zknihy
28.11.12,10:24
Kúpil som si na Vianoce knihu , lebo ma zaujala.

A kedže nebola zabalená , začal som čítať.
zknihy
28.11.12,09:27
A kedže nebola zabalená , začal som čítať.

( U nás na sídlisku boli tabule : Nešlapte po trávniku ! )
Vraj v Amsterdame v parku bola tabuľa :

Po tráve sa nechodí - po tráve sa smeje.
Gabhus
29.11.12,03:51
Mňa veľmi pobavila kniha Lea Rostena "Pan Kaplan má třídu rád" - treba to čítať v češtine - perfektný preklad a ja aj môj syn sme sa rehotali ako diví. Švagrovi to vtipné nepripadalo, ale tak neviem. Ak by sa naskytla, možnosť, radím vyskúšať. Ale neviem, či teraz niekedy vyšla - nie je to vyslovene komerčná literatúra....:)
buchač
29.11.12,04:28
Kto , čo , zaujímavé / ftipné čítal v knihách.

Zoznam by bol asi dosť dlhý .....:rolleyes:

Tituly :
Zvonodrozdovo
Detvianska nátura
Terra Magna
Nemusí byť vždy kaviár
Šéfovia
Gangstri
....

Všeobecne spisovatelia :
Simmel , Ludlum , Francis , Sheldon......




...nedá mi povzdychnúť si ....
Ešte pred 20 rokmi počítače boli v plienkach a e-booky len v plánoch ....
Dnes niekto nemá kúska hanby priznať , že za svoj život ( cca 30 ročný jedinec ) prečítal tých pár kníh ...že 3 - 5 ...
hnedoočka
29.11.12,12:28
Zoznam by bol asi dosť dlhý .....:rolleyes:

Tituly :
Zvonodrozdovo
Detvianska nátura
Terra Magna
Nemusí byť vždy kaviár
Šéfovia
Gangstri
....

Všeobecne spisovatelia :
Simmel , Ludlum , Francis , Sheldon......




...nedá mi povzdychnúť si ....
Ešte pred 20 rokmi počítače boli v plienkach a e-booky len v plánoch ....
Dnes niekto nemá kúska hanby priznať , že za svoj život ( cca 30 ročný jedinec ) prečítal tých pár kníh ...že 3 - 5 ...

a to si čítal kedy? pred 20-timi rokmi , keď počítače boli v plienkach?;)
buchač
29.11.12,14:06
Kúpil som si na Vianoce knihu , lebo ma zaujala.
A kedže nebola zabalená , začal som čítať.

a to si čítal kedy? pred 20-timi rokmi , keď počítače boli v plienkach?;)

...hehe...v prvotnopospolnom príspevku nie je spomenutý časový horizont ....či...???

Ale na ( vyššie spomenutého ) Dicka Francisa sa vždy nájde čas....
Jedno je predsa , že kedy ...či teraz a či pred rokmi ...
Sú knihy a " knihy "...
Jedny sa dajú čítať a tie druhé nechcú ani len horieť ....

Čo sa týka PC a či iných zariadení ( mobil , e-book ..) , tak toto " čítanie " nie je to pravé ...
Teda ...aspoň pre mňa a pokiaľ viem , nie som osamotený v tomto názore ....
Ale aj knihy mám posťahované v PC ...ide hlavne o odborné a ťažko dostupné publikácie ...
Šak sadnem do kresla ( lehátka , na zem ...) ...položím vedľa seba kávu ( pivo , víno ,whisky )...zapálim dobrú onú ...


Život ide pomimo mňa vtedy...:rolleyes:
srska
29.11.12,14:26
buchač
29.11.12,14:32
Ale aj knihy mám posťahované v PC ...ide hlavne o odborné a ťažko dostupné publikácie ...


...občas lúskam , študujem

David Lewis - Tajná řeč těla
Antea
29.11.12,14:50
James Herriot: asi 8 častí, prvá "Keby tak vedeli hovoriť", sú to zápisky zverolekára. Už dávnejšie dávali aj seriál, možno sa pamätáte, ale kniha je len kniha.
ivuliatko
29.11.12,16:50
Mňa veľmi pobavila kniha Lea Rostena "Pan Kaplan má třídu rád" - treba to čítať v češtine - perfektný preklad a ja aj môj syn sme sa rehotali ako diví. Švagrovi to vtipné nepripadalo, ale tak neviem. Ak by sa naskytla, možnosť, radím vyskúšať. Ale neviem, či teraz niekedy vyšla - nie je to vyslovene komerčná literatúra....:)
Ja som minulý rok napísala Ježiškovi a objednal mi ju v internetovom kníhkupectve, je to vydanie z r. 1995.
Zobrala som si ju na mamografiu a hneď som tam zhltla vyše 100 strán, len som čakala, či ma nepresunú na psychiatriu, lebo som sa furt škerila jak orech v septembri :D
Podobne som sa chechtala, keď som čítala knihu "Veci, o ktorých viete pomerne málo" (Adela Banášová + Sajfa) a za skutočný klenot považujem "Čučoriedkareň" (Július Satinský)
bettylou
29.11.12,16:51
Lovci mamutov
misoft
29.11.12,17:18
zknihy
29.11.12,19:47
...občas lúskam , študujem

David Lewis - Tajná řeč těla
Aj to môže byť dobré.
buchač
29.11.12,19:53
Aj to môže byť dobré.

...aj JE ...


http://uloz.to/xG1W5b/tajna-rec-tela-pdf


Tajná řeč těla

Řeč těla je pro nás důležitá zejména z toho hlediska, že totiž významně ovlivňuje náš úspěch či neúspěch v jakémkoli společenském střetu, a to osobním nebo profesním.
Výzkum dokazuje, že pouze 7% toho, co chce účastník jakékoli konverzace vyjádřit, je obsaženo v jím vyslovených slovech.
Většina sdělovaných informací je předávána pomocí složité směsi vzezření, držení těla, vystupování, gestikulace, pohledů a mimických výrazů. Kromě toho velká část takto předaných informací působí pod hranicí vědomí. Ovlivňují naše nálady, postoje, očekávání a motivaci, i když si to ani neuvědomujeme. Zde se nabízí pádný nástroj přesvědčivého působení těm, kdo jsou schopni ho účinně použít.
Ve stále více uspěchaném světě konkurence se může schopnost nonverbální komunikace ukázat jako klíč k dosažení vytčeného společenského a profesionálního cíle. Můžeme ovládat vysílané vzkazy zároveň s přesným vyhodnocováním přijatých signálů. Tato schopnost číst přesně signály vysílané řečí těla jiného člověka je zvláště důležitá v situacích, kdy tušíme pokus o zatajení stresu, zamaskování úzkosti, zakrytí klamu, zastření nerozhodnosti nebo skrytí nepřátelství.

To co říkáme, často vede k úspěchu či neúspěchu daleko méně než to, jak to říkáme.
zknihy
29.11.12,19:55
Kúpil som si na Vianoce knihu , lebo ma zaujala.

A kedže nebola zabalená , začal som čítať.

Veď píšte aj knihy, ale ja som myslel skôr
- vtipné novotvary
- šikmé uhly pohľadu
- inovatívny význam
- jadro v skrate (až z toho vyjde iné :
E. E. Poe : Havran - preklad
(maximálne skrátená slovenská verzia )

Vyletel sokol

pršalo / zmokol

padol na zem / zdochol.
zknihy
29.11.12,19:56
buchač
29.11.12,20:07
Veď píšte aj knihy, ale ja som myslel skôr
- vtipné novotvary
...

Ak zameníme v slove LÁSKA štyri písmená a jedno uberieme, dostaneme PIVO...to je fakt na zamyslenie.

Keď však zameníme v slove LÁSKA všetky písmená a jedno doplníme, vznikne FERNET, čo už nebude náhoda!

Lenže keď zmeníme v slove FERNET všetky písmená okrem R a pridáme ČKA, dostaneme BOROVIČKA, a to je podľa mňa znamenie!
trisestri
29.11.12,20:09
Ak zameníme v slove LÁSKA štyri písmená a jedno uberieme, dostaneme PIVO...to je fakt na zamyslenie.

Keď však zameníme v slove LÁSKA všetky písmená a jedno doplníme, vznikne FERNET, čo už nebude náhoda!


Lenže keď zmeníme v slove FERNET všetky písmená okrem R a pridáme ČKA, dostaneme BOROVIČKA, a to je podľa mňa znamenie!

buchymu nehrozi-buchy abstinent.:D
trisestri
29.11.12,20:10
vtipne a v knizke?- ze zostatok vkladu:)
buchač
29.11.12,20:13
mimotemy

LÁSKA , to je podľa mňa znamenie!

buchymu nehrozi-buchy abstinent.:D

...hm ???????? :cool:
zknihy
29.11.12,20:46
vtipne a v knizke?- ze zostatok vkladu:)

A asi pred 7-8 rokmi :
Úrok na vkladnej knižke s ročnou výpovednou lehotou 0,1 %
:D
zknihy
11.12.12,10:03
Z tejže knihy , modelová situácia (o relatívnosti a inom pohľade )

Stretli sa 2 kamarátky.


Prvá : Predstav si akého mám muža chmuľa. Zabudol na dátum mojich menín !
Druhá : No pekne.
Ten môj je lepší, dátum si pamätá (len meno nejako zabudol :D ).
zknihy
18.12.12,16:51
zknihy
20.12.12,21:10
Spod lampy.
(zasmial som sa, lebo sa ma to netýka / a pritom je to hrozné : Cap záhradníkom oproti tomu sú nevinné detské hry )
Režisér (Spod lampy) na otázku 2012 čo zažil / upútalo / dotklo.
Po Bezákovi si nahlas kladie otázku :

Čo má slovenská cirkevná hierarchia spoločné s bohom