Sinkl
27.11.12,16:44
Dobrý deň,
poprosila by som Vás o radu. Som konateľ firmy, ktorá má v leasingu automobil. Firma má však exekúciu pre dlh, ktorý nie je schopná pre jej neplatičov splácať. Auto, ktoré má firma v leasingu je však potrebné k jej fungovaniu. Exekútor si dal žiadosť na prevod majetkového práva na auto po jeho splatení. Splatiť tam treba ešte dosť. Firma spláca auto len s ťažkosťami a tak sa pýtam:
-môžem odstúpiť leasing auta inej osobe, ak ho nevládzem splácať? Auto je ešte v majetku leasingovky.
- neprejde exekúcia na človeka čo si auto po mne -respl firme preberie?

Veľmi Vás prosím o radu. Ďakujem
Wes
27.11.12,16:10
Zaujímavá otázka. Tiež by som rad vedel odpoveď.
Pokiaľ je majiteľom leasingovka auto nie je majetkom povinného. Ak prestaneš splácať leasingovka auto predá a vyrovná istinu plus príslušenstvo. Ale čo ak auto prepíšeš skôr ako auto bude splatené. Veď predsa pokiaľ sa dlžník dostane do platobnej neschopnosti tak je možnosť vždy prepísať auto na inú osobu, ktorá bude ďalej platiť leasing a teda aj úroky. Myslím, že takúto možnosť by leasingovka skôr zvolila ako predaj auta. Hmm už je len otázne, či je také niečo možné. :)

Kto vie odpoveď?
Wes
27.11.12,16:12
Zaujímavá otázka. Tiež by som rad vedel odpoveď.
Pokiaľ je majiteľom leasingovka auto nie je majetkom povinného. Ak prestaneš splácať, leasingovka auto predá a vyrovná istinu plus príslušenstvo. Ale čo ak auto prepíšeš skôr ako auto bude splatené. Veď predsa pokiaľ sa dlžník dostane do platobnej neschopnosti tak je možnosť vždy prepísať auto na inú osobu, ktorá bude ďalej platiť leasing a teda aj úroky. Myslím, že takúto možnosť by leasingovka skôr zvolila ako predaj auta. Hmm už je len otázne, či je také niečo možné. :)

Kto vie odpoveď?
uctokrajan
27.11.12,18:50
Ked prestanes splacat, je to porusenie zmluvy a lesingovka Ti auto odoberie. Postupenie leasingu inej osobe musi schvalit leasingova spolocnost.
Sinkl
29.11.12,17:58
Ďakujem- skúsim teda skočiť do leasingovej spoločnosti - čo oni na to. Dik
sisalka
13.12.12,07:45
Dobrý den chcem sa opýtať dávno som mala auto na leasing dala ale potom som to nemohla splacať tak mi auto zobrali.Ide o to že doteraz musím platiť za niečo čo nemám platím každý mesiac povinne ako oni chcú auto mi zobrali je normálne že musím plaťiť auto ked ho nemám?? Dakujem