aicha15
28.11.12,18:13
brontosaurus
01.12.12,17:32
No, ide o to, ako to pochopí samospráva - starosta, primátor a pod.
Ak je v obci schopný starosta a primátor, tak to nebude vôbec také tragické, ako sa na prvý pohľad zdá. Prečo? Lebo to bude normatív na všetky deti, ktoré v obciach či mestách žijú (navštevujú základnú školu) a nie len na deti v ŠKD.
Uvediem to na príklade. Škola má cca 450 detí a do ŠKD chodí cca 120 detí. Doteraz škola dostala 120 detí X 360 EUR = 43.200 EUR. Po novom to bude 450 detí X 88 EUR = 39.600 EUR. V tomto prípade je to len minimálny pokles.
Ak má škola viac detí v ŠKD (viac ako štvrtina detí navštevujúcich ŠKD) , tak to už bude väčší problém a určite budú stúpať poplatky.
Ak má obec či mesto starostu alebo primátora, ktorý to pochopí tak, že 120 detí v ŠKD X 88 EUR = 10.560, čo je zníženie o 2/3 oproti tomu čo dostali doteraz, tak je to likvidačné.
Záver: Ostáva len dúfať, že váš primátor či starosta je človek na správnom mieste a pochopí to tak ako má.
bubkoch
01.12.12,18:07
http://moje.hnonline.sk/node/12388

no ja nie som vychovavatelka, ale stacilo mi 5 min googlovania aby som pochopil ze p. Repcikova nevie o com pise ... mala by si najskor precitat dovodovu spravu k predmetnemu nariadeniu a potom tie svoje zvasty zmazat :D
http://www.rokovania.sk/File.aspx/ViewDocumentHtml/Mater-Dokum-150654?prefixFile=m_
aicha15
14.12.12,18:54
neviete kde by som našla dokument alebo niečo také o tom, že od januára 2013 sa v škd nemá už uskutočňovať záujmová činnosť, ale iba vzdelávacia a oddychová. ako neviem si to ani predstaviť, po prvé sa tam deti unudia a po druhé tam zdivejú. nakoľko ja nemám každý rok iné tak si to neviem ani predstaviť, veď boli zvyknutí na doterajší režim a to akože nemáme ani chodiť von??? veď to je úplne od veci ak by som mala trebárs od 11,10 - 15,45 tam s nimi iba oddychovať a vzdelávať sa, pritom väčšina deti si úlohy aj tak nerobí...
aicha15
14.12.12,19:04
a čo keď to akože nebudem rešpektovať??? ja mám už o 13,15 všetky deti a neviem si predstaviť aby 2 a pol hodiny nič nerobili. Je to čistá katastrofa táto zmena...
aicha15
14.12.12,19:22
„(1) Školský klub detí zabezpečuje pre deti, ktoré plnia
povinnú školskú dochádzku na základnej škole,
činnosť podľa výchovného programu školského zariadenia
zameranú na ich prípravu na vyučovanie a na oddych
v časemimo vyučovania a v čase školských prázdnin.
Činnosť, ktorú zabezpečuje školský klub detí, nie
je totožná s činnosťou zabezpečovanou centrom voľného
času podľa § 116.“.

našla som to ale vôbec sa mi tomu nechce veriť
brontosaurus
14.12.12,20:37
Čítam posledné 3 príspevky, ale pravdu povedať neviem o čo v nich ide.
Niekto povedal že vraj sa už od Januára nebude vykonávať záujmová činnosť, ale sám nevie odkiaľ to má a či je to pravda. Potom niekto cituje asi nejaký zákon, vyhlášku či nariadenie a neudá zdroj, aby sme mohli o tom viesť debatu ďalej. V príspevku skôr zas sa rieši čo sa máme s deťmi 2,5 hod. nič nerobiť, ale neuvedie prečo by to tak malo byť.
Poprosím vás, ak niečo uvádzate, podložte to niečim konkrétnym, nejakým pripravovaným zákonom, alebo nejakou vyhláškou či nariadením, prípadne že viete o tom že na takej či takej komisii sa to rieši. Činnosť v ŠKD sa riadi vyhláškou ministerstva školstva, ni tým čo jedna pani povedala. Ja osobne neviem že by sa pracovalo na nejakej takejto zmene, alebo že by nejaká taká zmena ako tu popisujete mala byť v platnosti od 1.januára 2013. Nehovoriac o tom, že ak by to malo platiť už ani nie o mesiac, tak by to už muselo byť schválené, aby sa to stihlo dať do zbierky a aby sa školy dokázali na to pripraviť.
aicha15
15.12.12,09:51
Čítam posledné 3 príspevky, ale pravdu povedať neviem o čo v nich ide.
Niekto povedal že vraj sa už od Januára nebude vykonávať záujmová činnosť, ale sám nevie odkiaľ to má a či je to pravda. Potom niekto cituje asi nejaký zákon, vyhlášku či nariadenie a neudá zdroj, aby sme mohli o tom viesť debatu ďalej. V príspevku skôr zas sa rieši čo sa máme s deťmi 2,5 hod. nič nerobiť, ale neuvedie prečo by to tak malo byť.
Poprosím vás, ak niečo uvádzate, podložte to niečim konkrétnym, nejakým pripravovaným zákonom, alebo nejakou vyhláškou či nariadením, prípadne že viete o tom že na takej či takej komisii sa to rieši. Činnosť v ŠKD sa riadi vyhláškou ministerstva školstva, ni tým čo jedna pani povedala. Ja osobne neviem že by sa pracovalo na nejakej takejto zmene, alebo že by nejaká taká zmena ako tu popisujete mala byť v platnosti od 1.januára 2013. Nehovoriac o tom, že ak by to malo platiť už ani nie o mesiac, tak by to už muselo byť schválené, aby sa to stihlo dať do zbierky a aby sa školy dokázali na to pripraviť.

Pozrite si Zbierku zákonov 324/2012 zo septembra 2012. Odtiaľ je ten odsek ktorý je uvedený aj tu. Neviem či ste v skupine ako ďalej učiteľ na facebooku ale o tom že od januára už v ŠKD nebude vykonávaná záujmová činnosť tam prebieha dosť záujímavá debata. A vôbec to nie je o tom, že jedna pani povedala...
aicha15
15.12.12,09:52
To že o tom vy nič neviete nemusí znamenať, že to tak nie je, a že ja to nemám podložené...
brontosaurus
15.12.12,21:44
Ďakujem že ste uviedli aj zdroj týchto informácií, ktoré ste predtým popisovali.
Pozrel som si v zbierke zákonov 324/2012, pozrel som si ako to bolo doteraz definované v školskom zákone 245/2008, pozrel som si aj ako zákon definuje činnosť CVČ aby som to vedel porovnať či doteraz vykonávaná činnosť v ŠKD je alebo nie je totožná ako činnosť v CVČ, keďže na to zákon poukazuje.
No, k nejakým zmenám tam asi príde, ale ani debaty na internete k tomu nie sú jednoznačné, či sa musí záujmová činnosť ako taká zrušiť, alebo v nejakej forme bude pokračovať aj naďalej.
Zrušiť sa ale asi budú musieť len klasické záujmové útvary, ako sú napr. pohybové hry, tanečná, počítačový záujmový útvar a pod., ktoré sa vedú v rámci ŠKD a sú zarátané v úväzku vychovávateľov a na ktoré sa vedie samostatný záznam o práci v záujmovom útvare.
aicha15
16.12.12,09:39
julia2
06.01.13,18:15
Oddychovaním sa myslí samozrejme aj pobyt vonku,,myslím , že nič lepľie sa ani vymyslieť nedalo,,super
julia2
06.01.13,18:16
aktívny odpočinok ti asi nič nehovorí