dianka.sz
28.11.12,23:04
Prosím o pomoc...:confused:
Ako treba zaúčtovať v peňažnom denníku vzájomný zápočet? Dohodu o vzájomnom zápočte sme podpísali a spravila som aj zápočet v programe MRP, len neviem ako to zaúčtujem v denníku, lebo vlastne skutočné peniaze sme nevydali a ani neprijali do pokl., ani na účet.
Nechápem to....ďakujem
Melnick
28.11.12,22:14
Cez interný doklad - nepeňažná operácia . :)
dianka.sz
28.11.12,22:19
ano ako ID, ale potom do peň.denníka nič netreba zaúčtovať? napr. príjem alebo výdaj ovplyv.ZD?
Melnick
28.11.12,22:33
Máš dva doklady, ktoré chceš vzájomne započítať. Cez peňažný denník si ich vyhľadáš v KZ, KP a cez ID - nep. operáciu zaúčtuješ. Doklady sa Ti z neuhradených presunú do uhradených a pokladňa ostane nedotknutá, Ak Ti na niektorej strane ostane zostatok, ten potom vyrovnáš podľa toho, či douhrádzaš v hotovosti, alebo cez BÚ.
Neviem či som Ti to napísala dosť zrozumiteľne, ale čas je pokročilý a ja mám za sebou náročný deň. :)
dianka.sz
28.11.12,22:40
Ďakujem veľmi pekne za pomoc, ale ja ešte stále som trošku vedľa, tak podla toho potom do denníka nič nemusím zaúčtovať? vzáj.zápočet teda neovplyv. základ dane ani pri príjmoch ani pri výdavkoch?
Melnick
28.11.12,22:49
Ďakujem veľmi pekne za pomoc, ale ja ešte stále som trošku vedľa, tak podla toho potom do denníka nič nemusím zaúčtovať? vzáj.zápočet teda neovplyv. základ dane ani pri príjmoch ani pri výdavkoch?
No dianka, nie trošku, ale dosť hodne.
Čítala si dobre ? CEZ PD .... tak som písala, to znamená, že sa to v tom PD asi zobrazí, čo myslíš ?
A prečo by to mal byť VNZD , keď je to zápočet ?
Melnick
28.11.12,22:51
Študuj dianka. :)

http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/FaqAnswer.aspx?cislo=430

klikni na link a tam máš vizuálne vysvetlenie zápočtu. :)
dianka.sz
28.11.12,22:52
Ďakujem Melnick, teraz je mi to už jasné. ďakujem, dobrú noc:)
Melnick
28.11.12,22:54
Dobrú noc. :)