koalko
23.09.04,13:29
Vie mi niekto poradiť ako budem postupovať pri vedení účtovníctva pre odbory (ROH) a či treba podávať daňové priznanie?
Biba
23.09.04,12:07
Ahoj,
Dan. priznanie podávajú tí, ktorí sú registrovaní na DU. Majú IČO alebo niečo podobné?
Sú nezisková org. alebo združenie? Pozri zmluvu, či stanovy.
alexxandra
27.09.04,13:25
Ak ma odborova organizacia svoje ICO, tak potom je to pravnicka osoba, prip.treba overit v obcianskom zakonniku,tam su vymenovane pravnicke a fzyicke osoby. Ale ak je to samostatny subjekt /ma ICO/, tak je iste pravnicka. V tom pripade sa podava Danove priznanie pre PRAVNICKE osoby. Potom treba pozriet v zakone o uctovnictve, najlepsie v tom najnovsom,ktory este nevysiel :-}, ci este stale je mozne tomuto typu pravnickej osoby viest jednoduche uctovnictvo /napr.politicka strana,obcianske zdruzenie, neziskova organizacia a podobne,ak nepresiahnu tam urcenu vysku prijmov/. Ak to bude OK, tak sa to robi ako hybrid - Pravnicka osoba s jednoduchym uctovnictvom a danove priznanie pre pravnicke osoby. A clenske prispevky a prijmy do 300 000,- Sk by mali byt oslobodene od dane, takze potom v ramci danoveho priznania sa uvedu ako odpocitatelne polozky,ale to zase este netusime,ake bude za rok 2004 tlacivo.