samuelovic
27.11.12,17:11
v 1993 som mal cca 6mesiacov živnosť. Požiadal som živnostenský úrad písomne o zrušenie živnost. Živnostenský úrad mi poslal odpoveď , že je potrebné zaplatiť šek - správny polatok a doniesť k nahliadnutiu. Šek som zaplatil, doniesol k nahliadnutiu a bol som v tom, že je všetko ok. PO cca 18 rokoch som bol evidovaný na urade práce, kde mi zistili,že mám stále otvorenú živnosť.

čo s tým?
na živnostenskom najprv tvrdili, že som nezaplatil šek, keď som im ho ukázal, tak tvrdili že som ho nepredložil k nahliadnutiu, hoci tam už nikto nerobí s toho času keď som živnosť rušil . Najnovšie sa sa šef živnostenskeho odvoláva, že som si to mal skontrolovať na internete, hoci v 1993 nič take nejestvovalo.
Ak som počas celej tej doby bol zamestnaný mal som platiť dáke odvody?

ďakujem
Mila123
27.11.12,16:15
ej kto by si to tak ďaleko pamätal.....
ale teraz nie si povinný platiť ani do SP a ani do ZP, dokonca nemusíš podávať DP, stačí RZD....
tak teraz znovu zruš živnosť a vec je vyriešená........oznám to na DU cestou ŽÚ......nedostal si nové DIĆ niekedy pred cca 7 rokmi?
dunlop007
28.11.12,06:30
nikdy ti neprislo nic z danoveho ani socialnej poistnovne?
Braňo
28.11.12,06:49
veľmi ma prekvapuje, že keď si neobdržal potvrdenie o zrušení živnosti, nekonal si vtedy. v dnešnej dobre už neplatí ani to, keď máš pečíatku a podpis o prevzatí tlačiva na Sociálnej poisťovni, že to aj skutočne spracovali...