tommail
14.02.06,12:35
Pošle niekto predpripravené šablóny pre jednoduché účtovníctvo v Exceli? Konkrétne kniha jázd,
Kniha pohľadávok a záväzkov
Peňažný denník (Pokladničná kniha)

Určite to pomôže viacerým začínajúcim podnikateľom

Ďakujem
lenkak
14.02.06,18:18
Prikladám Ti link, kde som dávala prílohy v exceli, nájdeš si tam knihu záväzkov, peňažný denník, inventarizácie, faktúry......... Pozri si všetky listy priloženého súboru.
http://www.porada.sk/t6742-p5-bankov-vpis.html
tommail
15.02.06,10:09
Ďakujem lenkak, je to pekne spracované.

Namal by ešte niekto knihu jázd?
lenkak
15.02.06,17:47
Manual
15.02.06,18:17
V začiatkoch v r. 1993 som si v CALK-u 602 obdoba excelu spravil PD s tým, že mi to zapisovalo tam kde som to potreboval vrátane DPH pri nahodení textu a sumy buď do pokladne alebo banky. To bola tabulka plná vzorcov a malá nepozornosť mohla spôsobiť špatný výpočet alebo súčet. Na učenie to bolo výborné ale už by som sa k tomu nevrátil, keď súčasné SW poskytujú maximálny komfort a mnohé za "zanedbateľnú" cenu.
STRELEC
15.02.06,18:38
V začiatkoch v r. 1993 som si v CALK-u 602 obdoba excelu spravil PD s tým, že mi to zapisovalo tam kde som to potreboval vrátane DPH pri nahodení textu a sumy buď do pokladne alebo banky. To bola tabulka plná vzorcov a malá nepozornosť mohla spôsobiť špatný výpočet alebo súčet. Na učenie to bolo výborné ale už by som sa k tomu nevrátil, keď súčasné SW poskytujú maximálny komfort a mnohé za "zanedbateľnú" cenu.
Zrejme o rok-dva som Ťa predbehol a robil som to vo Frameworku (alebo tak nejako sa ten predchodca excelu volal). Bŕŕŕ
A ešte Ťa doplním - možno pre celkom malé JU použiť aj rôzne demo-verzie. Často majú obmedzenie len v počte položiek a podobne.
kukučka
15.02.06,19:07
stiahni sa Alfu, máš tam všetko aj DP
tommail
17.02.06,10:47
Ako vidím z Vašich príspevkov, nie ste veľmi zastancami excelovských aplikácií ale skôr preferujete SW ako napr. ALFA. Ak účtujem v SW, musím mať pri kontrole aj vytlačený denník, knihu jázd apod. Alebo stači to mať len v programe?
lenkak
19.02.06,20:19
Ja si zvyknem denník vytlačiť. Lebo kontrola to chce mať na papiery, nebude sa Ti kukať do PC. A ja používam aj softvér - MRP, len pri jednom JU používam Open Office, (podobné Excelu), ktorý je zadarmo, a sú tam podobné funkcie ako v Exceli. Mám spravený denník, pohľadávky a záväzky, celú inventarizáciu. Ale odporučam pri väčšej firme mať sotvér.
Evanka
19.02.06,21:08
Ako vidím z Vašich príspevkov, nie ste veľmi zastancami excelovských aplikácií ale skôr preferujete SW ako napr. ALFA.
Ja robím všetko v Exceli. Skúsim ti tiu prilepiť môj PD. Popozeraj, ak budeš potrebovať vysvetlenie, ozvi sa.
bryan
19.02.06,21:15
Ako vidím z Vašich príspevkov, nie ste veľmi zastancami excelovských aplikácií ale skôr preferujete SW ako napr. ALFA. Ak účtujem v SW, musím mať pri kontrole aj vytlačený denník, knihu jázd apod. Alebo stači to mať len v programe?
nic nemusis tlacit az do momentu, kym ta kontrola nevyzve predlozit tlacenu formu. inymi slovami, ukladat elektronicky je ok ak je kedykolvek vytlacitelne.
tommail
21.02.06,06:48
Evanka,

Ďakujem za vzor. Je to pekne spracované. Zatiaľ nemám otázky k funkčnosti, ale keď začnem účtovať určite sa nejake vyskytnú, potom sa ozvem.

Teraz by ma len zaujímalo, či musím do PD vyplňovať aj prostriedky v peňažnom ústave (nestačia výpisy s banky???).

Musím vyplňovať všetky stĺpce (výdavky nezahrnuté do ZD, príjmy zahrnute do ZD, ...)
Nemohla by si mi prosím poslať PD s niekoľko fiktívne vyplnenými riadkami (pre lepsiu názornosť).


Ďakujem
Peter - Tommail
Evanka
21.02.06,07:01
Evanka,

Ďakujem za vzor. Je to pekne spracované. Zatiaľ nemám otázky k funkčnosti, ale keď začnem účtovať určite sa nejake vyskytnú, potom sa ozvem.

Teraz by ma len zaujímalo, či musím do PD vyplňovať aj prostriedky v peňažnom ústave (nestačia výpisy s banky???).

Musím vyplňovať všetky stĺpce (výdavky nezahrnuté do ZD, príjmy zahrnute do ZD, ...)
Nemohla by si mi prosím poslať PD s niekoľko fiktívne vyplnenými riadkami (pre lepsiu názornosť).


Ďakujem
Peter - Tommail
Prostriedky v PÚ zapisujem podla termínu, kedy odosielam z účtu. Na konci mesiaca pripíšem poplatky a skontrolujem, či mi sedí stav účtu.
enzo
21.02.06,09:14
Dobrý deň prajem Evanka,

mohol by som Vás aj ja poprosiť o poslanie toho PD aj s nejakými fiktívne vyplnenými položkami? Nejako sa v tom neviem vyznať a veľmi by mi pomohlo, keby som mal nejaký vzor od ktorého by som sa mohol odraziť. Ďakujem Vám vopred veľmi pekne a som potešený, že existuje takýto portál plný ochotných ľudí.
Evanka
21.02.06,09:46
Dobrý deň prajem Evanka,

mohol by som Vás aj ja poprosiť o poslanie toho PD aj s nejakými fiktívne vyplnenými položkami? Nejako sa v tom neviem vyznať a veľmi by mi pomohlo, keby som mal nejaký vzor od ktorého by som sa mohol odraziť. Ďakujem Vám vopred veľmi pekne a som potešený, že existuje takýto portál plný ochotných ľudí. Skúsim tam niečo doplniť, vydrž!
Evanka
21.02.06,09:56
Doplnila som v rýchlosti pár riadkov. Pre začiatok ti to možno pomôže. Ak budeš mať veľa položiek, je však asi lepšie nejaký hotový SW.
enzo
21.02.06,10:17
To mi určite pomôže - ďakujem veľmi pekne. Asi ešte natrafím na problémy, ale zatiaľ super. Do kolonky číslo dokladu dám čísla prijatých a vydaných faktúr očíslované chronologicky od začiatku roka?
Berny
05.03.07,09:04
Prikladám Ti link, kde som dávala prílohy v exceli, nájdeš si tam knihu záväzkov, peňažný denník, inventarizácie, faktúry......... Pozri si všetky listy priloženého súboru.
http://www.porada.sk/t6742-p5-bankov-vpis.html
Zdravim.
Pozeral som ten link a penazny dennik som nenasiel. Potreboval by som nejaky vzor pre penazny dennik a pripadne dalsiu evidenciu v JU. Co sa tyka mojich znalosti z uctovnictva, som absolutny zaciatocnik a s uctovnicku terminologiu este len vstrebavam.
Penazne denniky v Exceli som na nete nasiel 3x, kazdy ma ine pomenovanie stlpcov (okrem tych na zaciatku), takze teraz uz vobec neviem kde je sever.
Viete mi niekto pomoct, poradit.
Dakujem.
lenkak
05.03.07,16:59
v linku je viacero príloh súvisiace s účtovnictvom,
tu nájdeš denník, pre neplatcu dph.
http://www.porada.sk/showpost.php?p=111680&postcount=74
Berny
05.03.07,17:38
Za penazny dennik dakujem. Rad by som vediet co sa tyka toho dennika:
- kazdy ten stlpec musi mat take ciselne oznacenie ako je uvedené ?
- kazdy stlpec musi byt pomenovany tak ako je uvedene ?
Mam stiahnutych viac suborov a su rozdielne jak v cislovani tak v popise stlpcov.

Este by som potreboval vediet ake udaje treba pri JU bez DPH viest.

Co som zatial zistil tak budem potrebovat:
- Penazny dennik
- Evidenciu odoslanych a prijatych faktur
- Evidenciu pohladavok a zavazkov
- Pokladnicnu knihu
- Evidenciu o majetku (z toho mam poriadny gulas v hlave)
- Prijata a odoslana posta (to neviem ci je nutne)

Ziaden sklad nebudem potrbovat ani evidenciu jazd.

Kde by som mohol este najst seriozne navrhy v Exceli pripadne v OO pre tuto dalsiu evidenciu ?

Od vcera viem o porade, stiahol som si par penaznych dennikov (kazdy iny) a zatial som si v OO urobil svoj. Praca s tabulkovym procesorom nieje problem no uctovnictvo je pre mna problem, i ked mi uz davno nikto povedal ze JU je jednoduche.
lenkak
05.03.07,17:49
Za penazny dennik dakujem. Rad by som vediet co sa tyka toho dennika:
- kazdy ten stlpec musi mat take ciselne oznacenie ako je uvedené ?
- kazdy stlpec musi byt pomenovany tak ako je uvedene ?


na obe nie.
lenkak
05.03.07,17:52
- Evidenciu pohladavok a zavazkov, tu sú už zápisy aj o prijatých a odoslaných fa, teda Evidenciu odoslanych a prijatych faktur zvlášť nemusíš mať.
http://www.porada.sk/showpost.php?p=111236&postcount=41
- Evidenciu o majetku
http://www.porada.sk/showpost.php?p=111252&postcount=51
Berny
05.03.07,18:04
Dakujem. Idem studovat.
Marta Tatárová
13.03.07,12:16
Pošle niekto predpripravené šablóny pre jednoduché účtovníctvo v Exceli? Peňažný denník (Pokladničná kniha)
Link čo si pridal mi nefunguje. Môžeš to poslať ešte raz?
hrvat
27.05.07,05:46
Dobrý deň prajem Evanka,

mohol by som Vás aj ja poprosiť o poslanie toho PD aj s nejakými fiktívne vyplnenými položkami? Nejako sa v tom neviem vyznať a veľmi by mi pomohlo, keby som mal nejaký vzor od ktorého by som sa mohol odraziť. Ďakujem Vám vopred veľmi pekne a som potešený, že existuje takýto portál plný ochotných ľudí.
Pekný deň Evanka,

ja by som ťa tiež chcel poprosiť o zaslanie PU, ak si nájdeš čas. Ďakujem vopred a pekne.:)
calawen
09.07.07,12:46
Ľudia, ja robim JU jednemu podnikatelovi v Exceli a neviem si to vynachvalit....
elusionka
21.01.09,05:03
A môžem poprosiť aj ja o zaslanie tej excelovskej tabuľky? Veľmi by mi to pomohlo pri práci. Ďakujem..:)
veronkaj
09.02.09,10:18
prosím môžem použiť vaše tabulky - PD a knihy záv. a pohľadávok v Exeli aj pre robenie roku 2007 JU pre plat. dane???
musíme ho prerobiť.
veronkaj
09.02.09,10:18
má tu niekto v exceli aj podklad pre výpočet dph čo sa prikladá k dph - ten súpis??

dakujem