wiktoria
28.11.12,09:36
ahojte, chcela by som sa poradiť pri výpočte miezd v MRP - zamestnanci dostali poukážky :

1. so SF - zadám to do položky nepeňažný príjem, pôjdu z toho odvody a daň a nebude to navyšovať hrubú mzdu
2. vianočný darček - príplatok pred zdanením - pôjdu odvody a daň, navýši to hrubú mzdu a musím to aj odrátať že to dostali vyplatené.

ďakujem
wiktoria
29.11.12,11:08
nikto mi nevie poradiť?
Tweety
29.11.12,11:22
ahojte, chcela by som sa poradiť pri výpočte miezd v MRP - zamestnanci dostali poukážky :

1. so SF - zadám to do položky nepeňažný príjem, pôjdu z toho odvody a daň a nebude to navyšovať hrubú mzdu
2. vianočný darček - príplatok pred zdanením - pôjdu odvody a daň, navýši to hrubú mzdu a musím to aj odrátať že to dostali vyplatené.

ďakujem
Nepoznám MRP ale pricíp u obidvoch je rovnaký, je to nepeňažný príjem. Odvody, daň.
wiktoria
29.11.12,12:07
čiže obe budú nepeňažný príjem a nenavyšia hrubú mzdu, pôjdu iba odvody a daň? ďakujem veľmi pekne
Sica
09.01.13,11:55
Ja pracujem tiez v MRP a mam taky "problem". V decembri sme dostavali darcekove poukazky v hodnote 50,00 €. Teraz ich davam do mzdy ako cerpanie SF. Takuto poukazku dostal aj jeden zamestnanec, ktoreho PP skoncil 30/11/2012. Pocitam mu to teda ako nepravidelny prijem - rozpocitavam na 11 mesiacov. Nastavene mam, podla mna, vsetko spravne, ale ked pocitam poistne, tak pri mesiaci maj a september mam nulu. Tyka sa to len nemocenskeho a garancneho poistenia, ostatne poistne mi rozpocita ako ma. Moze byt problem v tom, ze v tychto dvoch mesiacoch bol jeho VZ vyssi ako maximalny VZ?