzdelanie alebo sa nutne musim obratit na pravnika?
KEJKA
27.11.12,17:12
DAKUJEM za reakciu. A dcerska spolocnost to nemoze byt? Org. zlozka nema pravnu subjektivitu a dcerska spolocnost ma, je tak?
Viem v oboch pripadoch tento subjekt zalozit aj sama, ak nemam pravnicke vzdelanie alebo sa nutne musim obratit na pravnika?dcérska spoločnosť je tiež samostatná sro, ale ZI zaplatí CZ spoločnosť=matka
ak by šlo o sro ako som uviedla ja, zakladateľ by bola tá istá osoba ako v CZ firme.
všetky tebou uvádzané formy môžu byť.
tá prevádzka je jednoduchšia, ale účtovníctvo by sa viedlo v ČR......ako pre stredisko /zjednodušene povedané/
PU pre SR-sro bude čisto slovenské.
to neviem, či vieš alebo nevieš a aké postavenie máš voči spoločnosti.
o tom kto môže a nemôže zakladať v zmysle platnej legislatívy sú tu siahodlhé diskusie.
domenico.office
27.11.12,17:33
DAKUJEM za reakciu. A dcerska spolocnost to nemoze byt? Org. zlozka nema pravnu subjektivitu a dcerska spolocnost ma, je tak?
Viem v oboch pripadoch tento subjekt zalozit aj sama, ak nemam pravnicke vzdelanie alebo sa nutne musim obratit na pravnika?

s.r.o. jednoduchšie, organizačná zložka zložitejšie. Organizačná zložka má právnu subjektivitu. Môžeš aj sama, ak sa cítiš na to.
KEJKA
27.11.12,18:02
organizačná zložka nemá právnu subjektivitu.