vlad1986
27.11.12,18:29
Požiadal som o príspevok na bývanie, avšak mi ho zamietli.
Citujem: "Opakovaným sociálnym zisťovaním nebolo preukázané, že menovaný skutočne býva v rodinnom dome, ktorého je nájomcom".

V skratke, že ma nikdy nezastihli doma. Je to podľa zákona dôvod na zamietnutie príspevku, keďže nie som PN a aktívne si hľadám prácu a chcel by som získať tento príspevok. Mám sedieť mesiac doma, aby mi ho priznali?

Resp. ktorý zákon upresňuje postup v správnom konaní pri posudzovaní nároku na daný príspevok.

Ďakujem
dunlop007
28.11.12,06:28
zakon je zakon, s tym nic neurobis
luja5
28.11.12,06:36
Postup v konaní upravuje osobitný zákon č. 599/2003 Z.z. o pomoci v hmotnej núdzi a všeobecný predpis, ktorým je zákon č. 71/1967 Z. o správnom konaní. Osobitný zákon má prednosť pred všeobecným predpisom, t.j. ak je v osobitnom zákone určitý postup upravený inak, ako vo všeobecnom predpise, platí postup podľa osobitného zákona.

Zákon č. 599/2003 Z.z. o pomoci v hmotnej núdzi
§ 25
(1) Na konanie o posúdení hmotnej núdze, zabezpečení základných životných podmienok a pomoci v hmotnej núdzi dávkou a príspevkami sa vzťahujú všeobecné predpisy o správnom konaní, 30) ak tento zákon neustanovuje inak.
(2) Na konanie o posúdení hmotnej núdze, zabezpečení základných životných podmienok a pomoci v hmotnej núdzi sa nevzťahujú ustanovenia § 18 ods. 3, § 33 ods. 2 a § 60 až 68 zákona o správnom konaní.
-----------
30) Zákon č. 71/1967 Zb. o správnom konaní (správny poriadok) v znení zákona č. 215/2002 Z.z.